Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Искам първо да поздравя модератора на този форум!!! Темата е много интересна и тук чета доста неща, различни от другите форуми.
Темата, която пускам е малко по различна, но пак се отнася за бъдещето на нашите деца. Искам да споделя със всички вас нещо коеот прочетох в една книга за отношението и възпитанието на децата. Надявам се, че ще ви хареса......

Откъс от книгата“ В СЯНКАТА НА КРАЛЯ-СЛЪНЦЕ” на Франсоаз Шандернатор

“Няма правила във възпитанието на децата, никога не трябва да бързаме със заключенията, а винаги трябва първо да наблюдаваме нрава и способностите на всяко дете поотделно и след това да действаме според неговата природа. Възпитанието е въпрос на търпение и при него това, което не иде веднага, може да дойде по-късно. Не съществува лош характер, когато умеем да подхващаме добре и навреме невръстното същество. В най-лошия случай други ще пожънат посятото от нас.... Дори и с насаждането на знания не трябва да се бърза. Децата не обичат да бъдат принуждавани и често е гибелно да насилваме ума им в желанието си да правим от тях чудеса преждевременно.
При възпитанието на децата са необходими благост и разумност във всичко. Човек трябва да разговаря с едно седем годишно дете също тъй разумно, както с един двадесет годишен мъж. Не е трудно да помагаме на децата да се подчиняват, като мотивираме всичко, което им отказваме или изискваме от тях, особено ако никога не правим голям въпрос от нещата и не внушаваме ненужни страхове, а предоставяме винаги истината като истина и невярното, като невярно. Никога не бива напразно да обещаваме награди и да заплашваме с наказания.
Винаги трябва да изчерпваме всички възможности на убеждаването и едва тогава да присъстваме към принудата. Ако искаме твърдо да преследваме целта,която сме си поставили, необходимо е да сме много благи в средствата, с които си служим. Затова не бива да забелязваме всички прегрешения на децата. Наивно е да се мисли, че всяка грешка трябва да бъде наказвана, нека помним, че всичко зависи от грешката, от детето което я е извършило и от момента”
Цитирай

Balchik

Ей,сякаш аз съм го писала това(шегувам се)- Wink
А сега сериозно по темата.Звучи много просто и лесно,а колко е трудно за изпълнение.Отговорност голяма е възпитанието на децата ни.Аз имам две дечица-дъщеря на 7г и син на 11месеца.От малка се старая да говоря с нея като с голяма без да забравям ,че все пак е дете.Понякога е доста трудно да обясня неща,които знам че е трудно да побере малката и главица,но се старая по най-достъпния начин да и представя нещата и да обясня дотам,докъдето знам,че ще ме разбере Neutral .Едно съм разбрала,че за възпитанието няма почивни дни.То се прави еждневно,ежеминутно.Знам,че това е най-трудният урок в живота ми и ако не издържа изпита-поправка няма,а двойките се наказват строго и нещата,които съм си определила като важни ,които искам на всяка цена тя да разбере и да научи от мен са следните: Exclamation
Да бъде човечна,внимателна и обичлива.
Да бъде взискателна най-вече към себе си.
Да бъде упорита,да вярва в себе си и същевременно да не лети в облаците.
И най-важното ,което искам да не забравя е да помни пътя до дома и да знае ,че там я чакаме винаги ние с баща и и винаги ще и помогнем,защото много я обичаме! Razz

Ще прочета книгата с удоволствие!!!- Rolling Eyes
Цитирай

Варна до морето

Цитат на: cvete_m
Темата, която пускам е малко по различна, но пак се отнася за бъдещето на нашите деца. Искам да споделя със всички вас нещо коеот прочетох в една книга за отношението и възпитанието на децата. Надявам се, че ще ви хареса......

Написано е много добре и то преди години.
Има хиляди и хиляди написани съвети за отглеждането и възпитанието на децата ни.
Важно е ние да направим правилния избор.

Question Кой съвет ще вземем?
 Question От коя книга ще се ръководим?
 Question Как ще ги гледаме?
 Question На какво ще ги научим?

Не се съмнявам, че всеки родител иска най-доброто за своите деца. Това е заложено в нас самите.
Искаме да им предадем всички знания натрупани през годините.
Искаме те да не допускат нашите грешки.
Искаме те да са съвършенни, доколкото може да е съвършен един човек.
И колко много други неща искаме ...

Question Дали ще се справим е въпроса, който винаги се върти в главата ми?
 Question И как?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.