Емата прасна още едно кило отгоре

  • 1 006
  • 15
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Извинявайте, че отварям цяла нова тема, ама вече съм притеснена за теглото на беба. Днес бяхме на консултация - още 1 кило отгоре за един месец...  Shocked Докога така, бе, хора?!  Rolling Eyes Лекарката се смее и казва, че не е страшно положението, ама на мен 8 кила за 4-месечно бебе ми се виждат множко... Как да я сложа на диета, не знам?! 

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Споко, знам, че сега ти изглежда огромна, но повярвай ми  - все някога ще спре да наддава така LaughingНики спря на 8 месеца.Тежеше 12 кила hahahaОттогава - нито грам не е качил, расте с по 4 см. месечно.Вече дори има врат Mr. Green

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да ти е жива и здрава и стига се вторачва - да я нащипкаш едно хубаво от нас Grinning

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Да ти е жива и здрава и стига се вторачва - да я нащипкаш едно хубаво от нас Grinning

Мерси!  Grinning
Абе на мен си ми е много сладичка такава пухкавка, ама ме е страх да не се увреди нещо детето... Майка ми и свекърва ми, например, като чуят колко килограма е станала, клатят загрижено глава, цъкат притеснено с език и споменават кърменето на поискване и форумите...  Mr. Green
А пък и аз, нали с това кърмене, съм в тотално чужда за мен територия, хич не мога да придобия увереност, че всичко е като хората (то си и личи де от непрестанните ми питания и чуденици - ей, Бу, ти ми го насади тоя комплекс, да знаеш!  Blush)...

# 4
  • София
  • Мнения: 10 298
А... добре дошла в отбора  Mr. Green Али на 3-4месеца беше 8кг. е сега на годинка е 10,800 така че не се притеснявай, ще спре в един момент.... аз я подложих на диета след като захраних на 6-7месеца... то мойта диета се състоеше в това да не прекалявам с калоричните храни. Т.е. каша веднъж седмично и само плодови и зеленчукови пюренца...

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
А пък и аз, нали с това кърмене, съм в тотално чужда за мен територия, хич не мога да придобия увереност, че всичко е като хората (то си и личи де от непрестанните ми питания и чуденици - ей, Бу, ти ми го насади тоя комплекс, да знаеш!  Blush)...

Зъхи, след 4 месеца успешно изключително кърмене и бебе, което наддава като за световно, мисля че просто е крайно време да се почувстваш на своя територия Grinning

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Зъхи, след 4 месеца успешно изключително кърмене и бебе, което наддава като за световно, мисля че просто е крайно време да се почувстваш на своя територия Grinning
...а не да си миеш ръцете с мен Simple Smile
Я виж какво хубаво, добре наддаващо бебе си имаш!

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всъщност няма какво да се притесняваш,като се замислиш - от 1400гр е свалила на 1кг - това си е една трета намаление на наддаването.Ако бебето ти наддаваше по 700гр на месец и внезапно си намалеше наддаването с 200гр,щеше да си скубеш косите,че нещо не е наред и малко наддава Grinning И ако и  следващия месец намали още наддаването (а тя със сигурност ще го намали),вече няма да се плашиш от цифри Grinning

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Дано да намали още темповете... Simple Smile Някак не върви с момиче да се хвалиш колко много наддава...  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 704

хехе и мойта дунда отиваше към 8 кила на 4 месеца.. да ти кажа обаче и през следващите два пак си качваше детето и сега е към 9500 на няма и 7 месеца  Laughing надявам се все някога да спре тоя темп, че вече едва я нося с мойте 48 кг  Rolling Eyes а иначе много често получавам коментари от рода - то това е щото много я храниш  Rolling Eyes разбира се след пояснението, че е била близо 6 месеца само на кърма следва добавката: `надебеляла` е толкова щото не съм я хранила под режим т.е. че като съм и давала толкова често да суче едва ли не съм и разширила стомахчето и тя яде двойно колкото връстниците си  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 550
Дано да намали още темповете... Simple Smile Някак не върви с момиче да се хвалиш колко много наддава...  Mr. Green
Върви, върви - в съседна Турция! Grinning Grinning Grinning

# 11
  • Мнения: 7 106
Ох, да ти нацелувам и намачкам тази дунда сладката. Радвай и се сега и не се тревожи за килцата, природата си знае работата. После като започне да седи, лази и щапури насам-натам, ще започнеш да се вайкаш защо не наддава.
Спомням си Алма и nad_tab как се вайкаха с техните дебеланки, пък сега какви фини мацки са Wink

# 12
  • Мнения: 473
И аз да кажа да не се притесняваш. Мойто хлапе - вече на 1 г.2 м. е 13 кила Grinning и той така наддаваше и аз се бях шашнала- знаеш колко доброжелатели има навсякъде, включително и доктори. как съ щяла да му разширя стомахчето и т.н. Накрая вече ми писна и не слушах никой- да си говорят каквото си искат. И само да кажа че въпреки килата си проходи на 10,5 месеца, а сега вече тича сам Grinning
Внимавам единствено с готовите храни и каши (поради количествата захар)- давам много рядко и само ако нямам възможност да приготвям.
Целувки на бебка

# 13
  • Мнения: 1 547


Хихи, страшна мацка с гривнички  Laughing ние точно по такива си падаме  Joy

прекрасно ти е детето, Зъхи! споко, ще стане фина мадама като порасне  Hug

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 092
леле ти вместо да се гордееш се шашкаш...тц..тц...

Общи условия

Активация на акаунт