Отговори
  • Мнения: 483
На кратко! Преди около година ми излезе нещо подобно на лишей, на лицето. Отидох на доктор в една от кожните клиники, на рецепцияна обясних за какво съм и ме насочиха към съотв. лекар, той започна лечението. Обясних му че съм с малко бебе и още кърмя - синът ми беше на около 8 месеца, та да преценява с какво ме лекува. Първо започна с най-обикновена екзема - изписа ми един, два мехлема и нещо за миене. (Betnovate & Advantan) После каза контактен дерматит, друго лекарство, после себореен дерматит - лекувахмe със Seborehan, но нещото не минаваше а се обостри и започна да расте, особено от последното лекарство. Направо парищи болки, заприлича на рана. Ходех често - викаше ме всяка седмица. Клиниката е доста далеч от нас а аз все пак водех и бебто с мен..., но това е положението, докато накрая не ми каза: Ами вие страдате от едно автоимунно заболяване, нарича се "ЛУПУС", предписа ми антибиотик и каза да спра веднага да кърмя защото лекарството има странични действия. Каза да мина да го взема от аптеката къл клиниката (работят заедно, май лекарите са на процент) С лекарството се лекува малария и наистина има мнгого странични действия - Ужасно вредно е! В аптеката ме питаха учудено за кого е и ми казаха, че по-добре да се консултирам и с друг. Аз не знаех що е то ЛУПУС, но се прибрах в къщи и зачетох. Прочетох това:
Лупус еритематодес (или още вълчанка) е потенциално отслабваща или летална автоимунна болест, при която се образуват автоантитела най-вече срещу съединителната тъкан на организма. Болестта може да засегне която и да е част на тялото, но най-често уврежда бъбреците (лупусен нефрит), сърце, стави, кожа, бели дробове, кръвоносни съдове и мозък (нервна система).
Заболянатего засяга по-често жени предимно в млада и средна възраст, в съотношение 9:1 спрямо мъжете. Известни са няколко форми на болестта: системна (остра), кожна (дисковидна) и лупус, причинен при употреба на определени наркотици и лекарства.


Болестта е коварно и нелечима. 
За да не става тегаво ето линк към Уикипедиа http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D0%BF%D1%83%D1%81
За няколко дни щях да умра от притеснение и нерви, и не знам как не ми спря кърмата, докато ида при друг лекар да ми каже, че НЕ страдам от горната болест!
Кажете моля, какви са тези лекари! Понякога си мисля дали не биваше да го съдя, на реших, че няма смисъл да хабя още нерви и средства! Е какво ще кажете!

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 15:41 от Hristinec

# 1
  • Мнения: 483
Всъщност, това го разказвам за да ми олекне, че съм се оплакала, пък и да има всеки от вас едно на ум, де се консултира с поне двама лекари! Такива примери със сигурност има много.
Бъдете здрави! Praynig

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Няма лекар който да е идеален. Никой не е застрахован, уви.
Няма лекар, който да не е допускал грешки. Въпросът е грешката да не е фатална.
Истинският доктор трябва да знае къде свършват възможностите му и кога трябва да потърси помощ от свой колега. Има лекари, на които ще съм благодарна цял живот.

Колкото до грешните диагнози - поставяли са такава на дъщеря ми  . При това без да ми обяснят за какво точно става дума. "Докторът", голямо светило уж, ме остави сама да разчитам написаното. Няма да обяснявам какво преживях, когато разбрах каква точно е диагнозата /често с тежки увреждания за цял живот/.........
Кърмата ми спря за един ден, изгубих си съня, не можех да хапна нищо... само плачех. След някой и друг ден се взех в ръце, попрочетох това - онова, потърсих и други лекари. Слава Богу, оказа се съвсем, съвсем различно нещо!
Бях гневна, бях бясна, бях готова да набия въпросния доФтор или поне да вдигна жесток скандал и това в продължение на две години и нещо.
Накрая отидох при него, кротко му разказах всичко, без да се карам обясних къде е сбъркал, какво е можело да стане, ако го бяхме послушали и как съм се чувствала... И ми олекна.
Дни наред ми звънеше да се извинява.
Не искам нищо друго от него, освен да не прави друг път такава грешка.

# 3
  • Мнения: 151
В началото на 2001г. направих перитонит със бонус - сепсис Twisted EvilИмах болка ниско в корема и ме приеха  в гинекологичната клиника на ПИРОГОВ. Диагноза - "възпален яйчник и тръба". След 3 дни лечение с антибиотици (от които повръщах постоянно,но това явно не е било от значение Twisted Evil Twisted Evil) ме вкараха по спешност в операционната,защото се оказа,че имам гангренозен апандисит ,а той се е спукал и всичката гной #Crazyсе е изсипала в коремната кухина Twisted Evil Twisted Evil Изрязани са ми черва,изписаха ме след 10 дни ,а след 20 дни ме приеха пак CloseИ така 3 пъти!!!!! А уж ми беше проблемен яйчника Twisted EvilНа финала на цялата история аз бях щастлива , защото "въпреки лекарските усилия - пациента оживя" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 4
УЖАС като чета какво става ми прилошава.Мого да кажа само ГОСПОД да ни пази и закриля.Аз лично винаги ходя на двама лекари и чак тогава започвам лечение.Нямам доверие от както лекуваха майка ми една година от Тоберколоза а тя почина от РАК. това се случи в белодробната клиника на МА.  Мили мамчета мисля че тези скапаняци точно на това разчитат.Когато човек разбере че са му объркали диагнозата той си казва благодаря ти ГОСПОДИ че не е най страшното.И така им се разминава на доктори те.Но порочния кръг си остава и ние винаги ще се въртим в него.  Мисля че е крайно време да са вземат радикални мерки.И това ще стане като спрем да си затваряме ОЧИТЕ и тн.

# 5
  • Мнения: 151
УЖАС като чета какво става ми прилошава.Мого да кажа само ГОСПОД да ни пази и закриля.Аз лично винаги ходя на двама лекари и чак тогава започвам лечение.Нямам доверие от както лекуваха майка ми една година от Тоберколоза а тя почина от РАК. това се случи в белодробната клиника на МА.  Мили мамчета мисля че тези скапаняци точно на това разчитат.Когато човек разбере че са му объркали диагнозата той си казва благодаря ти ГОСПОДИ че не е най страшното.И така им се разминава на доктори те.Но порочния кръг си остава и ние винаги ще се въртим в него.  Мисля че е крайно време да са вземат радикални мерки.И това ще стане като спрем да си затваряме ОЧИТЕ и тн.
newsm10 newsm10 newsm10

# 6
  • Мнения: 483
Сега като чета вашите исторрии, колко са сериозни, но слова Богу с добър завършек и моята ми се струва елементарна!
Наистина, дано сме здрави и да се налага колкото е възможно по-рядко да ходим по лекари!   bouquet

# 7
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Навсякъде стават лекарски грешки.
Преди 3г. бях бременна и в 15г.с. получих силни болки ниско в корема.Тук бяха някакви празници и нищо не работеше,само един дежурен лекар и 2 сестри в спешното.Отивам там и обяснявам какво ми е,при което "лекарката" ми прави тест за бременност и ми казва ,че не съм бременна и ме изпрати по живо,по здраво.Изписа ми едни хапчета уж за инфекция на урината.Прибрах се вкъщи,а съпругът ми тръгна да търси дежурна аптека.Докато се върне,започнах да кървя и плода се отдели,загубих бебето.Пак отидохме в спешното и пак беше същата "лекарка",която ми постави диагноза "Спонтанен аборт".Попитах я за какъв аборт ми говори,като преди 2 часа според нея не бях бременна.Тя излезе от кабинета и не се върна,докато не дойде линейката от града да ме вземе. Sad Нямах сили да се разправям,само исках всичко да свърши по-бързо.
Лошото е ,че нямаше друг лекар,към който да се обърна,а и нямахме кола за да отидем до града.Дори не помня физиономията на въпросната "лекарка".А може би е по-добре.Но съм благодарна на лекарите,които ме приеха в градската болница.Благодарение на техните грижи,3 месеца след аборта забременях и си имам син.Да е жив и здрав. Hug

# 8
ZDRAVEI HRISTINEC,IMAX SU6TOTO NE6TO TO4NO SLED KATO ZABREMENQX,NE SE LEKUVA6E S NI6TO I XILQDI DIAGNOZI.OT BOLKI I  SURBEJ NE MOJEX DA SPQ, NO NE MOJEX I DA SE PO4E6A, ZA6TOTO MESOTO MI BE6E RAZQDENO.SVEKURVA MI MI DADE EDIN MEXLEM kazva se :"BQL MEXLEM RA4EV"-PRAVI GO EDNA GABROVSKA FAMILIQ-RA4EVI.RE6IX DA PROBVAM I SLED 2 DNI ZAPO4NAX DA SPQ KATO BEBE,MESOTO ZAPO4NA DA SE VUZSTANOVQVA,DORI NE MI OSTANA BELEG,SAMO KATO ME POOPE4E SLUNTSETO SE ZABELQZVA MALKO PO BLED OTENUK NA KOJATA.E.......KOLKOTO I DA NE E ZA VQRVANE PONQKOGA SVEKURVITE NI SPASQVAT xa-xa-xa. TOZI MEXLEM SI IDVA S LIST ,NA KOITO PI6E VSI4KO KOETO LEKUVA.VE4E PO4TI 1Ogod. NE OSTAVAM BEZ NEGO,DURJA GO V XLADILNIK

# 9
  • Мнения: 950
Не знам как бих постъпила ,само ще споделя че едното ми дете на 2 год. и половина , заради лекарска грешка загуби слуха си невъзвратимо ,и сме потърпевши от всички последствия от това ,жалкото е че грешките продължават с нас и около нас ,май трябва да се молим  Praynig  Praynig Praynig да не става най-лошото .
 Дори скоро бяхме в болница и въпреки че  аз многократно предупреждавах , че детето има проблем със слуха и е записано в документите които се попълват при приемането ,пак ни включиха антибиотик противопоказен за това състояние ,чак след като направих скандал го изключиха и какво да кажа  #Crazy
Въобще има ли смисъл да правиш нещо аз мислех да пиша жалба срещу лекарите ,но ми казаха че се прави проверка по случая по документи и нищо не следва от това ,а да сте чули  за наказани лекарски грешки ,аз лично не съм ?
Да се молим по-рядко да си имаме работа с лекарите ...

# 10
  • Мнения: 119
Незнам какво ще се случи,времето ще покаже.След като родих със секцио краката ми много се подуха,особено десния.Казвах да ми обърнат внимание още в родилното,а те ми казваха,че съм много дебела и като отслабна ще минат.Проблема беше в това,че кракът ми беше изтъпнал и безчувствен,сякаш не е мой и адски надут.След прегледа съдовия хирург ми лепна диагноза дълбок трмбофлебит,да не казвам,какъв ,,преглед,, удари-само погледна краката и това беше,даде ми направление за хоспитализация/май така се казваше/ и ме прати в шокова зала,а от там да влизам в болницата/с бебе на две седмици/,понеже както съм вървяла и,, тромба можел да запушил някой съд и да гушна букета,,Отидох там,прегледаха ме обстойно и лекаря констстира,че не е тази диагноза,просто при операцията можело да има засегнат нерв,трябвало да се консултирам с гинеколога,извършил секциото.Той пък ми заяви-повече почивка,да не стоя седнала,а права или с високо вдигнати крака/как прозвуча,но си е така/.И в крайна сметка какво-още не съм гушнала букета,само дето минаха почти 3 мес. и като седя кракът си изтръпва,но слабо.Ами това е.Всеки лекар с различна диагноза...

# 11
  • Мнения: 194
Мила Hristinec,какво става с теб, потвърдена ли е диагнозата"Лупус", потърси ли мнението на други специалисти,ако не си непременно го направи(Моля те! Praynig) Не искам да те плаша но това е коварна болест и дори най-малките съмнения за нея, не биват да  се подценяват. Ако не си от София, отиди до там и сподели за "диагнозата", която ти е поставил доктора искай всички необходими изледвания! Дано не се откаже това,ако имаш повече въпроси пиши ми на лични, стискам палци да си добре и да си гледаш детенцето,всичко добро и да се похвалиш с добри новини  bouquet

# 12
  • Мнения: X
Най ме е страх от грешна диагноза.Аз постоянно си мисля ,че имам грешна диагноза за каквото и да е.
Грозното е когато ти поставят диагноза която е лоша а всъшност не е такава.Това цялото нещо като нищо може да ти докара някоя болест до главата Sad.
nadejdata Hristinec в края на поста си е написала ,че всъшност не е тази диагноза
Цитат
докато ида при друг лекар да ми каже, че НЕ страдам от горната болест!
.Поне аз го разбирам така ,че е ходила на друг лекар.[/b][/i]

# 13
  • Мнения: 130
Сега попаднах на темата. Имам подобна. Бях бременна- а почти на всяка бременна от разтягането на кожата и се появяват пъпчици и сърбят. Сега вече  знам ама тогава не знаех- 1ва бременност/ Отидох на лекар и какво миказа лекараката дерматоложла- "Имаш краста"/ Казвам и - "не е възмоно,нали е заразно, вкъщи никой няма пъпки. А тя- а мъжът ти, скоро да е спал в чужди чаршафи???"/ Щях да падна! Ама нали си я знам, че бърка обикновен обрив с шарка ... та я смених набързо!

# 14
Май доста често се случват грешните диагнози, но докато всички мълчим и се примиряваме ще продължават.
Мен 6 месеца ме лекуват от туберкулоза с тубоцин, изонид и още едно лекарство, но съм го забравила и след
като нямаше ефект доктора ми каза следното:"Ми ти премина пълният курс на лечение за туберкулоза, но няма
промяна от първоначалното състояние до момента и нищо повече не може да се направи. Ще те изпратя на ядрено магнитен резонанс(ЯДР) струва около 200 лв., за да видим какво става. Но съм те пращал 2 пъти на рентген и 2 пъти на скенер не мога да те изпратя с направление на ЯДР, а ти не ми изглеждаш бедна жена ще можеш да си го позволиш
да го заплатиш" newsm78. Не знам по какво прецени, че мога да си го позволя newsm78 newsm78, но казах че щом е необходимо ще го направя. Той ми написа зелена бележка и на едно листче адрес и телефон в София, но на мен ми се стори частен адрес няма болница няма нищо само ул, бл, ет и ап.. Тогава вече се вбесих, че явно трябва да ида при някой негов познат и щом ще си плащам мога да ида където си пожелая. Така и направих, но след ЯДР се оказа, че нямам туберкулоза, а хламидиева пневмония и доброкачествено образувание на белия дроб-хамартон. Така
че сега лекувам пневмонията и вече съм оперирана като е премахнат хамартона. А ме лекуваше "най-добрия за нашия град пулмолог", но добре че бяха лекарите от св.София да разчетат правилно снимките и ми направиха какви ли не изследвания, за да са сигурни. Благодаря им за правилната диагноза!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт