Помогнете със съвет!

  • 1 950
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте!
Не съм мислила, че ще ми се наложи да пиша по този въпрос, особено от името на друг човек, но вече се ядосах страшно много...Става въпрос за семейството на най-близката ми приятелка. Съпругът й открай време е малко особняк и трудно може да му се угоди, но напоследък нещата се влошават. Може би заради факта, че моята приятелка в момента е в майчинство(имат дете на 1г и 2м), почти никъде не излиза без детето и се е поизнервила, приема тези негови изблици много зле, обажда ми се плаче, но казва, че не може и не иска да се раздели с него, защото го обича.А и това аз го оставям като крайна мярка т.е. изобщо не смея да я посъветвам такова нещо. Опитахме да мислим какви ли не стратегии и тип поведение от нейна страна, за да се опитаме да променим отношението му, но засега нищо...ако и тя реагира остро- става още по-зле,ако се опита да води сериозен разговор, съответно винаги излиза, че той не е виновен за нищо и че едва ли не е имал право да реагира така, единствено ако тя се направи, че нищо не се е случило, нещата отшумяват бързо и той започва да се държи добре... до следващия път... А тя все повече се загубва в този омагъосан кръг... Преди беше весела, усмихната, може би не му и обръщаше толкова голямо внимание, защото постоянно беше обградена от други хора, а сега виждам как все повече губи радостта от живота, въпреки че точно сега заради детето трябва да се чувства щастлива...
Вече незнам какви съвети да й дам!!!
Споделете вашето мнение по въпроса, дайте ми някаква идея!

# 1
  • Мнения: 124
А какви са тези изблици на съпруга и newsm78 Не става ясно какъв е проблема освен ,че тя е изнервена Mr. Green
И аз също бях много изнервена по време на майчинството ми.Всичко се оправи когато малката тръгна на градина Laughing

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Може би е изнервена, защото си стои в къщи.
Да си намери някакво занимание, хоби..
Иначе само си хаби нервите, а ще и трябват!

# 3
  • София
  • Мнения: 71
Как да помогнем??? newsm78 newsm78 newsm78 Явно човека си е такъв...... Не знам какъв съвет може да се даде в случая. За да се оправят нещата трябва желалние и усилия и от двете страни, само от едната не става. Той като не се чувства виновен и не-прав, тя какво да направи?! Освен да се научи някак си наистина да не му обръща внимание, друго не се сещам. Той ако иска ще се промени, ако не иска - дреме му на шапката че тя плаче и страда. Много съжалявам, че е станало така, но тя не го ли е виждала преди що за човек е? Или е започнал да се държи така след раждането на детето? Може и в нейната нервност да е причината, така отстрани е трудно да се разбере.....

# 4
  • Мнения: 505
А той (мъжът й) какво по-точно прави?  newsm78

# 5
  • Мнения: 199
Да, понеже си стои в къщи и сама си гледа детето(не че някой друг е длъжен да й го гледа, искам да кажа, че няма баба или някой друг на който да го остави за да отиде да изпие едно кафе на спокойстие) и затова е доста изнервена. Има хоби- , но всъщост това в момента не й помага особено, тя страда заради самото отношение на съпруга й не може да не му обръща внимание... Мисля, че винаги си е бил такъв, но напоследък проблема се задълбочи...
А той (мъжът й) какво по-точно прави?  newsm78
Ами непрекъснато й намира кусури, прави забележки и й говори с неподходящ тон дори в мое присъствие - тонът му е все едно та е камериерката или гледачката на детето и той си казва изискванията или забележките - не мен ми става тъпо и забелязвам това, а представям си да го слушаш от любимия човек. Почти винаго като успее да излезе и да го остави с детето, той се цупи и й се кара, че много се е забавила... и куп други неща... с една дума от цялото му отношение към нея люха ня неуважение... а в други моменти си се държи съвсем нормално, тя затова е толкова объркана и не знае каккво вече да направи

# 6
  • София
  • Мнения: 397
 А аз мисля, че ще продължава да се задълбочава. По същия начин ще й се цупи, че е закъсняла след работа или че излиза без него и тн, а критичното му отношение ще се пренесе и върху детето.  Тя контактува главно с теб сега, но по- късно като възстанови другите си познанства и той започне да я излага и пред тях, как ли ще се чувства?
Бас ловя, че в компания обича да се бъзика с другите, но самият той не носи на майтап!

# 7
  • Мнения: 1 008
Нали винаги си е бил особняк, т.е. не е станал такъв след като са станали семейство,значи тя си го е обикнала и сиго е взела особняк. Може би сега напрежението ескалира защото тя е изнервена покрай майчинството.

# 8
  • Мнения: 505
На такъв колкото повече му се вързваш и колкото повече фасони му правиш, става по-лошо. Най-добре да се правиш че всичко е ок и да се опитваш да не го забелязваш. Може и да се засрами сам от себе си.

# 9
  • Мнения: 3 312
 Rolling Eyes  имам същия проблем  ooooh!  няма угодия за моя  Tired

# 10
  • Мнения: 200
Всички мъже са такива. Вкл. и моят който по принцип си е възпитан, добър. Въпреки това имахме и ние този труден период. При всички приятелки наблудавам същото явление. Жената не се чувства удовлетворена напълно от седенето в къщи и гледането на детето, съпругът се налага да промени и да се съобразява и с детето и жена си и тази радикална промяна на начин на живот, навици, отношение между двамата неминуемо води до влошаване на отношенията. Но хубавото е че всичко отминава постепенно и ако и двамата са разумни да си дадат време за да отмине този период всичко се подрежда прекрасно, пиша от опит. Нека се раджа на детенцето защото тези мигове не се връщат а са толкова ценни.

# 11
  • Мнения: 199
Нали винаги си е бил особняк, т.е. не е станал такъв след като са станали семейство,значи тя си го е обикнала и сиго е взела особняк. Може би сега напрежението ескалира защото тя е изнервена покрай майчинството.

Да, мисля че открай време си е такъв- на моменти се държи много добре, на моменти ужасно, имало е цели месеци, в които не ми е споделяла нищо лошо, а има моменти, в които плаче почти всеки ден и така може да откара месец-два... Мисля че в началото тя се е надявала, че той ще надрасне тези неща,а и той на моменти уж разбира, че я наранява и уж започва да се държи добре и това е много подмамващо... и всъщност преди тези моменти като чели бяха повече, а сега като чели все по-малко го интересува как се чувства тя...  - просто не мога да разбера как един човек ще твърди, че обича някого и в същото време ще си позволява такова отношение... Тя с това не може да се примири и вече почти перманентно се чувства недобре, дори и когато той се държи нормално

На такъв колкото повече му се вързваш и колкото повече фасони му правиш, става по-лошо. Най-добре да се правиш че всичко е ок и да се опитваш да не го забелязваш. Може и да се засрами сам от себе си.
Какво да се опитваш да не забелязваш- него или това че се държи зле???

# 12
  • Мнения: 199
Всички мъже са такива. Вкл. и моят който по принцип си е възпитан, добър. Въпреки това имахме и ние този труден период. При всички приятелки наблудавам същото явление. Жената не се чувства удовлетворена напълно от седенето в къщи и гледането на детето, съпругът се налага да промени и да се съобразява и с детето и жена си и тази радикална промяна на начин на живот, навици, отношение между двамата неминуемо води до влошаване на отношенията. Но хубавото е че всичко отминава постепенно и ако и двамата са разумни да си дадат време за да отмине този период всичко се подрежда прекрасно, пиша от опит. Нека се раджа на детенцето защото тези мигове не се връщат а са толкова ценни.

moyra ,напълно съм съгласна с теб, и при нас даже все още има такива моменти, но там нещата са много по-сериозни - чак се чудя как един и същи човек може да има толкова различно отношение към уж любимия човек

# 13
  • Мнения: 3 423
Каква зодия е той?

Приятелката ти има ли ясни планове
какво ще прави, като се разделят?
Но поне с два хода напред. Не просто
да се махне, а да има обезпечен живот,
да има работа, да има кой да се грижи за
детето, да са й разчетени всички средства,
да е проиграла в главата си варианти, ако
детето боледува и трябва да остане с него
вкъщи... Мани я обичта, емоциите само ще
пречат, и пречат. Нормално е за жена, дето
отглежда сама бебе, да е уморена и смазана.
Просто да си напише на един лист плюсове и
минуси, да обмисли какво би правила ако и ако...
Нещата ще си дойдат от само себе си. Само без
емоции. Всичко трябва да се решава на трезво.

# 14
  • Мнения: 197
Аз такова поведение не бих простила, бих търпяла докато си стъпя на краката и после-кой от където е....За мен това е поведение на незрял мъж, отказващ да приеме семейната отговорност (повече в емоционално отношение).  Възможно е  фактът , че тя седи вкъщи по цял ден да я прави в очите му затрита и т.н (той си знае) и това да му дава кураж да я унижава още повече, възможно е за това да има и други причини. Съвет-най-добре тя да си го намери из между многото, които ще получи, но все пак мисля, че не трябва да забравя коя е, каква е била, каква иска да бъде и да знае, че не трябва да позволява това отношение да се отразява на самочувствието и. 

Общи условия

Активация на акаунт