Да предлагам ли мляко след пюрето?

  • 1 244
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Момичета сина ми е на 8 месеца и обедното хранене хапва зеленчуково пюре, но около 100-120гр. само, повече не желае.
Въпроса ми е да предлагам ли мляко след пюрето, тъй като той мляко не отказва колкото и да му дам или да изчакам следващото хранене.
До сега давах пюрето и после 80гр. мляко, но дали не е много и дали не греша някъде.

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 07:49 от Денито

# 1
  • Мнения: 5 940
Предлагай, до годинка е най-добре всички хранения да са млечни. След като детето си изпива 80 милилитра, значи не са му много.

# 2
  • Мнения: 44
Аз и 200 да му дам той 1мл. няма да остави в шишето и после реве от корем Rolling Eyes
За това питам, дали би могъл да се наяде с пюрето.
Не може по късно като започнем местните пюрета да давам и мляко, това за годинката го знам, но обедното хранене няма да е млечно Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами тя моята е малко злояда, но на обяд си изяжда 200-210 гр. пюре, така че според мен предлагай. На ситната й предлагах, докато тя не го отказа.

# 4
  • Мнения: 5 940
Когато въведох месните прета и аз спрях да предлагам мляко. Въпреки, че доста хора отричат несъвместимост между месо и мляко.
Сега спокойно можеш да си дохранваш.
А след като детето  е леко лакомичко Laughing, просто додавай мляко до 200 -220 грама общ грамаж мляко и пюре, не повече. Мисля, че сама си избрала правилното решение.

# 5
  • Мнения: 1 380
И аз предлагам АМ след основното хранене, защото ние заспиваме само така.
Според мен, щом детето си иска мляко, не го спирай. Peace

# 6
  • Мнения: 2 334
Мисля че е правилно да даваш след пюрето мляко ако яде само по 100-120гр. докато не стигнеш до 190-200гр.Аз така правех като не искаше да си изяжда цялото пюре а сега си изяжда по 190гр.пюре  Peace

# 7
  • Мнения: 583
 Предлагам винаги мляко, днес дъщеря ми изяде едно от малките зеленчукови  пюрета на Хип и 30 мл. мляко/ правя  повече, тя сама избира колко да изпие/.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И аз давам мляко след пюрето. В повечето случаи давам по половин пюре на Хип, като го разреждам с АМ, за да е по-рядко. След това давам около 100мл. АМ от шише.
Обикновено приема около 170 мл. на едно хранене, без значение дали е АМ, пюре или каша.
Вечер преди лягане си изпива около 200 мл. АМ.

# 9
  • Мнения: 44
А грамажа на пюрето равнява ли се на грамажа на млякото или повече засища като е твърда храна?

# 10
  • Мнения: 2 334
А грамажа на пюрето равнява ли се на грамажа на млякото или повече засища като е твърда храна?

Казват че се равнява ,но при всяко дете си е различно.При моята дъщеря няма разлика дали ще и дам пюре или мляко огладнява си по едно и също време Peace

# 11
  • Мнения: 308
   Според мен щом си пие млякото му давай. Аз давам мляко, но преди пюрето, защото след него ми отказва.

# 12
  • Мнения: 191
Абе аз едно нещо не мога да разбера  newsm78. Как така на 3 юли синът ти е на 7месеца и половина: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=310906.msg7970002#msg7970002 , а днес пишеш, че е на 6 месеца???
Иначе на въпроса, да можеш да предлагаш мляко след пюрето. Щом детето иска още, давай му.

# 13
  • Мнения: 308
Абе аз едно нещо не мога да разбера  newsm78. Как така на 3 юли синът ти е на 7месеца и половина: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=310906.msg7970002#msg7970002 , а днес пишеш, че е на 6 месеца???

   Виж на това не бях обърнала внимание, въпреки, че писах и в двете теми.

# 14
  • Мнения: 44
Грешка на клавиатурата,извинете Peace
Добре а следобедите кашата като е млечна пак яде по 100гр. и тогава ли да предлагам?

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 08:11 от Денито

Общи условия

Активация на акаунт