детска ясла Звънче гр.Варна

  • 12 013
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Моля майките от Варна да се включат с отзиви, намерих темата ...погоре ама последно е писано началото на 2007 та кажете нещо актуално към момента?
Бебо е много малък и  се притеснявам дали ще го гледат добре, пък то косата ми настръхна от прочетеното в старата тема: има ли деца които спят по 2 на легло? .. и лелките крищят ли им? Shocked

А май ще бъде във II гр, ама може и да искам друга ако препоръчате. 10х

# 1
  • Мнения: 592
За съжаление моите отзиви са също от миналата година - "избягахме" от там. Но в интерес на истината проблемни тогава бяха ІІІ и ІV група. Най-големият проблем беше, че групите са прекалено големи и няма как и при добро желание да се обърне внимание на децата. На площадката има майка, чието дете е в V група и споделя, че не е доволна - позволяват да има болни деца и така здравите се заразяват. Това е което знам. Дано са намали броя на децата в групите, защото то иначе е един зверилник, а не група Naughty

# 2
Нещата не са се променили,децата са над 50 в група,недостига персонал,а директорката г-жа Иванова позволява на майките с болни деца да посещават повереното и детско заведение.И така децата почти винаги са заразени от въздушно капкови и чревни инфекции.Само незнам с каква цел се допускат болните деца....,вероятно да се увеличат отсъстващите деца и по този начин г-жа Иванова се опитва да намали посещаемостта по групите....,ние сме до септември в тази ясла,защото нямаме баби.Но не е минал месец през който детето ми да не е на антибиотично лечение.Призовавам и други майки да се включат в дискусията.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 307
За съжаление и аз не мога да похваля тази ясла.Детето ми  по принцип не боледува,но за малкото време през което ходеше хващаше всички болести.Ама няма как да е друго,като пред очите ми идваха кашлящи,сополиви и деца с Т даже,невъзстановени от заболявания.Първо една много сериозна инфекция на третия ден като тръгна през юни,юли месец- чревен вирус-хайде в болница,септември- вирусна пневмония оттам-пак в болница и дотук.Закрепих я 6 месеца,не ходи,беше здрава.А през това време там постоянно карантина-Варицела и незнам още какво.Пробвах април отново,на третия ден ми донесе вкъщи вирусна ангина,много заразна,изтръшка ни всички вкъщи.И толкова беше с яслата.
Много са в група,бяхме във ІІ група.Имаше и други като нас-здрави но яслата им повлия много зле и я напуснаха.
Дано като тръгнем на градина да не се повтаря това с болестите.

# 4
Миналата година,освен варицела имахме и менингит.Странното беше,че яслата не беше регистрирана в ХЕИ .И не бяха взети сериозни мерки .А гнойните ангини и бронхо пневмониите,са едни от ежедневните болести в тази ясла.Защо сестрите не провеждат филтър?!Това им е едно от основните задължения всяка сутрин.....Тази ясла е по страшна и от Ал Кайда  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 2 803
І гр. при Радева, много е добра и мила с децата. Peace

# 6
  • Мнения: 1 277
Миналата година,освен варицела имахме и менингит.

Да, наистина дълго време имаше карантина заради варицела, но това с менингита е силно преувеличено. Миналата година здраво се стреснах заради такива слухове. Какво се оказа- за едно дете е имало съмнение , че е болно от менингит. Детето обаче не е посещавало яслата повече от два месеца преди да се появят симптомите.

# 7
  • Мнения: 3 960
 Rolling Eyes Започваме след месец там и много ме успокоихте ooooh!

# 8
  • Мнения: 130
2 месеца бяхме в 3-та група при г-жа Ангелова и всяка седмица бяхме болни,за последно бяхме в болница на лечение и от тогава не съм го водила там.До 1 годинка съм нямала термометър в къщи детето не  е боледувало по никакви поводи а като започна там.....думи нямам.Много нерви и пари за лекарства ще спестиш ако намериш друг вариант за детенцето.А за това че са по 50 деца няма да се учудя Иванова не връща никой готов да "спонсорира" яслата.

# 9
здравейте мами,
за съжаление нещата не са различни и към днешна дата09.10.2008.ние днес се отписахме от яслата.ходихме няколко пъти в 4-та група.възмутена съм от отношението на персонала към децата-грубо,омразно и незаинтересовано.пълна апатия.никои от педагозите и сестрите не се представи не попита за детето,за навиците му за режима му,алерги4но ли е ,храни ли се само...и.т.н.абсолютно никакъв интерес.дори станах неволен свидетел на доста цветущи изрази по адрес на родителите и то пред децата.моят съвет е ако оби4ате децата си бягайте от там

# 10
  • Мнения: 3 960
В 3-та група е коренно различно-поне за сега Simple Smile
Още когато го оставях ме питаха за алергии ,дали е с памперс ,дали се храни сам.На втория ден следващата смяна пак ме пита за същото Peace Имат го написано ,но да е сигурна жената. И двете се представиха ,представиха и лелите Peace Мили и усмихнати са.Когато го прибирам-получавам отчет какво е правил . Сами предложиха когато остане да спи там да ме пуснат да разгледам Peace

# 11
Искам да ви попитам. Връщали ли са ви децата под предлог, че имат температура? А, всъщност това изобщо да не е вярно.
Чух, че има и такива случаи. Дано повече майки видят темата и да отговорят.

# 12
  • Мнения: 3 960
Съмнявам се да лъжат за такова нещо Rolling Eyes
Поскоро е подивяло повечко детето ,може да е било навлечено и от това да му се е повишила Т. А сестрите просто са реагирали Hug

# 13
  • Мнения: 130
Няма такива работи,в повечето случаи са се постарали да има температура....  Sick

# 14
  • Мнения: 3 960
 Sick Изкарахте ги чудовища.Като не ви харесва не ги водете там Tired

Общи условия

Активация на акаунт