Някой знае ли защо се дава кисело мляко на дете под 12 месеца та и след това?

  • 5 809
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 155
   Аз съм чела достатъчно из интернет за качествата и ползата от киселото мляко. Ето ти и моя основен довод - никъде не пише колко е вредна или безполезна консумацията му. Но пък бих споделила опита си заради майчета, които се чудят дали може да се дава на кърмаче кисело мляко. Да уточня предварително, че аз войни със майки, свекърви и педиатри не водя! Детето си гледаме сами - аз и съпругът ми. Чакали сме го 5 години и го обичаме повече от живота си. Как минахме от кърма на АМ е дълга история, но така или иначе борбата приключи в средата на третия месец. Детенце не хареса адаптираното мляко - не си хапваше добре, мръщеше се на всякакви прехвалени марки и така реших да пробвам кисело мляко. Не от магазина обаче. Живеем в Бургас и след дълго търсене и разходки до ДВСК открих моята млекарка в село Изворище. Купувам си мляко, варя и го квася. Пак в интернет открих в кои млека има жива закваска (http://www.bnap.org/?p=89)  и така започнах. Повярвайте ми резултата си заслужава. Отначало дадох на върха на лъжичката, после силно разредено с преварена вода, постепенно намалих водата и сега давам чисто кисело мляко. Изпива 200 мл на храненето в 10 часа. На обед давам пюренце - аз й го готвя, въпреки твърдата ми увереност, че ще купувам готови. Следобед ядем каша на Милупа, а колкото до АМ сутрин в 6 и вечер към 21-22 часа изпива по 100- тина грама, колкото да не ме обиди. Peace Всеки си шета на акъла, дето се казва! Mr. Green  Аз никога не казвам твърдо не или твърдо да, но се научих да слушам детето си! Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 15 198
Интересно ми е ако на един щанд има кисело мялко и АМ мляко на една цена(условно) кое ще си купите?

За мен или за детето?
Ако е за детето-то на каква възраст трябва да е в тази хипотеза?
За да са на една цена-за какво количество кисело мляко става дума?

# 32
  • Мнения: 27 524
Интересно ми е ако на един щанд има кисело мялко и АМ мляко на една цена(условно) кое ще си купите?

Преди годинката - АМ, след това - кисело  Peace

# 33
  • Мнения: 155
   О, и да не забравя! Тази дневна доза кисело мляко осигурява редовно ходене по голяма нужда на детето ми newsm44 - по 2-3-4 пъти на ден, а не веднъж на три дни, както с АМ - дори и тези с разхлабващ ефект. Кой крив, кой прав... според теб дали има полза от киселото мляко???
 
---------------

Ами ако детето не ще АМ, гладно ли да го държа?!

# 34
  • Мнения: 1 062
Чиста наука? Доказателства? А, защо трябва някой да ти ги предостави и да те убеждава в полезността на киселото мляко? Като искаш потърси си и се информирай. И аз искам чиста наука и доказателства как АМ е по добро от киселото мляко за деца над 1 годинка. Искам и доказателства за това с какво точно е полезно даването на масло, сирене кашкавал и всякакви млечни продукти на децата. Също така, защо след годинка, децата е добре да започнат да преминават на по обща храна, а не да продължат с "бебешка". Целия ми пост до тук  не се размива със заучени вестникарски и телевизионни фрази. Tired. Някак тона ти е леко неприятен, не усещаш ли?

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз давам на дъщеря ми кисело мляко не защото е задължително,а защото го обича Hug

# 36
  • Мнения: 96
Към авторката на темата.
Пробиотиците като "живи микроорганизми” имат профилактично и терапевтично действие, подобрявайки вътрешния микробен баланс. Българското кисело мляко се приема за първия пробиотик. След изолирането от д-р Стамен Григоров през 1905 г на причинителя на подквасването, Lactobacillus bulgaricus, Мечников става основател на концепцията за пробиотиците. Това поставя началото на множество изследвания върху лечебните и профилактични свойства на киселото мляко и лактобацилите. Установяват се пробиотичните свойства на българското кисело мляко – не само традиционен и оригинален български продукт, а и лидер сред пробиотичните храни в света.
Проблемът с киселото мляко е, че съдържа голямо количество „баласт“, т.е. вещества които са неутрални за човека.Един от първите пробиотици представлява свръхконцентрат на кисело мляко — изсушено кисело мляко, съдържащо само полезната част без излишния „баласт“,т.е пробиотиците в АМ/което толкова харесваш/всъшност са от кисело мляко Grinning Grinning Grinning

Питаш защо в Германия не дават на децата кисело мляко,защото доколкото знам Lactobacillus bulgaricus живее свободно само по нашите географски райони и страните които произвеждат традиционно "българско кисело мляко" Япония и Финландия/ако не се лъжа/ се снабдяват с въпросната бактерия редовно от България иначе там тя умира бързо така,че в Германия нямат кисело мляко,а го заквасяват с други бактерии и млякото не е толкова полезно и затова го използват за десерти,кремове т.н.

Смятам,че никой не те задължава да даваш кисело мляко на детето си,щом не го харесваш не го яжте,както много мами са ти отговорили има десетки  безполезни,дори вредни храни,които сигурна съм и ти консумираш.

Борбата ти срещу киселото мляко е безпочвена,избери си друг продукт и дискусията ще продължи Peace

# 37
"Борбата ми срещу киселото мляко"
Това е уникално ......
Не се заяждам и не търся борбенни каузи просто ме интересуваше мнението ви за и против киселото мляко
да приключваме темата Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 19:47 от Vivi

# 38
  • София
  • Мнения: 15 198
Ключ-по искане на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт