Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 3-та тема

  • 34 559
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 015
Чудни вкусотийки сте приготвили  Crazy

# 61
  • Мнения: 284
Днес :
Картофки на фурна с кренвиршчета Simple Smile

Пиле с ориз

... и невероятния Двуцветен сладкиш на Labrex



# 62
  • София
  • Мнения: 3 816
asyalein, мъжа ми без бой не го давам, а закуската е в коремчетата вече. Crazy Рядко се включва половинката в кухнята, но като го прави си личи, че е с желание. Признала съм му, че прави по- хубави палачинки от мен. Hug
А аз за обяд направих две тави с пица/една не ни стига  Laughing/:
- тази е с кренвирши
-тази с рулца от раци
- ето и парченца от двете пици.

Да ви се оплача, разочарована съм от българския кашкавал. Crossing Arms Не стига, че цената му стана космическа, ами качеството падна много, като пластелин е. Close Вече за втори път купувам за пицата сирене tilsiter  и съм много доволна. Вие какъв кашкавал ползвате за пица? Thinking

# 63
  • Мнения: 4 433
galeva вкусно изглежда аз сега варя картофи за Картофената торта на Pеty
ще запържа патладжан за плънката дали ще стане вкусно с тях newsm78
ще снимам после Grinning

# 64
  • Мнения: 6 015
Супа топчета

Пастички


Сметанова торта

# 65
  • Мнения: 899


Бъни, за блата на тартата ти трябва ето такава форма, в която да се изпече или един такъв готов блат - продават се в ХИТ. Използва се традиционна рецепта за пандишпанов блат или каквато си имаш любима. Изпича се и след като изстине се обръща в поднос. Кремът ми е от голяма кофичка заквасена сметана и 4 супени лъжици течен шоколад (ако обичате по-сладко - повече, слага се и се опитва на вкус), разбъркани добре. В крема добавих плодове - боровинки и череши. Разстлах го върху блата, наръсих с филирани бадеми и използвах няколко боровинки за украса.

Аз използвам тази рецепта за блат:

125 гр масло
80 гр захар
2 яйца
150 гр брашно
1 ч.л. бакпулвер
2 с.л. прясно мляко
1 ванилия
щипка сол

# 66
  • Мнения: 1 679
Ето и плодовото мляко:

# 67
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Много вкусна тема! Следя я от самото начало, но тъй като бях насам натам през отпуската, нямаше какво да пиша. Днес не е така Laughing В предните дни имахме любимото пиле с ориз и мъфини с шоколадов пълнеж, а за днес направих картофени кюфтета и бутер кифлички със сирене.








# 68
  • Мнения: 9 776
Ако може рецептата за тези прекрасно изглеждащи кифлички и освен това един въпрос. Понеже ти прегледах и другите рецепти /извинявам се за сигурно тъпия въпрос/, но сода за хляб и сода бикарбонат едно и също ли е? Мерси!

# 69
  • Мнения: 22 867

Добре, че комшийката на ilrai78 прави хубави мекици, та и аз порай нея Мекиците на комшийката на ilrai78



И един подобен на български руски сладкиш с минимална разлика, но много вкусен.



Ще сложа малко по-късно рецептата в любими.

# 70
  • Мнения: 3 621
labrex a каква е рецептата за двуцветния ти сладкиш?

# 71
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ако може рецептата за тези прекрасно изглеждащи кифлички и освен това един въпрос. Понеже ти прегледах и другите рецепти /извинявам се за сигурно тъпия въпрос/, но сода за хляб и сода бикарбонат едно и също ли е? Мерси!

Относно първия въпрос - за кифличките няма никаква рецепта. Взимаш бутер тесто и го нарязваш на квадратчета, горе-долу със страна 6-7см. Натрошаваш сирене и от него слагаш в единия ъгъл на квадратчето. След това внимателно почваш да навиваш от ъгъла и така се свива кифличка, краищата на която леко се извиват навътре. Аз ги изпекох във формички за мъфини, за да си запазят формата. И преди печене ги поръсваш със сусам. Супер лесни и много бързи Hug
Относно содата - да за едно и също нещо става въпрос Peace


Добре, че комшийката на ilrai78 прави хубави мекици, та и аз порай нея Мекиците на комшийката на ilrai78




labrex , надявам се мекиците да са се харесали и на вас! Изглеждат много апетитно   bouquet

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 18:49 от ilrai78

# 72
  • Мнения: 22 867

labrex , надява се мекиците да са се харесали и на вас! Изглеждат много апетитно   bouquet

Даже много! Ще има да ги правя до втръсване! Много са мекички и вкусни! ilrai78, благодаря ти за сполучливата рецепта!  bouquet  bouquet  bouquet

# 73
  • Мнения: 22 867
labrex a каква е рецептата за двуцветния ти сладкиш?

Nefertity ,заповядай! Много е вкусен, наистина.

# 74
  • Мнения: 4 433
Ето
Не стана много добре на вид но на вкус е супер картофената торта Grinning

Общи условия

Активация на акаунт