Юлски бебчета '08 (тема 84)

  • 12 243
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 898
Едвам смогвам да ви изчета, никакво време не ми остава с малката вкъщи, въпреки че много ми помагат. Добре, че е лаптопа, та като я наглася да я кърмя понякога сядам да чета. А с това кърмене много ми е притеснено. Опитвам се, но не съм сигурна дали правя всичко както трябва, а постоянно ми казват да правя неща, които не искам (да плакна устата с вода, да се цедя докрай след като е сукала). Много се притеснявам да не правя нещо грешно.
Ето сега за езичето и аз съм го виждала понякога, че е леко бяло. Друг път пък ми се струва, че не е.
Другият ми проблем са запушените канали. Не мога да установя дали имам такива ooooh! Още онзи ден ми се стори, че имам на едната гърда. На едно място ми се струваше по-твърда. Не предприех нищо, опитах се да поставям бебето повече на нея гърда. И от тогава понякога ми се струва, че не го усещам това твърдото, понякога като че ли успявам пак да го напипам и пак не съм сигурна какво се случва. После пък за капак ми се струва, че усетих нещо и на другата гърда. Този път по-малко и твърдичко. Това стана вчера вечерта, а на сутринта като че ли го нямаше. За сметка на това точно на противоположната страна, от която беше ми се струва, че има друго подобно. И сега изобщо не ми е ясно, запушени ли са тези канали наистина. Много ми е объркано всичко.

# 76
  • Мнения: 69
Явно коликите са започнали при всички... действа ми успокояващо! Crazy Да ви кажа, аз мисля да не му давам капки - при Самуил нямаше никакъв ефект, тъй че успокоявам с гушкане. Вчера споделих, че в слинга ми заспива лесно - може да пробвате - поне докато спи бебето, ще направите нещо вкъщи.
За малките деца и малките проблеми - ами не съм съгласна - всеки проблем за времето си е най-голям.. и колкото ми е мъчно за Боян, че се пъне и не спи, толкова ми е тъжно и за Самуил, когато идва да ме пита: "защо тези деца не ме харесват?"
Колко до кърменето, на мен ми е супер приятно. НБМ, напълно подкрепям изказването на Майра. Според мен твърде много си се "вторачила" в целия процес и заради това се затормозяваш и го превръщаш в проблем. Като ти е свито сърцето, прави каквото ти смяташ за добре, не каквото ти казва някой, че е правилно. Мен ако питаш, като си даваш добавката с освободено сърце, не се тормозиш и си спокойна, кърмата ти сама ще се увеличи.  Hug
Аз утре ще водя Боян на консултация и ще разбера колко е наддал. Пък и ще видим този обрив накъде отива, че май не е от етикета, а е нещо вътрешно (поне така ми каза док по моите описания по телефона). Съответно оплю болницата, където раждах и ми вдигна нервите, ама... карай, не ми се занимава с нея.
Днес изпращах свеки, ама тя взе че изпусна автобуса... hahaha Нямам късмет, ей... дано утре да го хване навреме, ще трябва да се погрижа.  Twisted Evil
Бухти, тъкмо за теб мислех и ти си писала... За запушените канали - сигурна или не - вземи си лецитин (ох, направо вече се изприщвам, ама... ще го попетнадесетя) профилактично - 1200 мг по 5-6 капсули първите три дни и после намаляш с по една, докато стигнеш по 2 на ден - аз все още го пия. Лецитинът е мн полезна добавка и помага за намаляване на холестерола и разни други работи... И прави каквото ти искаш. Аз на моята док й кимам с глава, ама ни приемам, ни предавам. Решила съм, че това, което чета във форума и чуждите сайтове е по-практично и научно обосновано от нейните приказки и хич не я слушам. Пък като си убеден, пречки няма (особено за дебелоглаво същество като мен!)

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 17:37 от donka

# 77
  • Мнения: 75
здравейте момичета,
досега нямах възможност да Ви пиша. Имам си момиченце, роди се на 3 юли, с тегло 4100кг и 52 см, казва се Михаела. Засега има малко колики, за разлика от батко й, който имаше доста дълго време, той и досега си е с доста чувствително стомахче, и навсякъде си ходим със саб симплекс. Обаче имаме още гадната жълтеница, и др. седмица ще искам личната ни лекарка да ни даде бележка за кръв. Много дълго продължава и съм ужасно притеснена, дано по бързо се оправят нещата, сигурно няма да може да ни бият др. седмица като сме на консултация и ваксината за хепатит В, ако имаме още жълтеница.
Искам да кажа на всички кърмещи майчета да не се отказват, аз с голямото ми детенце имах доста проблеми, едната ми гърда се беше запушила , имах температура, и ми биха три инжекции, та нещата се оправиха и после кърмих до почти годинка, надявам се и сега да имам кърма по дълго.

# 78
  • София
  • Мнения: 979
Днес изпращах свеки, ама тя взе че изпусна автобуса... hahaha Нямам късмет, ей... дано утре да го хване навреме, ще трябва да се погрижа.  Twisted Evil
Joy  Joy  Joy
Дони хич не ти върви с тази част от родата  Mr. Green
Да се похваля и аз си имам слинг - но сега съм го изпрала, ще го снимам утре и ще го пробвам - на слончета, жирафи и зебри е - ще трябва да се накъдря като африканка, малко тен и съм готова за третите страни Simple Smile  Laughing
Да честитя на новите майчета !!
И да отбележа ние нямахме жълтеница - казаха - че причината е, че сме се родили толкова големи. Сега и коликите да ни отминат и може да я пускам на училище  Heart Eyes Grinning

# 79
  • Мнения: 6 898
Бухти, тъкмо за теб мислех и ти си писала... За запушените канали - сигурна или не - вземи си лецитин (ох, направо вече се изприщвам, ама... ще го попетнадесетя) профилактично - 1200 мг по 5-6 капсули първите три дни и после намаляш с по една, докато стигнеш по 2 на ден - аз все още го пия. Лецитинът е мн полезна добавка и помага за намаляване на холестерола и разни други работи... И прави каквото ти искаш. Аз на моята док й кимам с глава, ама ни приемам, ни предавам. Решила съм, че това, което чета във форума и чуждите сайтове е по-практично и научно обосновано от нейните приказки и хич не я слушам. Пък като си убеден, пречки няма (особено за дебелоглаво същество като мен!)
Аз исках и това да напиша, но малката се разплака и направо публикувах. Пия лецитин от вчера, взех 4 капсули, но щом казваш ще пия 5 днес. Иначе и аз си правя каквото искам, просто като срещам толкова малко разбиране ми е трудно и в един момент почвам да се чудя дали наистина е правилно това, което правя. Особено като виждам как нищо не разбирам, дори не знам дали са ми запушени каналите.

# 80
  • Мнения: 1 584
Въпрос към мамите с две и повече деца: наистина ли колкото по-големи са децата толкова по-трудно става?

Зависи за какво точно питаш - с големи деца определено по-трудно се добира човек до лаптопа си, а пък може и изтръгнати копчета да има Mr. Green

Аз не бих казала, така че с малки е лесно, с големи е трудно ..Всяка възраст си има хубавите страни и притесненията ...Аз с голямата много се кефя, че ми служи за извинения да си изживея пак детството - да се люлея по люлки, да скачам на батут (дори и бременна Crazy) ...без някй да си мисли - тази на дърти години какво прави Joy Joy

# 81
  • София
  • Мнения: 2 883
да се люлея по люлки, да скачам на батут ..без някй да си мисли - тази на дърти години какво прави Joy Joy

.......да се пързаляш на пързалките да си поиграеш с играчките за които си си мечтал като малък Blush..................Много ме е яд , че не мога да му седна в оная кола с педалите Crossing Arms Whistling

# 82
  • Мнения: 782
Най накрая се добрах и аз до компа  Mr. Green нали ходя всеки ден до Токуда да ми бият инжекции и не ми остава никакво време...дори ми е гузно , че си оставям детето  Sad но какво да се прави, писано било да мина и през това  Tired

Астарта, и Бобо не всеки път се уригва ... преди го оставях да си спи неуригнат  Mr. Green но от вчера установих , че като го преметна през рамо , почти на половината на телцето и се уригва зверски.. пробвай ако искаш. Аз не се връзвам много за уригването, като не ще не го насилвам , а и преди Дещо бе писала , че Яна не я е уригвала  Simple Smile

Джолити, за да не ти се обръща малката и подпъхвай завивката под телцето от към гръбчето или и слагай пак на гръбчето навита на руло пелена  Wink така ще и бъде трудно да се обърне. И Бобо правеше така ама му хванах цаката  Whistling

Кетито, ти като си толко финна как не се побираш в количките   Laughing я се понапъни другия път и ще успееш  Wink хей това на шега да не се обидиш  Praynig Аз миналата година за първи път карах блъскаща се кола на морето и не слязох от нея с часове....от сега точа зъби да карам с Бобо като порасне  Grinning

Ра, мисля че не сме се засичали ... виждала съм твои снимки от срещи , иначе аз бях във ВИП стая № 1263 . Иначе аз в МД говорех само със съседката по стая, че ме бяха докарали до лудост тия сестри, както и онова комунистическо изчадие педиатърката с късата коса, така и не и запомних името , а трябваше  Mr. Green  опитвайки се да ме убедят , че не мога да кърмя  Stop ама сега да ми е ...ще ги избия до една  #2gunfire

И накрая да питам нещо ... температурата у нас е 22 градуса, да пускам ли радиатора, страх ме е да не го простудя,???
Аз Бобо го обличам с ританки и блузка  newsm78 да обличам ли нещо под блузката или ще го изнежа  ooooh!

# 83
  • Мнения: 79
Здравейте,

първо да честитя на новообебилите се мами, да са им живи и здрави дечицата и много да слушат и спинкат   1

Моята хубавица и през нощта се храни, не че през деня не хапва стабилно. Засега сме само на кърма. Дори упявам да и замръзявам. Не спазвам часове за хранене давам й когато и по колкото поиска, а останалото изцеждам. Видях, че сте писали за помпата на Авент, аз съм много доволна от нея. Купихме и чашките Виа и сме в пълен комплект. Колкото до коликите, нашата педиатърка исписа еспумизан л, доволна съм успокояват я.  За стимулирането на кърмата съм наблегнала на варено жито със сурови орехи и малко пудра захар, не знам дали е от него, но съм като подвижна млекоцентрала.

# 84
  • Мнения: 64
Лиана, благодаря! Hug
НБМ, ние не сме сменяли млякото. От родилния дом започнахме с Аптамил, и в къщи продължихме с Аптамил. Писах, че сега сме само на кърма. Но за Аптамил знам, че е най-доброто до момента. Просто в един момент ми се стори, че имам достатъчно кърма, за да махна млякото (за което ми помогна Белинда, благодаря Hug), въпреки, че ми излизаше на капки. Тя ме успокои с едни съвети, пратени на лични. Реших да рискувам, пък каквото ще да става. В началото само плачех, защото си мислех, че не му стига. Все тъпчеше ръцете в устата и търсеше да цока. После разбрах, че това е естествен сукателен рефлекс. В един момент започна доста да повръща и разбрах, че явно се наяжда хубаво, въпреки, че пунтира, че спи. Първо му давах от двете гърди по 15 мин, после почнах от едната по 30мин.Миналата седмица бебо беше качил 130 грама, а тази е наддал 200гр.Педиатърката каза, че е добре, и аз оставих така, само на цица. Даже ме посъветва да намаля минутите, защото явно той е лаком и преяжда, затова повръща (пращах статия за ГЕР на някой).
Но искам да ти кажа, че няма абсолютно никакъв смисъл да се терзаеш, че даваш добавка. Майра е права (поста и е страхотен, послушай я) и въпреки, че някои мами надават вой като чуят за АМ ( Белинда не чети Wink), мисля, че това е доста крайно. Просто трябва малко кураж и постоянство. Ще се справиш, сигурна съм. Колко бебета познавам, които са отгледани с АМ и са си здрави,прави и чудесни хора.
А едно време като е нямало АМ и са давали кисело мляко на децата. На майка ми братовчедка си е отгледала и двете деца с кисело мляко. Ми нямала кърма жената, какво да прави.
А сегашните АМ са вече толкова съвършени, че е излишно за се терзаеш. Така че, слушай сърцето си и дерзай!!!Успех!!! Peace

# 85
  • Мнения: 4 199
Ние се записахме при д-р Панайотова. щерката на една моя приятелка е записана там и аз я бях помолила да пита дали ще се съгласи да ни поеме и тя се съгласи. Идва миналия петък вкъщи, изглежда компетентна и спокойна жена, надявам се да се разбираме . Дотука каквото каза, е така, да видим за после. Вика ни за утре да се сложим на кантара, но не знам дали ще успея да отида сама с двамцата. Иначе ще е в понеделник следобеда с татева помощ.
Шада, бях в 1209 стая, в началото бяхме с Десита димова.  говориш за възрастната педиатърка, дребна и ниска, нали? Тя и мене шашна в началото и излезе, че едва ли не аз съм виновна, че тя е объркала за кое дете се говори. После пък ме убеждаваше, че е правилно детето да е на поискване през 30 мин денонощно и че мога да кърмя едва ли не една рота войници #Crazy. Абе на тоя етаж май е царството на акушерките церберки, ама нали вече не сме там, слава Богу!

# 86
  • София
  • Мнения: 2 883
ra2 Д-р Панайотова от 14-та поликлиника ли?

За коя педиатърка говорите в МД. Възрастното бабе е някаква главна  newsm78 На мен ми се видя добра, но не обича да я разпитват-старичка е не и се говори вече Mr. Green
А мен ме издразни една млада оса подстригана на черта ...Аууууу как не я застрелях тая. Чуда се защо не се развиках newsm78  Така блъсна количката на бебка, че все едно претърпя катастрофа с кола детето #Crazy Ама се изниза веднага #2gunfire

Shada Blush чак финна не съм. Какви ръце и крака съм отпрала ooooh! Всеки ден си викам от днес спирам сладкото,.......ама се тъпча нещо Confused

Ох, днес мнооооого колики имаме #Crazy Тъкмо я оставя и започва да се гърчи. Сега така спокойно е заспала в мен, а трябва да простирам Confused

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 19:48 от ketito

# 87
  • София
  • Мнения: 123
Здравейте и от мен.

Влизам набързо да ви се похваля-на 21-ви родих моето второ син4е Богомил-3590,51 см.

Раждането ми мина с малко усложнения-т.е.доста разкъсвания и сега имам доста шевове,но ще разкавам друг път,4е едва си седя на д-то сега.
Видях,4е има много нови мами и една от тях е Тити,тя не беше ли за на4алото на август Grinning

4естито на вси4ки,които са родили,докато ме нямаше  bouquet  bouquet  bouquet

# 88
  • Мнения: 2 171
Руми, честито! Да ти е жив и здрав бебо, много да ви радва и да бъдете много щастливи с бебчо, баткото и татко им!

# 89
  • Мнения: 139
Nipp ще може ли да копираш съветите за кърмене на Belinda /ако и тя няма нищо против/ и тук? Мисля, че ще бъдат от полза на всеки, който среща трудности в кърменето, а и няма да я питаме всеки път за едни и същи неща.

Общи условия

Активация на акаунт