как да го науча да заспива в кошарата

  • 1 009
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
майчета,давайте съвети,павел вече е на 2 год.преди няколко месеца си лягаше без проблем в кошарата,четях му приказки и той се унасяше.обаче сега не иска.кърмя го и после започва едно гушкане до замайване или иска да ляга на нашето легло,а аз не искам да свиква така.смятам,че вече е достатъчно голям,за да си ляга самичък и да си заспива след приказка.как научихте вашите деца да си заспиват направо в кошарата?

# 1
  • Мнения: 1 919
 Rolling Eyes ох неприятна ситуация, ми как рев....давах биба, вода, храна...ooooh! ставах луда.....

# 2
  • Мнения: 2 908
Ами не знам-от раждането си заспива в нейната кошара,не съм чела приказки,не съм пяла за заспиване,само я помилвам и излизам Rolling EyesПри коликите е спала няколко пъти при нас,после за зъби пак няколко пъти,но през другото време-само в кошарата Naughty

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И нас нас това ни е болна тема. Малката е на година и половина и спи при нас, сложа ли я в креватчето изпада в истерия. Дано намерите решение, аз ще черпя идеи Grinning

# 4
  • Мнения: 1 243
Аз вечерно време лягам с дъщеря ми на спалнята пускам и някое анимационо филмче тя гледа обеснявам и след 20 минути заспива  и след това я местя в леглото Peace

# 5
  • Мнения: 4 555
Щерката още е далече от двете годинки, но до сега е заспивала само в лелгото си (или в количката по време на разходка) и през ум не и е минавало, че има друга опция. Може би като порасне ще се разсейва повече и ще е по-трудно. За сега просто я оставям да дивее до изтощение, после я слагам в леглото и често заспива без да мръдне или гъкне.

# 6
  • Мнения: 179
абе xора как да го накарам да спи в креватчето си като се приспиваме на раце и не признаваме друго а е вече почти на 4 месеца newsm78 newsm78 newsm78 newsm12 newsm45[/cohttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/784/1425372450.JPGlor]

# 7
  • Мнения: 9 814
абе xора как да го накарам да спи в креватчето си като се приспиваме на раце и не признаваме друго а е вече почти на 4 месеца newsm78 newsm78 newsm78 newsm12 newsm45[/cohttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/784/1425372450.JPGlor]

Ехеее,  до 1-ви клас някой ги носят на ръце, ти за 4 месечно бебе ревеш. Laughing
Лошото е, че малките дяловчета, изключително бързо привикват към носене, люлеене и пр. неприятни навици.
В родилното една акушерка ми каза:"Както си го научиш от първия ден". И беше права.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 466
Приспивах го на ръце до 8-9 месеца и после го оставях в кошарата, никога не е спал в нашето легло. Не виждах как ще се откаже от това, но като  започна да се изправя , да пълзи активно явно  доста се уморяваше и започна да заспива сам в кошарата.

# 9
  • Мнения: 4 629
В родилното една акушерка ми каза:"Както си го научиш от първия ден". И беше права.

Подкрепям  Peace

 Колкото по-рано, толкова по-добре и по-лесно става. С течение на времето по-трудно се "научават" децата да заспиват сами, особено след като вече са научени на друго.

# 10
  • Мнения: 4 335
Записвам се да следя темата,4е многооо ме вьлнува.Денис не заспива никьде освен в нашето легло Tired

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Моята дъщеря заспива само в нейното си легло. Вече и в преносимата кошара не иска. На нашата спалня никога не е спала.
Понякога ми става тъжно като я гледам как сама си заспива в кошарата, между решетките  Confused .. все едно не искам да я гушкам .. Но така свикна, което незначи, че не я обичам повече от тези, които се гушкат Simple Smile

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Докато навърши годинка заспиваше само в ръцете ми и после го оставях в неговото си легло. После лека полека сам започна да се дърпа и да не иска да го люшкам. Сега вече повече от месец заспива сам. Стана от само себе си, без плач и излишни нерви.

# 13
  • Мнения: 1 586
От 7-8 месец започна да заспива сам в кошарата,само веднъж сме го приспивали при нас на леглото и после го преместих пак в кошарката. Peace

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ами не съм го научила съвсем. Приспивахме се на ръце доста време, след това сменихме две кошари, но без успех. Искаше да си спи при мен. Накрая отрязахме чекмеджетата на кошарата, махнахме решетката и я долепихме до спалнята. Така хем си е в кревата, хем е до мен. Сам идея си нямам кога ще започне да заспива сам. Иначе слетобяд когато е при баба си, заспива самичък в креватчето си без проблем. Но вкъщи не иска.

Общи условия

Активация на акаунт