Внимание! Радар!

  • 3 364
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
на входа на сливен точно пред камерата един засилеб автобус ме изпревари със 130 ... на снимката ще съм само аз и дясната половина на буса .... ходи после доказвай че си карал само с 90

# 31
  • София
  • Мнения: 2 430
на входа на сливен точно пред камерата един засилеб автобус ме изпревари със 130 ... на снимката ще съм само аз и дясната половина на буса .... ходи после доказвай че си карал само с 90
След като се вижда поне част от автобуса и ти е от ляво не виждам къде е проблема,очевидно те е изпреварвал Peace

# 32
  • Мнения: 231
На излизане от Пловдив има такава табела и пише Osram. Първия път като я видях и се заоглеждах къде може да го хакнат тоя радар....то там са едни шубраци Laughing

# 33
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Не знам дали тая фирма за осветителни тела има право да предупреждава, но иначе идеята ми се вижда добра - крайно време беше.  За сравнение - в Шотландия има доста камери за следене на скоростта - имат си радар и щракват колата, която е превишила скоростта. "Честитката" идва по пощата, ако не си я платиш в определения срок, отиваш на съд, където никой не знае какво ще те последва - може да те лишат от правото да управляваш МПС за срок, който хареса на съдията... Преди камерите обикновено има знак, който предупреждава, самите камери се виждат ясно отдалече, има ги на карти и т.н. Кой е карал колата обикновено може да се види на снимката, въпреки че самоличността се пази в тайна.

По първокласните пътища има камери за засичане на средната скорост - те са през няколко мили, в зависимост от времето, за което дадена кола е преминала през въпросните камери, се изчислява средната скорост и ако е по-малко от определеното - "честитка". Ама трябва да си луд, за да го направиш, защото и те са ясно обозначени и се виждат от километри...

Има и необозначени полицейски коли, от които също засичат ръчно, разбира се. Като те спрат, ти казват с колко си превишил и ти предоставят избор - или глоба еди-колко си и отнемане на еди-колко си точки от талона, или отиваш на съд - и каквото съдията реши, докато ти мънкаш защо си нарушил закона... Вариант да бутнеш на полицая няма. Сигурно ще те осъдят за корупция моментално...  Всяко отнемане на точки важи 4 години. Най-малкото наказание е отнемането на 3 точки от талона, а в него общо има 12 точки; млади шофьори до 2 години след взимане на книжка имат само 6 точки. Когато застраховаш колата, плащаш по-висока застраховка 5 години след като са ти отнели точките... Така че излиза доста скъпичко удоволствие да превишаваш скоростта... и не може да го правиш често, защото най-много до третия път и колата е на трупчета, щото ти взимат книжката... Анти-радарите са забранени от закона.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 261
[[/quote]Сериозно ли говориш? Там карат като бесни. А и никъде по пътя не съм видяла камера. Thinking Само въпросните табелки. И все си мисля, че поставянето на радари предстои. Но точна информация нямам.
[/quote]

Абсолютно сериозно говоря.Има камери още от миналото лято. Peace
Да не излъжа,че последно минавах преди няколко месеца,но камерите бяха след разклона за Добрич,в посока Каварна.

# 35
  • Мнения: 77
Аз минах от там вчера след обед. Минавам почти всеки ден, камера не съм видяла никъде. Нямам познати, които да са пропищели от камери. Вчера имаше само една самотна патрулка, ама не от тия катаджийските, с големите буркани, а с малък, който се маха. Май имаха и радар. За поставени камери незнам, миналото лято имаше дума, че се движи цивилна кола на полицията, която снима с камера, ама така и не чух за някой ужилен.

# 36
  • Мнения: 2 478
На мой роднина му пратиха снимка от камера по пътя Варна-бургас.Наложи се да му отнемат книжката.Но понеже на снимката не се вижда водача на МПС-то,отнеха книжката на жена му,която и без това не я използва.
Така че,може би и тази система може да бъде измамена от българина.За жалост!
Моя беше скорошната тема "За Бога,карайте по-бавно",така че аз продължавам да ви призовавам да шофирате по-бавно.Дано картонените полицейски коли и табели с радари допринесат повече за това.

# 37
  • Мнения: 231
Ех,като говорите че и тая система може да бъде измамна се сетих за един виц:
 Полицаи спират шофьор и му казват:
      - Карахте с превишена скорост,вадете документите ще пишем глоба!
       - Е, как така глоба нямате радар, как ме засякохте?!
       - С лазар те засякохме.
       - Как с лазар бе хора newsm78
     А полицая се обърнал към храстите и извикал:
       - Лазаре излизай!!!
      От храстите излезнал мургав циганин и полицая го попитал:
       - Я , кажи сега как караше господина!
      И циганина:
       - Фиууууууууу!
      Полицая:
       - А как трябваше да мине?
       Циганина:
       - Фииииииииииииии..........  car003

Та сигурно и с тези радари са на същия принцип hahaha Joy Joy Joy

# 38
  • Мнения: 77
Ми Лазар просто си е пич... к`во толкова  Joy

# 39
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
На мой роднина му пратиха снимка от камера по пътя Варна-бургас.Наложи се да му отнемат книжката.Но понеже на снимката не се вижда водача на МПС-то,отнеха книжката на жена му,която и без това не я използва.
Така че,може би и тази система може да бъде измамена от българина.За жалост!
Всъщност, дори и така може да се излъже само веднъж... друг освен жена му не вярвам някога да се съгласи да му се отнеме книжката без причина.

# 40
  • Мнения: 3 695
На мой роднина му пратиха снимка от камера по пътя Варна-бургас.Наложи се да му отнемат книжката.Но понеже на снимката не се вижда водача на МПС-то,отнеха книжката на жена му,която и без това не я използва.
Така че,може би и тази система може да бъде измамена от българина.За жалост!
Всъщност, дори и така може да се излъже само веднъж... друг освен жена му не вярвам някога да се съгласи да му се отнеме книжката без причина.
и аз имам познати които направиха същия номер

след табелките Внимание!Радар! - не съм виждала никога радар или камера, но над картонените коли има камери

# 41
  • Мнения: 183
Здравейте на всички! Искам да ви питам, срещал ли е някой по пътя табела с надпис "Внимание! Радар! (нарисуван радар Simple Smile) и отдолу реклама на Osram ? Ако е, може ли някой да ми я разтърлкува?
аз съм я виждала по пътя София-Благоевград ги има на няколко места,и понякога на 20-тина метра след табелата има полицейска кола,аз ги тълкувам,че трябва да се намали и има вероятност чичко полицай да е наблизо newsm78
Ех,като говорите че и тая система може да бъде измамна се сетих за един виц:
 Полицаи спират шофьор и му казват:
      - Карахте с превишена скорост,вадете документите ще пишем глоба!
       - Е, как така глоба нямате радар, как ме засякохте?!
       - С лазар те засякохме.
       - Как с лазар бе хора newsm78
     А полицая се обърнал към храстите и извикал:
       - Лазаре излизай!!!
      От храстите излезнал мургав циганин и полицая го попитал:
       - Я , кажи сега как караше господина!
      И циганина:
       - Фиууууууууу!
      Полицая:
       - А как трябваше да мине?
       Циганина:
       - Фииииииииииииии..........  car003

Та сигурно и с тези радари са на същия принцип hahaha Joy Joy Joy

hahaha hahahaтози виц и аз го знам hahaha hahaha hahaha
а за камерите над картонените коли за пръв път чувам,тъкмо се чудех за какво са тези коли,като :
1.научаваш къде са
2.толкова зле са направени,че трябва да караш с 170 ,за да се заблудиш,че са 'истински'
и между другото,камерите да не са 'менте',че КАТ така бяха купили само обвивките на камерите за заблуда newsm78

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 17:17 от honey™

# 42
  • Мнения: 6 155
Видях такава табела на пъта за Дупница. Мисля, че и преди карулката на входа на София /от към Перник/ имаше. Но нямаше реклами.
На входа на тунела към Люлин има табло, което показва с какво скорост се движи мпс-то. Има и камери  Wink

# 43
  • Мнения: 3 695
аз си мислех, че само така са сложили тези коли да ни плашат, но един приятел каза, че имат камери и наистина онзи ден като пътувах видях камерите отгоре  Peace

# 44
  • Мнения: 189
По пътя Русе-Варна поне на 4 места има такива табели "Внимание!Радар!

Общи условия

Активация на акаунт