Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Привет, момичета!

Преди 2 дни малката навърши годинка и нали съм изпълнителна, веднага купих въпросното АМ за упоменатата възраст/все още основно я храня с мляко, поради недоказани  съмнения за АД/ Още като го отворих /в срок е до 2011 г./, ми направи впечатление, че е силно ароматизирано /ванилия?/, но издаде характерния пукащ звук /стерилност?/.
Към днешна дата, малката е на следния хранителен режим - 5 пъти дневно изпива 150 мл. АМ, на обяд и приготвям домашно пюре /основно картоф /тиква/тиквичка, морков, домат, лук, магданоз или копър, обезсолено сирене, масло - 3 пъти седмично замествам сиренето с пилешко, пуешко, телешко, черен дроб - жълтък не смея да давам през лятото/ , следобед - плодова каша с АМ /Милупа/. Продуктите съм ги въвеждала постепенно и не имало нежелани реакции /най-много внимавах с маслото и сиренето, започнах с "трохички"/

Проблемите: след първите 3 приема на Фризо 3, се изходи 3 пъти, с нормална но „миризлива” консистенция /От 3м. насам, ака по 1 път дневно/. Вчера 5 пъти - отново без разтройство  Rolling Eyes, което ме навежда на мисълта, че не  усвоява споменатото  АМ както трябва. Снощи ме събуди към 1ч. с писъци - оказа се, че е зверски подсечена /такова чудо за първи път ми се случва да видя/, а я мия поне 3 пъти дневно + къпане. До 3ч. съм я гушкала и успокоявала, направи ми впечатление, че се оригва често, с дъх на развалени яйца..,. Нови храни не съм  въвеждала скоро /мислех , да въведа риба, но ще отложа поне месец/.
Беше на изключително кърмене до 7м., постепенно оставих само вечерно и сутрешно кърмене , захранвах много внимателно, през деня пиеше Фризо 2. Преди 15 дни я отбих напълно и мина изцяло на АМ /Фризо 2/.
На своя отговорност я намазах с Дермазин /в случай, че има нещо бактериално/, за жалост не мога да се свържа днес с ДжПи-то... Купих пак Фризо 2 и мисля да я държа поне 3дни само на мляко  Rolling Eyes Утре ще я заведа на лекар, въпреки, че само след 2 намазвания е значително по- добре.

Възможно ли е да е от новото АМ или си внушавам?
Цитирай

Варна

Не сме имали проблеми с Фризо 3, малкият много го харесва.
Струва ми се, че детето ти просто е хванало летен вирус или даваш храни богати на целулоза (щом не е разтроена, а се изхожда често).
Вместо да даваш няколко дни само мляко, по-добре въведи лека диета - варени картофи, морков, ориз, без много масло; бананова каша, оризова каша.
При по-често изхождане е нормално дупето да се зачерви и подсече, колкото и често да миеш. Махни памперса поне в къщи, за да диша и не се запарва.

Не вярвам да е проблем с млякото.
Цитирай

България

Също мисля, че проблема не е от Фризо 3 -  те не се различават толкова едно от друго2 - та и 3- та (наистина това е по ароматно), но не е проблем да даваш Фризо 3 и от единадесетия месец, като и Фризо 2 и след 1 година.
Споделям предното мнение:
Вместо да даваш няколко дни само мляко, по-добре въведи лека диета - варени картофи, морков, ориз, без много масло; бананова каша, оризова каша.
Цитирай

София

Благодаря, ще пробвам   bouquet
Цитирай
И при моето детенце е нямало проблем от млякото. Наистина мириса му е по - силен на ванилия!
Цитирай

Пловдив

Преди 2 седмици минах от Фризо2 на Фризо 3, детето беше на 11.5 мес. Няма проблем. Първото ми дете също е отгледано с Фризо, без проблеми.
Цитирай

София

Върнахме се от прегледа, според J.P.- то е обикновено подсичане, но днес има само четири бледи, неголеми продълговати петна, без пъпчици. Пусна ни пълна кръвна картина и урина за утре /то и без друго  е време за стандартните изследвания/. Изключи възможността АМ да е причината и също ме посъветва да и давам 2 дни варени картофи и морков /ориз и морков/, а за собствено успокоение ме посъветва, да заменям през ден-два по едно млечно хранене /Фризо2 с Фризо3/. Според нея е "похапнала" нещо, без да я видя, затова се уригвала на развалени яйца. Препоръча ми също да давам по една-две супени лъжици кисело мляко /2%/, час преди хранене, за нормализиране на чревната флора /не съм и давала досега и се чудя.../
Не ми повярва за степентта на подсичане,  а като казах зверско не преувеличавах - от опашната кост, цялото дупе заедно с двете гънки на бедрата /дето са извън памперса  Shocked/ та до пубиса, бяха сляти в огромно, тъмночервено, сухо, грапаво, парещо и много болезнено петно. Според думите и, не можело "такова нещо"да мине толкова бързо, а "Дермазин" бил само за изгаряния /аз ли точно не знам, за какво е  Twisted Evil/
Както и да е, ще пазим диета 2-3 дни, важното е, че се оправи детенце...
Благодаря още веднъж на всички отговорили  bouquet
Цитирай

София

Детето ми пие Фризо3 от 6 месеца без никакви проблеми.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.