Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте мили мами,
Първо се извинявам, ако има такава тема, но неоткрих.
Много ви моля за помощ, съвет или поне малко информация за австралийки антиген Crying or Very sad откриха ми го в петак в 12 г.с.съм, направих си и повторен тест и той е положителен.
Изчетох всичко в Интернет и още повече се обърках.
Няколко дни се измъчвам и немога да си намеря спокойствие.
Моля ви, ако знаете нещо или недай си Боже сте се сблъсквали, пишете ми
Благодаря ви много   bouquet
Цитирай

Здравей ,  Аничка ,
МОже и да си чела това , но аз ти го пращам . Таткото да се изследва също за носителство .
Вирусният хепатит Б e инфекция, която засяга черния дроб. Заразяването с хепатит Б може да стане по много различни начини - тесен битов контакт със заразен човек,  случайно убождане със заразена игла, изгаряне, одраскване. По-често заразяването става при не безопасен секс с болен от хепатит Б, при използване на една и съща инжекционна игла, при татуиране и др. При раждане ако майката е болна може да зарази детето си. Децата заразени при раждането или в детството си с хепатит Б са особено предразположени към развитие на хроничен хепатит Б (инфекция, протичаща през целия живот). За проява на симптомите на хепатит Б са нужди от 6 седмици до 6 месеца. Голяма част от децата и част от възрастните никога не проявяват симптомите на заболяването  въпреки, че са носители на болестта.
Най-сериозните усложнения от хепатит Б настъпват в резултат на хронифициране на инфекцията. 90% от новородените, заразени с хепатит Б от своите майки, развиват хроничен хепатит. Имунизациите сред новородените се извършват, съгласно имунизационния календар на страната, както следва: 24 часа след раждането, през 1 месец след раждането и на 6-тия месец след раждането.
Цитирай

София

Sadблагодаря ти, elpidaelpida   bouquet таткото си направи изследвания и при него за щастие са отрицателни....  Толкова ме е страх за бебчето:(
Цитирай

София

Аничка, надявам се да видиш този отговор. Аз също съм носител. Благодарение на информацията в нета разбрах, че трябва да се направят други допълнителни изследвания, за да си наясно с това дали ще заразиш бебето при раждането. Наблюдаващата ме гинеколожка и хабер си нямаше за това, както впрочем са и повечето лекари. Аз ходих за тези изследвания в Университетска болница Св.Иван Рилски, гастроентерологията. Безкрайно съм доволна от отношението и вниманието на д-р Желев, който с доц. Антонов са хепатолозите, както и от целия персонал. При мен всичко бе ок - мога да раждам естествено, и не се налага освен стандартната ваксина против Хепатит В да се прави имуноглобулин на бебето. Трябва непременно да си направиш всички тези изследвания, независимо къде.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.