Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 43

  • 32 008
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 358
Така, ето ме отново.Добро утро момиченца мили Hug.Както обещах подхващам ви по ред на номерата.
Estell - много ти е хубава тортичката Peace с момиченцето.Да е жива и здрава майка ти.Още дълги години да я радваш така със сладки изкушения  bouquet
Краси Мира - добре дошла сред нас  Hug.Чакаме кулинарни изкушения и от теб скоро Peace
Badem - Ауууу какъв Гараш.Разкошен е. Дояде ми се направо като го видях Peace
Пепи - мерси за новата темичка Hug, сложила си и нова информация отпред която е много полезна  bouquet. ЧРД на любимия и скоро да ти стане мъж Wink - това шегичка - вие си знаете Peace - ама то не пречи на ръце да те носи и много да те слуша (то какво стана уж той имал празник пък аз на тебе все хубави пожелания наредих Wink.Да ти е жив и здрав и все влюбени да сте - това е най важното Heart Eyes)
Петя - ЧРД и на твоята сестричка.Тортичката ти на мен ми хареса много Peace
Krivondrela - много красиви пеперуди,много идейта торта.Браво. Да ти е жива и здрава и твоята сестричка.
Иринка - пастичките са страхотни.Когато имаш време драсни 2 реда какви са - кремчета , това онова......
Dimitrina - Лелеее, много миличко кученце бе.Браво.Очите ми останаха просто.Възхищавам ти се за идеята и изпълнението.
Evak - ЧРД на мъжа ти.Да ти е жив и здрав и Наздраве Wink.Много хубава халба Peace
Blueeye - животинките си ги направила страхотни.Така като гледам такива фигурки уж лесни ми се виждат а като започна аз да правя ooooh!.
И аз се присъединявам към въпроса за тяхното съхранение.
А и тесто от маршмелоуз бонбони колко време издържа в хладилник завито в найлонов плик newsm78

# 61
  • Мнения: 373
evak - много хубава е станала биричката!

blueeye® - , Пух и тайфата са много яки и аз се каня да ги правя, но за сега нямам повод.

thedragonbg - моята последна торта (двуетажната ) е с пандишпанови блатове и същия мус с крема сиренето. Блатовете ги рязах на три с нож за хляб, когато бяха напълно изстинали, нямах проблеми и станаха равномерни за моя голяма изненада...

# 62
  • Мнения: 389
blueeye® много добре си се справила с Пух и приятели smile3501

evak  оригинална тортичка,да си я пийнете с кеф

thedragonbg -аз винаги правя пандишпанови  блатове и после ,когато са напълно изстинали ги режа на 2 или 3 с къдрав нож

Сега да Ви кажа,който не може да се справя с моделирането на фигурки/ такива като мен с две леви/ на ул."Цар Иван Асен 2-ри"  има сладкарница Пчела,там са направили "Захарна къща" / днес не работеше/ .Та там има всякакви чудесии.Утре ще я посетя,казаха че работи от 10 до към 6 или 7ч .От няколко дена са я отворили

# 63
  • Мнения: 1 965
Бъни - Каква е тая вкусотия? Екстра изглежда......
blueeye® - Браво! Супер си ги издокарала..... Качвай ги на някой висока секция, покрити със салфетки. хем да не се виждат, хем да дишат и да съхнат..... Дано на мен не ми се наложи..... Хич ме няма в моделажа...... Cry
evak - НАЗДРАВЕ!!! cheers. Бира не пия, ама халбата бих я хапнала с удоволствие......
А сега да ви изненадам. Вчера на тъгъдък ми метнаха една поръчка. Добре че беше по мой избор и нямаха претенции..... Да ви кажа..... открих най-подходящата торта за СВЕКЪРВА!!!! С уговорката.... че и свекървата трябва да е подходяща.... /мойта не става/. На вашето внимание - "СВЕКЪРВЕН СТОЛ"
.

ТУК има още снимки. А ТУК - малко стъпка по стъпка. Нямаше ми фотографката и снимките са малко. Но обещах и показвам - кабриото колко работа ми свърши.....
Тортата не е голяма. Шоколадово парфенце е вътре. Тук-там платки. Искаше ми се да я закръгля отдолу и да стане съвсем като кактус, но я правих сутринта и не беше много стегнала. Не посмях да я "обрежа". Нищо! Майка ми има РД Септември, и мъжът ми пожела да направя пак и да и я подарят той и другият и зет... Тя ще оцени шегата - знам го!!! Отгоре е Варна. Цветът няма нищо общо с истината. Доста по-наситено зелена е. Другия път ще набия повече бодли. Сега просто нямаше време. Приятелката ми дойде да си я вземе и даже ме изчака да довърша и снимам..... Обещали са ми снимки, уж.... но ще видим......

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ванче, много готин кактус  Hug

Сега имам една питанка към правилите този крем:

Сметаната на президент подсладена ли е или не, и като се добавя към другия крем с миксер ли се бие или се разбърква само с лъжица???

Крем, който докарва доста на белия крем на Неделя (Taneto):
4 яйца, 250 гр масло, 250 гр захар, ванлия

Приготвяне на крема:
Яйцата и захарта се варят на водна баня при непрекъснато бъркане до сгъстяване (отнема около 25-35 мин), охлажда се и се смесва с маслото, разбито с ванилията.
Към тази смес добавям разбита сметана Президент - количеството е на око.....колкото повече, толкова повече, т.е. по-хубаво

# 65
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря ви, дами Hug  bouquet

van444etoooooooooo, върхЪ е столчето  Mr. Green Joy

_Пепи_
, не съм правила този крем макар да съм го набелязала, НО според мен е подсладена и разбита с миксер предварително течна сметана  Peace

забравих
: магазинчето на ул. Три уши работи от 9.30 до 19.00 - от понеделник до петък, а в събота от 10.30 до 13.30  Mr. Green в неделя не работи Peace

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 12:57 от blueeye®

# 66
  • София
  • Мнения: 2 113
blueeye®, страхотни са фигурките! Септември и мен ме чака същата компания...Да видим дали няма да разваля хубавата поредица, която заформяте с Пепи:)

Ванче....разкошно, много идейно и много автентичен вид има! Какво са всъщност бодлите? Жалко, че и моята не става за такава торта...

Пепи, когато се прави ганаче, нали сметаната е готварска, преварена, и с шоколад смесена...Дали неподсладена няма да може да се разбие, ако смяташ, че ще стане много сладко с подсладена...Иначе, мисля, че с бъркалка трябва да се добави, за да си запази обема.

# 67
  • Мнения: 1 271
Ванчеее, голям сладур тоя кактус, бе!  Heart Eyes И цвета си го докарала на снимката...Много идеен.Браво!  Hug

Видях много хубави тортички в края на предишната тема и в началото на тази.Поздрави за всички, които са празнували!   bouquet

Момичета след всички перипетии покрай компютъра ми са ми се изтрили всички фаворити-с хиляди линкове за торти специално и техники.Тъкмо ги бях подготвила да ги пусна на Нат да ги сложи в Библиотеката....  Twisted Evil Сега съм в процес на набиране отново на същите.Та молбата ми е, някой ако има събрани линковете от по старите теми, нека ми ги прати на ЛС.Предварително благодаря.   bouquet

А ето с какво се занивах два дни докато нямах играчката с интернет!
http://s144.photobucket.com/albums/r196/silrai/Cakes/

# 68
  • Мнения: 1 965
Какво са всъщност бодлите?
Фиденцеееееееееееееееееее.... от навитото, тъничкото. Като си хванеш едно рулце и го стиснеш с юмрук, то си се начупва на парченца тооооочно по поръчка. Но с по-гъсти бодлички ще е по-ефектно според мен. Ще се постарая повече на поправителния за 18ти Септември.....
silrai  - не знам какво е имало в твоята колекция, но ако искаш може да ти изпратя на списък моята. Доста е големичка, но пък ти ще си я прочистиш.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 671
Чудесни торти сте показали този уикенд  Peace

Ето моите къпкейкс за погачата, дето се отложи от миналата седмица за тази. Изпробвах ехниката с течната захарна маса - утре подробности, сега само пускам снимката, че утре няма да имам достъп до нея:

# 70
  • София
  • Мнения: 2 113
silrai, много хубава занимавка си имала! Чудесни са тортите - калинката ми е фаворит! Как само ги правиш тези обемни торти, не е истина!

Ванче, благодаря! Фидето и спагетите са големи помощници!

Rumya, толкова са сладки тези кексчета...Много нежна украса. Коя рецепта за течен фондан ползва?

# 71
  • Мнения: 1 271
Ванче, благодаря ти предварително.В моята колекция имаше около 3 GB само линкове за тортите.Повечето бяха събирани преди 4 години от някакви американски сайтове, които сега не ми се отварят.Не си спомням точното им заглавие  #Crazy
Последните линкове са събирани от тук и от този сайт руския, как беше, където пише и Пепи.Там имаше доста новички нещица и много интересно поднесени.Сега и него не мога да намеря.
Предварително ти благодаря за помоща.   bouquet

Румя, кексчетата са перфектни.Много са красиви  Hug И тия цветлетаааа, направо ме накараха да мечтая.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
silrai, да не е тази тема мила: http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=4736&sid=7127e4d8a0f49 … 6821e6f0bf0d80bea
По принцип в кухарката има много неща. Аз успях от ншите теми да извадя до 30-та с помощта на Фиор линковете за моделиране и работа стъпка по стъпка, ако ги искаш ще ти ги пусна на едно ЛС  Wink
Макар че скоро ще имаме библиотека и Наталина ще ги сложи там  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 541
Ванче, много готин кактус  Hug

Сега имам една питанка към правилите този крем:

Сметаната на президент подсладена ли е или не, и като се добавя към другия крем с миксер ли се бие или се разбърква само с лъжица???

Крем, който докарва доста на белия крем на Неделя (Taneto):
4 яйца, 250 гр масло, 250 гр захар, ванлия

Приготвяне на крема:
Яйцата и захарта се варят на водна баня при непрекъснато бъркане до сгъстяване (отнема около 25-35 мин), охлажда се и се смесва с маслото, разбито с ванилията.
Към тази смес добавям разбита сметана Президент - количеството е на око.....колкото повече, толкова повече, т.е. по-хубаво



Пепи два пъти съм правила този крем и двата пъти слагах Hopla сладкарска и бърках с дървена лъжица, стана невероятно вкусен.

Ванче кактуса е на ниво, много добре си го докарала, мен ме интересува как така заостри краищата на нагоре, че нещо не се сещам?

# 74
  • Мнения: 1 965
Ванче кактуса е на ниво, много добре си го докарала, мен ме интересува как така заостри краищата на нагоре, че нещо не се сещам?
Отстрани и докъдето можех - с пръсти. Но приложих една хитринка, за да не ми съхне докато направя всичко. След като опънах зеленото, намазах обилно с олио. Така се запазва "мекото" и не съхне толкова бързо.  А и по този начин, после може да се позаглади без да се нацепи или набръчка. То на снимките се вижда колко е целулитен кактуса преди заглаждането. А отгоре, където е тясно, използвах две чаени лъжички и с тях. Нямаше ми я фотографката , а точно за лъжичките ми трябваше поне още една ръка за да снимам. Другия път - обещавам.

Общи условия

Активация на акаунт