Когато кучето прояви агресия-към тези дето са по-наясно с отглеждането

  • 3 993
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 343
Имам възрастна мъжка немска овчарка на 4г. и до момента не е проявявала никаква агресия.Чудесно съжителства даже с котката.Това обаче в двора .Днес без никаква причиа нападна и уби едно улично куче.Изумена съм и от това че не ме послуша -до сега не си го беше позволявала.
В ДВОДА ЧЕСТО ИГРАЯТ деца /моето и братовчедите и/ на възраст от 1г. до 6г.и на практика щъкат навсякъде.
Трябва ли да успя кучето или е пресилено?
УЖАСЯВА МЕ МИСЪЛТА ЧЕ ТОВА МОЖЕШЕ ДА СПОЛЕТИ ДЕТЕ!
Имам чувството че трябва да избера по малката злина,но пък и такова решение се взима доста трудно.
Какво ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ?

# 1
  • Мнения: 806
Имам 2 немски овчарки.  Никога не са нападали хора, камо ли деца.  Даже обичат децата и се радват и играят с тях.  Но ела да видиш какво става ако видят куче.  Мъжкаря ми също уби едно преди време.  Прочети за овчарките и ще видиш, че са много агресивни към непознати кучета.  Чела съм, че е териториално.  И все пак са близки до вълчата порода.
В никакъв случай не си убивай животното.  Това е една то благородните породи.  А теб ще пази винаги.  Никога не мога да си помисля даже да се разделя с тях.

# 2
  • Мнения: 4 343
ПРИТЕСНЕНА СЪМ ОТ НЕПОДЧИНЕНИЕТО!

# 3
  • Мнения: 183
Поговори с ветеринарен лекар относно кастриране на кучето.

# 4
  • Мнения: X
Аз също имах немска овчарка. За 13-годишния си живот никога не е проявявала агресия, нито към човек,нито към куче.
Защо не разговаряш с хора,които имат школи по дресировка, може би те ще могат да ти помогнат Thinking

# 5
  • Мнения: 806
Зависи как е учено от малко.  Моите са много подчинени в къщи.  Даже храна от земята не пипат докато не разреша.  Женската навън върви до мен без каишка и не мърда и земята да се тресе, мо мъжкият е бяс.  Не можем да го заведем до ветеринарната клиника.  С намордник и синджир с бодили.  Но в къщи е агънце.  Обаче с други кучета е изрод.  Просто такива са ни са паднали.  Не са всички така, но ето, че и ти имаш дивак като моят.

# 6
# 7
  • Мнения: 68
Не бързай да преспиваш кучето. Но все пак ти си го познаваш и знаеш най-добре.
С други кучета среща ли се и как се държи ? ( в парка ... )
Това бездомно куче подразни ли твоето, че да го убие?
Не разхождай твоето без повод!
Вкъщи слуша ли ви и изпълнява ли всички команди веднага( а не когато си реши)?
Агресия под някаква друга форма забелязали ли сте ? Например можете ли да му бръкнете в паничката, докато се храни?
Посетете кучешкия форум дог.бг/форум
Има подфорум за немска овчарка, където има хора, запознати с породата, и те ще ви дадат по-точен съвет.
Също има и раздел "Възпитание и обучение", който ще ви е полезен.
Ето линк към темата "Агресия, доминантно поведение"
http://dog.bg/forum/index.php/topic,2945.0.html

# 8
  • Мнения: 2 553
Според мен една такава случка не може да се отмине с лека ръка. Моят съвет е за кучето да поговориш със съответен специалист, а в къщи кучето и децата да не са на едно място. Naughty Колкото и да са добри и благородни, човек никога не знае какво ще му хрумне на домашния любимец и веднъж проявил агресия дали не му е харесало ...

# 9
  • Мнения: 3 575
Доколкото знам овчарките са агресивни към други животни, но не и към деца.
Досега не съм чула някоя да е нападнала стопанина си.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Доколкото знам овчарките са агресивни към други животни, но не и към деца.
Досега не съм чула някоя да е нападнала стопанина си.

....и аз така знам  Peace


Най-добре да се посъветваш със специалист, кофти че е агресивно към други кучета  Tired днес е нападнало улично такова , утре може да нападне някое дамашно  Confused (представи си какъв конфликт ще се заформи)

# 11
  • Мнения: 1 668
И аз като побеснея не чувам - трябва ли да ме приспят  newsm78 newsm78 newsm78.
Аз лично не разбирам как можеш да гледаш едно животно 4 години и да не си наясно с него  newsm78. Нправи консултация с ветеринар. Мисля, че да го приспиш е доста краен вариант. Аз съм почитател на породата. Имах 2 - едното почина. Мъжкият ми е имал доста прояви към други кучета - до убиство не се е стигало, но доста кучета сме кърпили за наша сметка... Въпреки, че е проявявал агресия към други животни никога не съм се притеснявала да го събирам с деца. Женската ми е супер добричка и в общи линии иван и е вадил и солети от устата - нямам никакво притеснение, че ще прояви агресия към него. Винаги обаче когато сме имали проблеми с други кучета е било защото моите са ме защитавали или са защитавали малкия. В такива ситуации ми се е случвало да не ме чуват и не съм му отдавала кой знае какво значение.

# 12
  • Мнения: 4 343

Аз лично не разбирам как можеш да гледаш едно животно 4 години и да не си наясно с него  newsm78.
Ами ето на мислех че го познавам но това което се случи за секунди и пред очите ми ....Просто така без никаква причина и без никакво предупреждение/лай или ръмжене/ просто в едната секунда скочи/кучето си отминаваше и беше на 2-3 м / а в следващата го беше вдигнал във въздуха и се чу как му строши костите.
До сега НИКОГА не се е ''заяждал'' с други кучета ИЗОБЩО .Той не лае,изключително игрив и любвеобилен,не е бил тормозен или удрян,не знае какво е глад/дори е леко закръглен/,всичко от капките и хапчетата та чак до калция за костите си е получавал навреме.....абе няма от какво да се оплаче дето е думата.
 ЗВЪНЯХ НА ВЕТЕРИНАРЯ:каза ми че всички мъжки били така .т.е. можело да превключат и нямало  нищо необичайно.
Но съм убедена че ако някой разхождаше това куче и се бе опитал да го защити ......не ми се мисли....
Нападението беше абсолютно изненадващо и с нищо не провокирано.
Иначе нашите деца играят с него  и ДО МОМЕНТА всички си мислехме че имаме най-милото животно.
Сега като го погледна и се сещам как пукаха костите на горкото животинче и се чудя как явно не съм познавала животното си?
Няма да бързаме с решението.Може да помислим да заградим с мрежа част от двора та да е недостъпен за децата,ще го извеждам с намордник/не мога да го водя на повод много тича а е и много силен/.Ако одобрим някой като отговорен стопанин може и за това да помислим.

# 13
  • Мнения: 3 575
Старата ни немска овчарка беше страшно добра с нас, никога не е нападала човек от семейството, но това не и пречеше да разкъсва котки, да се бие с други кучета и да напада външни хора.....
Това им е в природата - да са агресивни към други животни, не знам кое те учудва.
Миналата година имахме друга овчарка, която на 6м беше направила на парцал котка, осмелила се да влезе в двора.
Инстинкти.

# 14
  • Мнения: 854

 ЗВЪНЯХ НА ВЕТЕРИНАРЯ:каза ми че всички мъжки били така .т.е. можело да превключат и нямало  нищо необичайно.
Нещо много важно - ветеринарните лекари НЕ са специалисти по кучешко поведение, те НЕ разбират от обучение и кучешка етология!!! Често раздават съвети в тази насока, които са повече вредни. Те са лекари и нека си бъдат такива, а да не изземват функциите на хора, които се занимават само с това - възпитание и обучение на кучета.
Дадоха ви линк по-горе към форума на дог.бг. Там има много теми за агресията, има и координати на школи за обучение. Ако искате - задайте си въпроса там.
Това, което се е случило не е "превклчюване'. Това е поведение, в следствие  на много  фактори. Важно е чвоек, който знае за какво става дума да проследи и изучи поведението и характера на кучето ви. Да потъри евентуални грешки и да ви помогне да преодолеете преоблема.

Общи условия

Активация на акаунт