Бременност и високи НК клетки

  • 38 326
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,

обръщам се към всички момичета, които са имали високи НК клетки по време на бречменност? При мен възникват редица въпроси и противоречия, тъй като голяма част от лекарите приемат завишените НК клетки като не пречка за износване на плода, а други са категорични, че трябва да се вземат сериозни мерки.

До момента имам направени 2 вливания на имуновенин. За съжаление на контролни изследвания, които правя през 4 седмици, моите НК клетки не се променят, варират 18 %, което е сравнитено високо.

Много моля всички, които са се сблъсвали с този проблем, да споделят взехте ли мерки през цялата бременност, какви, каква беше динамиката на вашите НК клетки и всичко, за което се сетите ще ми бъде много полезно.

Благодаря и много късмет на всички вас! Simple Smile

# 1
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз имам 5 вливания на имуновенин по време на бременността. Последното в 32г.с. НК-клетките не намаляха, по едно време бяха станали 42%. Незнам до колко оказват влияние на плода. Но имам 3 спонтанни аборта и реших да не рискувам и да направя вливанията.
Успех ти желая !

# 2
  • Мнения: 397
Аз имах регистрирани умероно повишени НК-клетки преди бремеността (12,17%). След положителния тест за бременост бяха вече 20%. Доц. Конова ми препоръча веднага вливане на Интралипид. Направих го и след 4 седмици нк-клетките бяха паднали на 10,89%. След още 4 седмици, без повече никакви вливания се оказа, че са паднали на 6,89% т.е. в референтни граници. Оттогава спрях да ги следя, защото д-р Тодорова и доц. Конова казаха, че няма смисъл. 
Не залагай на схващанията на някои лекари, че нк-клетките не влияят на износването на плода. Аз лично не посмях да рискувам, а и доц. Конова каза, че тези клетки в повечето случаи са най-активни в първите три месеца от бремеността т.е. те се опитват да убият зародиша, който организма възприема като чужда тяло. Това е една от причините и за абортите в началните месеци.
Успех, каквото и да решиш!  bouquet

# 3
  • Мнения: 313
Аз имам 2 спонтанни аборта и чак след дъжд качулка се установи, че съм имала завишени НК клетки..дръж се за доц.Конова - тя е специалист в тези неща...сигурна съм, че могат да се преборят, просто следвай нейните изследвания!!!!! успех

# 4
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Аз също имах завишени НК клетки. Казвам имах, защото сега не знам как са, пропуснах две контроли . Предната седмица направих 5-то вливане, а контролата ще е другия месец и нея мисля да я направя.
Иначе и моите като на Галка, бяха умерено завишени около 12%, след вливането станаха около 16%.

# 5
  • Мнения: 6
Благодаря ви момичета за отговорите,

ще направя още едно вливане и този месец. А ако направя вливанията с една седмица - 10 дни по - късно от необходимия срок дали може да окаже фатално значение....питам, защото искам първо да си изследвам НК клетките - при доц Конова и да приема неините резултати.

Поздрави и до скоро,
Зоя

# 6
  • Мнения: 173
И аз правих вливания на интралипид. От 15.8% преди бременността стойностите се повишиха до 20.11%. След петото вливане по време на бременност (някъде в 5-ти месец) спаднаха до 13% и по препоръка на доц. Конова спрях вливанията, както и контролите. Винаги съм правила вливания на повече от 4 седмици, заради контролите, изчакване на резултатите и свързаните с тях пътувания.
Както са ти казали и другите момичета - слушай и изпълнявай препоръките на докторите, не е чак толкова трудно. Успех и от мен!

# 7
  • Мнения: 547
Ами и аз да си кажа за НК клетките.Моите ги изследвахме на 2-я ден след зачеването /както се оказа впоследствие/.Резултата беше 23% при норма до 12% плюс антикардиолипидни и антибета две гликопротеин също доста завишени.Доц. Конова беше препорръчала и аспирин и фраксипарин и вливания при следващото инвитро.Тъй като бременността беше настъпила по естествен път 2 бургаски гинеколожки казаха,че препоръката на доц. Конова се отнасяла само за инвитро и така си останах на аспирин до 15 г.с. когато успях да говоря с Конова и тя занемя когато разбра че с тези резултати съм изкарала до тази седмица и бебчо е добре.Пратих кръв за контролни изследвания,но само на антикардиолипидните и антибетадве гликопротеин.около 30 г.с. бебето започна да изостава и пак правих контролни изследвания и пак не ми изследваха НК клетките от което стигам до извода че след инплантацията те не са важни за протичането на бременността.И така си изкарах цялата бременност само с аспирин протект по 1т. вечер без фраксипарин и без вливане на имуновенин.Бебето се роди с идеални показатели на тестовете които правят на новородените.В крайна сметка и при двете контролни изследвания антикардиолипидните и антибета 2 гликопротеин бяха с почти еднакви стойности и при това макар и завишени по-добри от първоначалното изследване,което показва че за мен аспирина е бил достатъчно добро лекарство.С други думи за всеки си е специфично и това което е добро за един за друг може да не е достатъчно.Желая успех на всички,лека и безпроблемна бременност и здрави бебчета!

# 8
  • Мнения: 335
Здравейте момичета!Правих изследвания дистанционно и се оказа,че съм със НК клетки 26%.Много съм изплашена от този факт.!Явно трябва да се ходи на консултация при доц.Конова. Знаете ли колко дни предварително трябва да запиша час,някакви впечатления от консултациите с нея?Какво представляват тези вливания,вредят ли на организма,болезнени ли са?
В момента съм много объркана и ми изглежда непосилно да се износи бебе при тези завишени стойности,а имам и други проблеми.
Предварително благодаря за всяко ваше мнение!
Кураж и успех на всички! Hug

# 9
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
...В момента съм много объркана и ми изглежда непосилно да се износи бебе при тези завишени стойности,а имам и други проблеми.
Предварително благодаря за всяко ваше мнение!
Кураж и успех на всички! Hug

Ще си имаш бебе, бъди сигурна! Simple Smile
И моите НК-клетки бяха много високи, а имам и куп други проблеми. Бях на аспирин и фраксипарин през цялата бременност, вливах имуновенин. Родих здраво и хубаво бебе. Много момичета са успели със същата диагноза.
Вливанията не са болезнени. Не знам дали вредят, надявам се че не.
Запиши си час при Конова. Тя най-добре ще ти отговори на всички въпроси.
Успех ти желая и не губи вяра!

# 10
  • Мнения: 314
Zdraveite vsi4ki!
 Iskam da popitam dali nqkoi ima kato moqt problem.Imam zavi6eni NK kletki i v denq na transfera mi vlqxa intralipid.Varnaxa mi 3 embriona.Dali e gre6ka 4e sam go vlqla v denq na transfera,a ne ot 7 do 10 dni predi tova?
  PLS pi6ete mi! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
4akam otgovor Simple Smile   

# 11
  • Мнения: 315
И аз имам проблем с нк-клетките.Моите нк-клетки бяха 14%.Месец преди инвитрото ми вливаха интралипид.По време на инвитрото ми вляха 64 ампули имуновинин.След теста за бременност  ми вливаха-60ампули имуновенин-нк -клетките бяха15%.Във третия месец от бременността нк-клетките ми бяха -14% и си вливах още 50ампули имуновенин.В четвъртия месец хк0клетките ми бяха-16%.В първите дни на петия месец и началото на 19 г.с. си влях още 40ампули имуновенин.И това е.Имуноложката в Малинов ми каза че е това.И вече приключих.Дано всичко е наред докрая Praynig.По принцип знам че е риск до петия месец.

# 12
  • Мнения: 314
Moite NK kletki bqxa 22%.V denq na invitroto mi vlqxa intralipid.Problem li e tova?Imam li 6ans za polojitelen test?Dnes mi e 6 den ot transfera.Imam bolki nisko dolu v korema i bodej vav vlagali6teto.
S netarpenie 4akam otgovor!
stiskaite palci! Praynig

# 13
  • Мнения: 314
Paola ako iska6 mi dai Skype si za da si pi6em.
Ms za otgovora  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 315
sandito_1234 ,
ИСКАМ ДА ТИ КАЖА ,ЧЕ ПРЕДИ ВСИЧКО ТРЯБВА ДА ВЯРВАШ В ПОЛОЖИТЕЛНИЯ ТЕСТ!ЩОМ ЛЕКАРИТЕ СА ПРЕЦЕНИЛИ ТАКА И СА ЗАПОЧНАЛИ ИНВИТРОТО ЕСТЕСТВЕНО,ЧЕ ИМАШ ШАНС! Hug
Понякое време докато чаках и аз моя резултат имах странни усещания,но споко просто още малко .Знам ,че е трудно,но вярвай в успеха Praynig
Много се надявам да се похвалиш скоро с положителен тест Hug

Общи условия

Активация на акаунт