смяна на детска градина

  • 689
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте всички! Току-що се регистрирах и набързо прерових темите във форума, но не открих казус, подобен на моя. Накратко: живея с 6-годишния си син в Княжево. Досега работех в Изток и го водех го на детска градина в Дианабад чрез смяна на трамвай и автобус, която отнемаше в добрите случаи около час. От септември синът ми трябва да бъде в предучилищна група. Но от 18.08. аз си сменям работното място, което вече ще бъде на Руски паметник. Естествено, не съм се регистрирала през февруари в надпреварата за детски заведения, защото детето ми е записано от преди 3 години и не съм имала никаква представа за предстоящето ми местене. Посетих набелязано от мен заведение в близост до новата месторабота, но оттам ми отговориха, че досега нямат такъв казус и че след като не съм се регистрирала, нямам почти никакви шансове да запиша детето си при тях. Съответно и не мога да подам никаква молба, защото това става само по интернет и то в определен срок. Т.е. сега не съм и чакаща. Ако някой има идея какво трябва да направя или пък някакъв съвет, моля да помогне. Сегашното заведение е 34 ОДЗ Брезичка, а желаното - 7 ОДЗ Слънце. Благодаря ви предварително. Р.Р. Отглеждам детето си сама от 2-годишната му възраст, но още когато беше на 3 години държавата (или може би общината) ме "осветли" по въпроса за "самотните майки", така че вече не употребявам този термин.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
Ако искаш да преместиш детето си трябва да кандидатстваш през електронната система, това е задължително. Много малко верятно е да има места в желаната от теб градина (нещо си объркала, няма 7 ОДЗ Слънце), но за предучилищна може и да има. Провери моля те името и номера на градината, която искаш и в системата ще се покаже има ли чакащи. Но най - подходящия и най - възможния вариант е, да дадеш детенцето в предучилищна група към училище, там е по - вероятно да има свободни места

Общи условия

Активация на акаунт