на каква възраст - детска ясла

  • 6 454
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Мами на каква възраст пуснахте децата си на детска ясла и как се адаптираха?
Бебо скоро ще стане на 1гд т.к трябва да се връщам на работа ми се налага да го пускам на ясла(баби нямаме) директорката каза че най-малките са на 1г3м - а условието в детето да ходи стабилно. Тъй че ще изчакаме 3м поне. Ужасно се притеснявам 1г3м - детенцето е доста малко, как ли ще се адаптира......  пък и доста ме търси сега Sad

# 1
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не се тревожи предварително, има много деца, при които всичко минава леко и естествено. Може и твоето да е от тях  bouquet

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Сина ми беше на 1г.2мес., много бързо свикна.Сякаш колкото са по-малки по-бързо се адаптират.Не се притеснявай предварително.

# 3
  • Мнения: 2 950
Йоана беше на 1г.6м. Наистина по-малките по-бързо свикват. Все още го приемат като игра, забравят, че са на чуждо място, но зависи от лелите. Ние попаднахме на страхотни сестри и тя нямаше и един ден рев. Желая ти успех!  Hug

# 4
  • Мнения: 2 197
Мисля, че по-малките свикват по-лесно. Но все пак си е въпрос до дете. Дъщеря ми тръгна на година и десет месеца, за да има време да се адаптира. Сравнително бързо се справи, но все пак около месец имаше взимане на обяд, плачове и т.н. Сега е много доволна от яслата, даже по време на празниците ме дърпа да я водя. Нашите сестри са изключително сладки, също и педагожката, която се занимава с децата. Яслата също е хубава- в прясно ремонтирана сграда  с готин двор е. И даже тази година до края на юли ще е там.
Но има деца, които така и не могат да свикнат. Има едно момченце, което плаче като разпрано вече 3 месеца. При всяко влизане през входната врата търси мама. Сестрите ми казаха, че той не иска да се адаптира и това е. Явно пък родителите му нямат други опции за гледането му. Иначе при нас има много малки дечица и освен този малчо всички други са си много добре.

# 5
  • Мнения: 950
Моята дъщеря тръгна на ясла на 1,9г. От там ни казаха, че най-лесно се адаптирали децата между 1,6 и 2г., но разбира се винаги има изключения. Трябва да имаш впредвид, че когато пуснеш детенцето ти на ясла, ще има поне 1 месец адаптивен период, през който ще го вземаш по-рано и се налага да има някой в къщи.

# 6
  • Мнения: 2 018
Адаптацията е свързана и с болести - малкия го пуснах на 1г и 6м и в началото - около 2 месеца ми боледуваше доста често. 1 седмица здрави - 1 седмица болни. След 2 месеца нещата се нормализираха /да чукам на дърво  Wink/.
Щом е по-малък по-бързо ще свикне. Важното е госпожите в яслата да са добри и разбрани!  Успех!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 817
Дъщеря ми тръгна на 1г1м и изобщо не можеше да ходи.

# 8
  • sf
  • Мнения: 10 120
Каката я дадох чак на градина на 3ги3м.
Сега малкия ще го пусна на ясла на 1г и 3м. Дано се адаптира лесно,че ми се къса сърцето. Голяма лепка е по принцип и не знам как ще стане, но ще видим.

# 9
  • Мнения: 2 960
дъщеря ми тръгна на детска градина на 3 годинки.Адаптира се психически идеално сред децата ,обичаше много да ходи  НО боледуваше наистина много.Синът -смятам също да го пусна направо на градина или като навърши 2 годинки -идния март-да го пусна на ясла.

# 10
  • Мнения: 576
Тръгна на 1,5г. - много лесно се адаптира.

# 11
  • Мнения: 39
Благодаря на всички ви, май ми поолекна Hug
Ще пробвам пък ако се наложи ще търся гледачка, засега този вариант за 8часа ми е непосилен Cry

Някой може ли да каже отзиви за ясла Звънче - Варна?

# 12
  • Мнения: 2 960
Някой може ли да каже отзиви за ясла Звънче - Варна?

пусни го във варненската тема това питане-там има мами ,които са с богат опит за различните ясли. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 11 689
Дъщеря ми тръгна на 1.10 години,можеше да ходи.Обаче беше изключително привързана към мен /и в момвнта е така/ и се чудих как ще се адаптира.
Детето се адптира учудващо лесно и бързо в рамките на един месец при положение,че беше и болно в този период.
Но...имахме късмета да попаднем на добър персонал в детската ясла.

# 14
  • Мнения: 950
Някой може ли да каже отзиви за ясла Звънче - Варна?


Имаше цяла тема за тази ясла, потърси с търсачката.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311500.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298183.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240073.0

Общи условия

Активация на акаунт