Режимът на д-р Ори Хофмеклер 4

  • 24 788
  • 471
  •   1
Отговори
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
                                          Режим на д-р Ори Хофмеклер



                                                                                                                       



Привет на всички, които желаят да се преборят с излишните килограми с помощта на режима на д-р Ори Хофмеклер.

                                     


               


За режима накратко :

През деня се ядат само свежи плодове и зеленчуци. Вечерята е основното хранене и може да хапвате каквото поискате, но в следната посведователност:

1.Голяма салата по избор / най - добре от зеленолистни зеленчуци/.

2.Протеини/белтъчини/ - месо, яйца, мляко и млечни продукти.

3.Ако още сте гладни - въглехидрати.

През деня могат да се пият фрешове, чай и кафе без захар. Желателно е приемането на много вода - поне 1.5л - 2л. на денонощие. При глад през деня може да се изяде 1 сварено яйце или малко кисело мляко.


Накратко - ако обичате плодове и зеленчуци и ако по една или друга причина вашето основно хранене е вечерта - това е вашият режим .


Ето една почитателка на режима на д-р Ори :


                                     


За по- любознателните ще постна и разширените обяснения за режима:


Диетата е базирана на дневен цикъл на хранене , включващ две фази  undereating- продължаващ през деня и overeating-през нощта.
undereating-ограничаване до ядене през деня само на сурови плодове и зеленчуци.Може също така плодове, чай, супи и леки протеини, напр. варени яйца или йогурт.overeating(буквално-преяждам  )-ядеш колкото ти се яде от всички хранителни групи.Почва се със зеленчуците, после протеини и накрая мазнини.Ако все още сте гладни може да завършите храненето с нещо въглехидратно.Ако по-силно усещате чувството на жажда, отколкото глад, трябва да спрете, това означава,  че сте се нахранили.
  Разчита се на биологичния механизъм на човешкото тяло, помогнал за оцеляването  през годините, в които съществува човешкият род, т.н. механизъм на оцеляване.  Той се задейства при опасност, псих. стрес , недостиг на храна.Когато се задейства помага на тялото да се справи със стреса,като гори мазнини и ги превръща в енергия, за по-успешно справяне със стресовата ситуация.Може да се провокира, чрез тази undereating фаза или, чрез правене на упражнения, най -добре двете заедно, за да се включи механизма на оцеляване и да се изгорят повече мазнини.Това е един вид постене през деня и приемане на основното хранене вечерта.Но това постене не трябва да продължава повече от 16-18 часа.След 18-я час, става опасно и предизвиква неблаготворен ефект в/у мускулите и хормоните.

http://www.warriordiet.com/about.html

Увеличете енергията си през деня !
Тази диета е основана на принципа на нехраненето през деня и храненето вечер, което е съобразено с естествения цикъл на организма (тук си припомнете принципите на разделното хранене, според които до обяд не се храните или ядете само плодове, след което хранителната стълбица се изкачва от салата, към бобени растения и хляб (например) и накрая месо ). Храненето вечер стимулира парасинтетичната нервна система, което води до преработване и усвояване на хранителните вещества, спокойствие и релакс. Моментът на "нехранене" през деня пък стимулира други центрове в нервната система, които способстват за наличието на голям енергиен запас (логично, защото енергията не се пропилява за усвояване на някаква храна, а плодовете и зеленчуците изискват минимални количества енергия за да се преработят- това отново го вмъквам от принципите на разделното хранене ).
Успехът на тази диета се крие именно в съобразяването с биологичния часовник на всеки организъм. Храненето по всяко време, например закуска, обяд, следобедна закуска, пречи на нормалното функциониране на ендокринната и нервната система, защото цялата налична енергия се пропилява през деня, за да се усвои поетата храна. Заблуда е че за да сте енергични през деня, трябва да поемате храна. Когато организмът се храни с плодове и зеленчуци през деня, активизират се процеси на изгаряне на мастни клетки, детоксикация, организмът е принуден за изпозлва личните си "мастни" запаси, за да протича метаболизмът както трябва, т.е налице е процес на отслабване. Обратното, ако се храните през деня, този естествен процес се блокира и води до лиспа на енергия, сънливост, умора.
Храните, които можете да консумирате през деня, са: плодове, зеленчуци, кафе и чай в умерени количества, вода.
Има индекс, според който се изчислява колко калории са ти нужни, от дневната нужда изкарваш 500 калории и се получават калориите които трябва да приемаш. Това се опитах одеве да ти кажа в чата, че не бива да се приемат прекалено малко калории, защото това е пагубно за организма; ще започнеш да сваляш килограми рязко, но в един момент ще спреш, защото организмът ще свикне с тези минимални калории и тогава ще трябва да ги намалиш още, което практически значи да умреш от глад или да се разболееш.  Този индекс можеш да намериш тук  http://spidersport.com/weight-control.php#2

По въпроса с броенето на часовете:
С две думи: има едно ядене на ден и то е вечер. Ако през деня сте яли плодове и зеленчуци, а вечер се нахраните нормално, няма нужда да се броят никакви часове. Лошото идва когато изпуснете вечерното ядене, тогава "undereating" става повече от 16-18 часа, което не е добре за метаболизма.
В крайна сметка, броенето започва след като поетата храна се храносмели, което предполага 8-12 часа. Ако вечерята е в 9 вечерта, тя ще се преработи най-късно до 9 сутринта, през което време ние сме спали, от сутринта от 9 започва броенето на 16-18 часа. Т.е ако си се нахраните вечерта, няма да пресрочите тези максимуми.

Реших да си преведа някои неща за Диета, ето ги и на вас: 
По време на фазата на undereating, трябва да се минимизира консумацията на храна в предимно сурови плодове и зеленчуци, супи, и малки количества храни с  лек протеин. Фазата на undereating продължава през дневните (работни) часове. То стимулира естествено (подходящите) нервната система да използва запасите, което подпомага за активно енергийно изразходване. През това време, тялото променя отрицателно енергийно салдо и затова е принудено да използва складираната мазнина за енергия.
Фазата на overdereating продължава през вечерните часове. Това е времето за основното ядене, когато може да се  ядат, каквото желаете и колкото желаете, от всичко групи храна, толкова дълго, колкото правилата на яденето позволяват.

Правила на храненето
- започнете с по-леки храни и продължете с "по-агресивни" храни т. е. салата, зеленчуци и протеини, като първи храни, и накрая завършете със карбидна храна (яйца с овесено брашно, яйца с ориз - има рецепти в сайта.
- използвайте всички вкусове, подправки, аромати и възможности за "цветове" във вашето основно ядене.
- престанете да ядете когато вие се чувствате много по-жадни от колкото гладни.

Десет заповеди за диетата   
- Undereat по време на деня
- Яжте вашето основно ядене през вечерта
- Снабдете вашето тяло с всички съществени храни (Т. е. витамини, минерали, EFA е, Аминокиселини, Probiotics)
- Поставете всички вкусове, аромати и възможни цветове във вашите хранения
- Минимизирайте поемането на месна храна за няколко дни,
- Редувайте дни с високо- протеинни, високо-мазнинни и  високо-карбидни храни
- Избегнете храни, съдържащи хормони, пестициди, добавки на химикали, захарни, алкохол, изкуствени подсладители и фруктоза
- Не яжте самостоятелно карбохидратни храни 
- Избегнете погрешни комбинации от храна, такива, като :
  =Зърнени и захар
  =Нишесте, мазнина и захар
  =Ядки и зърнени
  =Карбиди и алкохол
Правете упражния редовно по време на фазата на undereating.
 
Ето и малка, но важна част от книгата, преведена от  petia182 :

От сутринта до обяд:
- Вода. Изпийте поне една чаша вода след ставане. За предпочитане 2 (може с резен лимон или портокал)
- Кафе или чай
- Плодове: свежи и сурови
- Сокове: прясно изцедени от плодове или зеленчуци - от блендер или сокоизтисквачка (не бутилирани)

От обяд до вечерта:
- Кафе или чай
- Плодове: свежи и сурови
- Сокове: от прясно изцедени зеленчуци (напр. моркови, цвекло, магданоз) или пресни плодове (напр. портокали, грейпфрути, ягоди, боровинки)
- Мисо супа (японска, която тук не правим )

По време на адаптационния период:
- Зелена салата с малко дресинг или без дресинг
- Чисти протеини: сашими, яйца, пилешки гърди, риба, миди, кисело мляко (обезмаслено или нискомаслено), сирене, или протеин на прах. Не смесвайте протеините: яжде от един вид за деня.
- Сурови ядки: за предпочитане бадеми

Вечер:
- Яжте колкото искате от всички групи храни (протеини, мазнини, въглехидрати), но следвайте реда на приемане:
1. Салата от зелени листни зеленчуци
2. Продължете с протеини (пилешки гърди, пуешки гърди, миди, риба, сирене, яйца), сварени зеленчуци (напр. броколи, карфиол, моркови, гъби, патладжани, зеле)  и мазнини (напр. маслини, зехтин, авокадо, масло)
3. Завършете с въглехидрати (напр. ориз, картофи, царевица, ечемик)
4. Спрете да се храните след като се почувствате повече жадни, отколкото гладни.

Това са предишните теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302380.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311060.0

Ами това е , при нас се хапва вкусно и здравосвовно и се отслабва в приятна компания Hug.
 
                     

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 10:25 от Аелис

# 1
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Добро утро Hug!

Това е новата тема, дано да ви хареса и в нея да си бъбрим така приятно, като в старата Crazy.

По едно кафе за събуждане  bouquet:

                                           

Аз днес планирам разходка по магазините да си харесам дрешка Rolling Eyes. След прекарания летен вирус се чувствам лекичка/ търся положителната гледна точка Joy/, коремчето ми го няма и сега е момента да се напъхам в нещо тесничко Heart Eyes.

Лени, г-жа Пит я оставих, защото след дълго ровене в нета не можах да открия друга красавица да хапва плодове в подходящ формат Peace.Ще се радвам ако постнеш някоя полезна информация в новата тема Hug.

Това е от мен за сега, очаквам ви Hug.






Пожелавам ви приятен ден Hug  bouquet Hug.

                                     


Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 09:28 от Аелис

# 2
  • Мнения: 257
Записвам се първа!
Аелис, много се радвам, че се чувстваш лекичка. Що се отнася до цигарата- не го вземай толкова навътре. И аз бях много страстна пушачка, но вече 3 години не пуша/ с мъжът ми ги спряхме от раз на една Нова година/. През това време съм запалвала2-3 пъти, когато съм била нервна, но честно казано ми стана много гадно и не съм изпушвала цигарата докрай. А сега ми е гадно , когато съм в компанията на пушачи, изглеждат ми малко смешни с тази зависимост,която е по- силна от тях.Моля,ако има пушачи, да не се обиждат! За снимките - трябва да копираш адреса на албума. После да се похвалиш какво си си купила!
Аз закусих с диня, сега отивам на пазар.
Хайде хубаво настроение в този мрачен ден!

# 3
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
 Малко снимки, дано съм ги качила както трябва :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266975&pid=6606193&lp=30

PEPANP , ти ме окуражи Hug. Приятен пазар Hug. И при нас е мрачно, но какво пък - ако следобед е така, ще мога да поспя хубаво преди нощното дежурство / пак търся положителна гледна точка Joy/.

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 10:23 от Аелис

# 4
  • Мнения: 4 406
е PEPANP, изпревари ме  Crossing Arms
Ето ме и мене пльос в новата тема
Аелис, страхотно е оформена новата ни темичка. И като си написала цигара и аз отивам да пуша  ooooh!

Снощи докато стоях с маска на косата направих сиренето на Лени (още не съм го опитала)
Ще разказвам

# 5
  • Мнения: 2 631
Аелис, благодаря за темичката! Разкошно семейство сте  Hug Ти изглеждаш прекрасно, а принцесите  са много сладки - да са ви живи и здрави   bouquet
Момичета благодаря за хубавите думи за снимките  Blush Аелис, дългата коса почти сама се отглежда  Crazy Определено е по-лесно да е дълга, отколкото къса, че бях с момчешка прическа и беше ад - всеки ден нещо стърчеше не както аз исках  Close Ходя за връхчетата на 3-4 месеца 1 път  Peace
PEPANP, на 2 г и 3 мес е Алекс, храни се сам, откакто стана на година и половина, и то дотогава аз го спирах и не му давах, че не обичам оплексани изтории и мога да кажа, че се храни много чисто, без лигавчета и т.н  Hug

Момичета, днес не съм режимна, прегреших с едно  кроасанче  Embarassed

# 6
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 124
Здравейте,
виждам нова темичка - да я запълним с много минуси и реализирани цели.
Аелис - добре си се справила с оформлението - темата е СУПЕР!  smile3501
Снимките са супер - аз също имам дъщеря и момиченцата са ми слабост.....
Хубав ден!
 newsm51

# 7
  • Мнения: 257
Аелис, страхотна си мацка newsm03!
Каката голяма хубавица-става за манекенка, а малката страхотен сладур, въобще цялото семейство изглеждате страхотно!/ Ама аз почнах като Памбос - страхотно Joy/
Боби, и за като майка на 2 щерки, момичетата са ми слабост. Казват, че който има дъщери, господ го обича.
Смин, мерси за отговора- аз се чудя кога да и дам лъжицата/не че не иска/, но просто се побърквам като я гледам как се маже. Пък може и да изчакам в яслата да се научи.
Jerry, чакаме да кажеш как е сиренцето Wink.
Хайде до скоро!

# 8
  • Мнения: 4 406
Аелис  много сте хубави, особено ти  Simple Smile

Как искам едно момиченце, ама не - имам си Пепи тинейджър (ще му покажа снимки).
Днес цял ден се ровя из нета за инфо за Кавала - автобуси, хотели, но нищо не ме устройва.
Днес много не ми е режимно - круши, бира, салата, то добре ама двете бири не трябваше.

Е приятен ден, аз ще ходя до някои туристически фирми Simple Smile

# 9
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Привет Hug!

По едно следобедно Crazy:

                                               


Смин , права си, че късата коса е трудна за поддържане - аз преди години се подстригах - прическата се наричаше " лале", някои от вас може и да си спомнят, беше много модерна Crazy. Та добре ме подстригаха и ми отиваше, ама сутрин ставах 30 мин. по- рано за да си я оформям - то беше пяна, то беше тупиране ooooh!. А сега я пера, суша , реша и тръгвам Joy.Но толкова дълга като твойта никога не е била, малко ми е тъничка, накъсва се и играе ножицата ooooh!.

b_ivanova Боби, радвам се, че темичката ти е харесала  Hug.

PEPANP, каката наистина става за манекенка, висока е почти колкото мен, а е на 12 Crazy. На снимките съм на токчета, за престиж Joy, но без тях съм съвсем малко по- висока.Колкото до храненето сама - слагай една мушама на пода, махай покривката от масата по време на ядене, слагай голям лигавник и давай смело Heart Eyes.Ще клепоти само в началото, после ще пази чистичко Heart Eyes.

Jerry F , дано си намерила оферта за Кавала, която да те устройва Hug.Очакваме снимки на Пепи тинейджър  bouquet.

Лени, къде се изгуби? Липсваш ни Hug.

Аз днес съм нощна смяна, след малко се приготвям и тръгвам Heart Eyes.Не съм си купила нищо, обиколихме магазините около час, после се уморихме, взехме таткото и на обяд Crazy.Утре след нощното може да продължим с обиколката, харесала съм си едни дънки, мога да се престраша да ги взема Thinking.

Това е от мен за сега.Ще ви наглеждам от работата Hug.

Чао за сега  bouquet.

                                       

# 10
  • Мнения: 535
Здравейте  Hug Hug
Темичката е супер, Аелис    bouquet Двете ти принцески са много сладки, и аз искам още едно момиченце, но шшшшшшшшт  де не чуе мъж ми  Joy Тайно се надявам второто да е момиче, за да се навие и за трето  Wink
Пепа, според мен детенце си показва кога е готово да се храни само  Flutter  Моята Велизара просто не ми даде друг шанс ooooh! отказваше да яде, ако и давам аз Tired Беше на 1г и 4м, когато изяде един крем сам сама без да се изцапа  Shocked Е, аз имам и стол за хранене, който се почиства много лесно  Whistling И в началото гледах да не съм до нея - да маца, да маже на воля  Laughing
Jerry F, Кавала е страхотен град  Party Останаха ми очите направо  Simple Smile За съжаление само минахме от там миналата година, на път за остров Тасос, но тооооолкова много снимки направих  Crazy Голяма красота  Heart Eyes
Днес бях режимна, обачеее вечерята ми беше с малка ракийка за награда   hahaha Излязохме с приятели и не можах да се въздържа  Embarassed
А за цигарките, не ми се приказва мнооого години не пуших, а сега пак съм ги метнала  Confused ще видим до кога  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 286
Добър вечер от мен,и аз да се разпиша в новата тема!
Браво Аелис,поздрави за оформлението много ми допада  bouquetа ти веднъж май спомена че децата т опреличават на снимката от аватара ти- Peaceе и аз така мисля Hug,да ти кажа много са ти хубави момичетата и на мен много ми се иска да пробваме някога пак и да имаме поне едно момиченце,толкова бях разочарована и ядосана когато в четвъртият месец от бременността ми доктора ми каза че категорично и двата плода са момчета,направо вдигнах кръвно,но не смятам че Господ ме обича по-малко от мамите на момичета,все пак ме е дарил с двама сина на веднъж Laughing
Ако правим класация в темата за най-дебела мацка хрупаща плодове и зеленчуци да знаете признавам си това съм аз Blush
Аз също пуших преди доста,но като забременях и ги отказах защото ми беше и ужасно лошо и не съм палила от тогава почти 3 години вече bowuuСега и аз необичам задимени заведения и не ми е приятно да ме одимяват,а преди пуших newsm78
Ние с тоя ремонт и непослушните ми болни деца които ме влудяват и вече съм на ръба на нервна криза,та затова чак сега смогнах да вляза и да се разпиша,дано се оправят вече че в понеделник да ги пращам на ясла изобщо неиздържам вече,толкова са щури че немога да ви обесня чак 
smile3511
smile3514 newsm61
Днес обядвах манджа и пак не съм режимна,но нямам сили да се старая и в това,дано се поуспокоят нещата още тези дни иначе гледам да ям плодове и пия вода,но все още съм далеч от стройно тяло Tired
Стига съм се оплаквала лека ви нощ!

# 12
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Добро утро Hug!

Поднасям кафето и отивам да си предавам дежурството Heart Eyes:

                                               

di_ , ако питаш моят мъж още 5-6 момиченца ще иска да пощъкат из вкъщи Joy.

jinjer_78 , той и момченца няма да откаже, а бе въобще бебета иска всякакви Joy.Дано оздравеят дечицата ти бързо, моят мъж снощи ми се обажда и пита къде е Нурофен-а - не можех да го разпитам, че имах много работа, но явно малката пак е вдигнала температура Sad.

Това е от мен за сега, в другата стая ме чакат да си предам дежурството.

Пожелавам ви приятен ден Hug.

                                               

# 13
  • Мнения: 4 406
Здравейте момичета   bouquet

Снощи пробвах сиренето на Лени, ами става, ама все пак си е извара на вкус. Мислих като го правих да ми сложа маслини, но се отказах.
В момента закусвам с круши, че преди малко цъфнах на работа Rolling Eyes.
За Кавала нищо подходящо не намерих, то аз трябва и да съм на определени дати - на 17-19.09.
di само по снимки съм го гледала и ми хареса. Гледам, че си от Варна и искам да те питам за един транспорт от гара, автогара, летище до Слънчев ден
Е да взема да проработя

# 14
  • Мнения: 257
Di, Аелис, благодаря ви за препоръките за храненето! Засега ще изчакам малко, защото тези зъби не и дават мира и е малко нервна, когато се храни/ ако изобщо иска да се храни/
Аелис, дано Катето да е по- добре, пък може нурофена да е за мъжът ти/ нали беше нещо настинал/
Jinger, аз цял живот си мечтая за близнаци- с един куршум два заека, но предполагам, че лудницата у вас е двойна #Crazy
И аз така бях изкрейзила, когато се разболее едната, после другата, почват да хленчат, аз ставам нервна и почвам да ям. И то не какво да е а сладко, и то каквото имам под ръка,не подбирам. Дано вече до понеделник да се оправят, че и ти да отдъхнеш малко!
Lenny, къде се губиш- хайде утре пак да лунуваме!
Приятен слънчев ден!

Общи условия

Активация на акаунт