Разделно хранене-част 26

  • 20 341
  • 305
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 787
Добре дошли в новата тема Hug

Ето ги нашите СНИМКИ
Юзър:razdelno
парола:razdelno

Малко теория за РХ Laughing:

Основното при РХ:Нормална жизнена дейност клетките осъществяват в алкална среда,т.е. съотношението между киселинообразуващите и алкалообразуващите храни трябва да е 20:80 или казано на кратко: на 100 г месо се падат 400 г зеленчуци .

Има вредни храни, които изобщо не се препоръчват. Те са: бялата захар и захарните изделия,солта (колкото по-малко, толкова по-добре), кафето и всичко,което съдържа кофеин, газираните напитки (особено вредни при децата).

Храни,които да избягваме са:
Рафинирана захар, консерви (всички видове), свинско месо (и производните му), оцет и сол, мазнини за пържене и паниране (по-добре топено масло), газирани напитки, кондензирано мляко, черен чай.

Храни,които да употребяваме самостоятелно:

На първо място са плодовете, които трябва да се консумират минимум 20-30 мин преди белтъчна, скорбялна храна, или 2-4 часа след нея.!!!!!!!!!!
Може да се ядат след салати от пресни зеленчуци.
Не трябва да се приемат непосредствено след хранене, защото ферментират и затормозват смилането на приетата храна.
Плодовете могат да се комбинират помежду си, а киселите такива могат да се добавят в малки количества в прясно и кисело мляко, скорбялни храни.
Лошата комбинация е :сладки плодове със скорбяла, соя и фъстъци;месо, прясно и кисело мляко, гъби; кисели плодове със скорбялни и бобови храни.
Добри комбинации са: сладки и кисели плодове; кисели плодове с ядки, семена,сирене,маслини.  Интересно е,че динята трябва да се приема самостоятелно, така че забравете вкусната комбинация "диня със сирене"

Киселото мляко също трябва да се приема самостоятелно, защото е трудносмилаемо и за усвояването му на организма са нужни 3-4 часа.
Добра комбинация с него са:
-зеленчуци без скорбяла или с ниско съдържание(моркови, краставици, зеле, домати, тиквички, коприва, праз,киселец,чушки, спанак,зелен фасул), маслини и гъби;
-прясно мляко
-плодове, богати на захари: банан, презрели плодове, сушени плодове
Проблематични комбинации с кисело мляко са: ядки,семена, зърнени храни, сирене;
Лоша комбинация с кисело мляко:
Месо и риба; картофи и бобови зеленчуци (съдържащи скорбяла);хляб и тестени изделия, сладкиши;

Прясно мляко:
Свареното такова трябва да се приема самостоятелно!!!!!!!!
Трудносмилаемо е и следващото хранене е добре да бъде поне след 2 часа.
Добра комбинация с прясно мляко:кисело мляко, гъби, кисели плодове
Проблематично: зеленчуци, сладки плодове, сметана, яйца
Лошо: месо и риба; скорбялни зеленчуци; хляб и тестени изделия; захар и мед; маслини, ядки, семена и зърнени храни; сирене.

Бобови растения:трябва да се консумират самостоятелно и никога в комбинация с белтъчини и скорбялни храни!!!!!!!!!!!
Може да се комбинират със зеленчукови салати (без картофи, ориз,грах,т.е.скорбяла).
Не трябва да се консумират с месо (боб с наденица не върви)Важно също вечер да не ядете бобови храни,защото са трудносмилаеми.

Месо:
Добра комбинация е месо с:
-салата от сурови безскорбялни зеленчуци;
-готвено месо с лук, праз,морков, чушки, зелен боб, зеле и други безскорбялни зеленчуци;
Лошо се съчетава месото с:
-салата от боб,леща,грах,картофи
-готвено месо със стар боб,леща,грах, картофи, ориз,брашно,зърнени храни;
-сирене,кашкавал, яйца, кисело мляко
С две думи, забравете за пиле с ориз (картофи),риба с картофена салата, сърми, пълнени чушки с кайма и ориз, закуска хем & егс, и т.н . Laughing

Хляб и тестени изделия:
Употребяват се самостоятелно или с мазнини.
Добра комбинация е:
-хляб с намазано краве масло (забележете,че маргаринът никъде не се споменава; той е нещо изкуствено и се смила трудно)
-хляб с гъби, маслини, жълтък;
-хляб със сурови или варени безскорбялни зеленчуци
-хляб с ГОТВЕНО ястие от скорбялни зеленчуци
Добре е да се избягва хляб с боб; хляб с картофена салата, защото много се завишава нивото на въглехидратите.

Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин;
- след зеленчуци- 30мин до 1ч,
- зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч;
- варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч;
- риба- 2-3 ч;
- млечни/ пр. мляко- 1ч;
- кис. мляко- 2-3ч;
- сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч;
- течности- напускат веднага стомаха;

Една примерна табличка:


За разделното хранене в Интернет-няколко полезни линка от Дими  Wink

Разделно хранене-какво трябва да знаем за него
Разделно хранене-съвместими храни
Разделно хранене
Рецепти
РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ
Диети- разделно хранене
Разделно хранене
Антистресова диета с разделно хранене
Преглед на тема -разделно хранене
Разделно хранене- в кухнята
Разделно хранене

Старата тема

РАЗДЕЛНАТА ГОТВАРСКА КНИГА
Разделно хранeне-рецепти/1/
Разделно хранене-рецепти/2/
Разделно хранене-рецепти/3/

Полезни книги за РХ са:

# 1
  • Мнения: 2 724
Мяу, пу първа  Grinning.
Добро утро и честита ни нова тема  bouquet!
Мишенце, защо не се снимахте, а?
Това с тапета звучи доста интересно ,но трудничко ще намериш подобно нещо.
Дано успееш Peace.
Хайде сега да пием кафенце, пък после ще я мислим какви щ ги творим.
 

# 2
  • Мнения: 1 227
Хайде и аз в новата тема Hug
Ками,    bouquet
Даа, видяхме се ние с Мишето и Сладунчето и изкарахме една много приятна винена вечер Embarassed Алексче, не се снимахме, защото никой не носеше фотоапарат, но следващият път  Grinning Пихме по едно и за теб, горяха ли ти ушетата Heart Eyes
Много  Hug на всички

# 3
  • Мнения: 3 371
Виждам нова темичка си имаме ! Ками , благодаря ти !  bouquet
Алексче ,  Heart Eyes точно от твойто кафенце имах нужда  Peace!Днес цял ден съм със сташно главоболие , чак ми се повръща Sick!Върша всичко насила и в общи линии нищо не съм и свършила , де.
Мади , Мишенце , Сладуне , Hug Hug Hug и аз чаках снимки , ама вие сте големи забраванки-един апарат да не се сетите да вземете!Надявам се , че тази седмица ще имаме възможност да се видим на живо , обаче Peace!
Мише , ако до сряда не си намерила нищо подходящо , отиваме двете в магазина  Hug!
Много ви целувам всички и отивам да пия нещо , че направо ще ми се пръсне главата! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
Как сте,милички Hug

Ние 4 дена се разкатахме от обикаляне по магазнините,но поне посвършихме това-онова.Харесахме си плочки,шкафче,вана,параван,смесители разни и т.н.Чакаме оферти от 7 фирми за кухнята.Другата седмица ще ходя да гледам проекти.
Днес майка ми си тръгна,но след някоя и друга седмица така или иначе пак ще се налага да идва да помага Laughing

Мишенце,и аз ще слагам тапети на 2 много малки стенички в хола и на една голяма в детската.Харесала съм си едни в Бриколаж,но има страхотни в Genesis и Тапетия."Тони Бад" също имат невероятни неща Wink

Оставям ви засега.Целувки на всички и лека вечер Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 724
Добро утро, милички Hug.
Ками, направо ти завидях, благородно разбира се Laughing.
И друг път съм го казвала, но много обичам тази част- на пазаруването, избиране на мебели и тнт...
След ремонт навсякъде мирише на новичко .....
Госпожата ,мина ли ти главоболието?
И мен ме мъчи напоследък ,но моето идва от схванат врат, наследство от състезателните ми години.
Май трябва да си сменям възглавницата.
Мади ,аз се чудех защо така пламтя, а то каква била работата Laughing.
Следващата среща искам доказателства в картинки Naughty!
Тази сутрин закусих с разкошен пъпеш.
Днес съм решила да бъда стриктна, че почивните дни милото ме глезеше с разни вкусни неща Crazy.
За вечеря ще пека дроб на барбекюто .
Софи, Сладунче, Лени, Мим4е, Йонито....... къде сте ,милички ?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Добро утро,мацки Heart Eyes

Влизам аз да си изпия кафенцето и какво гледам,няма го Crossing Arms.Алексче,защо ни забрави,бе,душко Tired Joy
В тази тема направо се пристрастихме към кафенцето ти Laughing.

Днес съм свободна,само с Калоян ще се занимавам Grinning
Алексче,защо и аз не ги приемам тези работи покрай довършването и обзавеждането като теб Tired.На мен ми е адски досадна цялата история.Искам някой да го оправи и ние после само да си влезем на новичко Mr. GreenНо,на този етап,малко ще ми е трудно с интериорен дизайнер,пък и все пак искам първото ни жилище да си го направим сами Grinning.
Някой ден,живот и здраве,когато си купим къща/мъжа ми е много навит Mr. Green/,тогава ще му мисля.Сега 90 квадрата все ще ги оправя и аз Mr. Green

Целувки и лек ден Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 2 724
Ех, каква забравана съм ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!.
Ками ,специално за теб http://www.mokambo-bg.com/images/stories/Figurki2.gif
 http://www.udoma.com/images/info/itype_26/info_390_pic_137.jpg     за всички Hug
А за къщата- с две ръце съм за!
Всъщност аз никога не съм живяла в апартамент.
На мен са ми досадни строежите, свързани са с много мръсотия, но после ми е приятно да се занимавам с интериор и държа аз да си избирам всичко .
Е ,не винаги намирам това което искам но винаги има компромисни варианти
От сега съм се наточила за къщата на село ... smile3508
А каква градина ще направя ....,да сме живи и здрави ,завършим ли я ,ще направим разделна среща там.
Цунки на всички  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

# 8
  • Мнения: 338
Добро утроо  bouquet
Ками, аз също ходих в Бриколаж и Тапетия, но мищо не ми хареса. Преди май имаше по-голям избор. Днес ще мина през Декор център, а ми казаха,че и в Кондор има тапети. Ако и там не намеря Госпожата ще ме водиии Hug
Алексче, сори за снимките ама така се бяхме увлекли, че..... Аз можех да снимам с телефона, но  Embarassed нали съм си Ганка забраванка Laughing
Аз вчера  бях само на  3 нектарини и плодово прясно мляко. а днес даже ми едно такова....гадно
Обаче аз си ви  цАлИвам  lovekiss

# 9
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте милички  bouquet
Ние се прибрахме след 3 седмична почивка из България с нашите приятели PeaceСнимки ще сложа по късно.Сега отивам да пускам пералнята и да оправям багажа.Като се освободя ще ви прочета че съм изпуснала доста и ще пиша по подробно   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Липсвахте ми  bouquet Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Алексче,много,много мерси за кафенцето Heart Eyes.По-апетитно не съм виждала Grinning
Днес си взех поредните нещица от французите smile3508.Страхотни сака за по 1 евро-чаках ги с голямо нетърпение и затова да ви се похваля Mr. Green
Хората са перфектни-за тази цена от 1 евро/е,намалени от 54,90 евро/,ми ги изпратиха опаковани в плик за дрехи с цип и на закачалка Laughing.Тук ще го търсим само такова обслужване,за съжаление Rolling Eyes
Това е най-дълго чаканата ми поръчка-цели 27 дена Crazy

По темата все пак,днес готвих тиквички с картофи,редени в тава,заляти със сметанов сос.Много вкусно стана Grinning

Петенце,много се радвам да те видя отново сред нас Heart EyesЧакаме снимки и да разказваш подробно как изкарахте Laughing

Мишенце,аз търсих определени тапети на големи цветя,защото ужасно много си падам по флоралните мотиви Mr. Green.Там напоследък докараха доста такива и си харесах.Друг е въпроса,дали ще ги има след 2-3 седмици,когато на мен ще ми трябват,или трябва пак да избирам.Сега не ми се искам да ги купувам и да ги складирам.Като влязат майсторите-тогава ще му мисля Whistling
Дано да намериш каквото си намислила,че е много неприятно,ако трябва да се правят компромиси точно стези неща Rolling Eyes
Целувки Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 371
Здравейте , мили мои !  bouquetАлексче ,  Heart Eyesкафенцата са страхотни , както винаги ! За съжаление , не мога да се похваля с добра кондиция - продължава да ме цепи главата , че и по - лошо става Sick!Явно правя мигренозен пристъп и направо полудявам от болка и гадене. Цял ден лежа на затъмнено , главата съм ястегнала , но въпреки това ...а нали е сезонът на ремонтите ,комшиите правят голям такъв и е едно къртене и разбиване  - направо ужас! В такива моменти искрено завиждам на всички , които живеят в къща , а не в тия панелни комуналки , където по неволя си "споделяш " всичко със съседите.
Мишенце ,  Hugще намерим нещо хубаво - ще видиш Peace!Само да ми мине главата и ще ги разбием магазините!
Петенце , добре дошла !  bouquet Сигурно сте прекарали страхотно сред приятели - чакаме разкази в цветни картинки!
Милинки , много ви цункам ! Отивам да си "махна" главата с поредната доза болкоуспокояващо , от което няма да ми мине Cry

# 12
  • Мнения: 2 724
Добро утро  Hug.
Първо кафето, после дъра -бъра Laughing
 
Тази сутрин е много свежа.
Госпожо ,как е главата ,дано вече си по- добре? Praynig
Петенцето и тя вече си е тук Hug.
Ще чакам да разказваш и да показваш Wink.
Малката сладурана сгурно много е пораснала Hug.
Ками, да са ти честити новите придобивки.
С тези цени направо останах без думи...
Мише защо ти е гадно, я дай пак по една цаливка и се усмихни Hug Hug Hug.
Сладунка и Софи изчезнаха .
Мим4е, Йонито, къде се изгубихте и вие?
Лени  Hug.
Днес пак ще започна деня си с плодове ,този път съм си приготвила големи сочни праскови.
Снощи не пекох дроб ,а пържих ,така го искали ...
Е ,аз не ядох от него, направих си огромна салата и доядох едно месце ,останало от предишния ден -пекано.
Днес ще готвя свинско с ориз ,ще си отделя на мен парче месо и със салатка ....
Малко еднообразно се получава ,но тези постни ястия са толкова бутливи .
Цункам ви наред и ви желая страхотен ден Hug Heart Eyes.
И ако имате идея за мързелива манджа, казвайте...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
Хайде,добро утро Hug

Да си изпием хубавото кафенце първо Laughing
Днес наистина е чудесен ден,след онази поредица дъждовни и студени дни.

Чакам детето да се събуди и изчезваме Grinning

Лек и приятен ден на всички Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 338
Добро утро и от мен!
Госпожата, така като те слушам си с много тежка мигрена. И аз имам такива пристъпи и напълно ти съчувствам. Обикновено пия Беналгин. Ако не ми помогне до 1-2 часа пия още един. Обикновено ми минава, но понякога ме държи с дни, както е при теб в момента. Стискам палци скоро да ти мине  Hug
Алексче, не знам какво ми беше вчера... просто не бях на кеф. За сметка на това днес съм в по-добро настроение  Heart Eyes
Мади, купона наближава  Grinning Неса сигурно няма търпение Hug
Сладунка и Лени пак ги нещо бягат по тъч линията Hug
Ками, на вас ви желая приятна разходка!
Петенце, добре дошла! хайде показвай снимчици
Аз за проъокола - вчера хапнах едно кИфтие и диня. Това ми беше вечерята. Нещо не бях в настроение дори и за хапване  Laughing
Пожелавам ви на всички спокоен и усмихнат ден! Hug  bouquet Kissing Heart
П.С. Специално за Алекс...цАлИвки lovekiss

Общи условия

Активация на акаунт