Отговори
  • Мнения: 506
Не съм сигурна тук или в  здравния да пиша, моля ако мод преценят , че не е за тук темата да я преместят в здравния...пиша тук, защото искам повече хора да видят какво открих случайно и ако някой знае нещо допълнително моля да пише!
Преди малко проверих дали са готови резултатите от изследването на малката (носен и гърлен секрет) , гледам готови, но всичко написано там не ми бе ясно! Ето го : Изолират се Klebsiella gr.47 et  и Забележка : Щамът Klebsiella e съхранен за антибиограма до 30.07.Наличието на Candida в гърленния секрет предразполага към чести инфекции и е препоръчително санирането й с препарати за per os употреба.Candida albicans
..веднага тръгнах да се ровя из гуглето и на какво попаднах - http://www.nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content& … mid=5&lang=bg    Shocked Shocked Shocked..  ако това е вярно, то това са остатъци от престоя ни в болница преди няколко месеца 4-5 и АБ с които ни лекуваха там, аз гледам да не й давам, но тогава нямах избор!  ooooh!
Моля, ако някой знае или е чувал нещо да пише... newsm78
             Благодаря предварително!  bouquet

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 02:41 от nikiki

# 1
  • Мнения: 4 753
Кандидата е гъбичка, а не бактерия и често се развива след употреба на антибиотици... Не мога да те посъветвам кой знае какво, трябва да се консултираш с личния лекар на детето... По принцип знам, че Кандидата обича сладко и ако е възможно да не се дават на детето сладки неща... Освен това съм чувала, че профилактично е добре да се яде повечко кисело мляко (заради лактобацилите и бифидите, по възможност обезмаслено, защото е по истинско) или направо да се проведе пробиотичен курс (след консултация и назначен от лекар)... Успех и дано детенцето се оправи бързо...  Peace

# 2
  • Мнения: 506
Аха разбирам!Може би защото Klebsiellа е бактерия и се подведох, редактирах се! Peace
Благодаря ти!  bouquet
това е другото което намерих..http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B … D0%BE%D0%B7%D0%B0  newsm78
попринцип на това изследване ни прати алероголог , даже каза, че ако е искала личната да ни прати досега 100-пъти да го е направила! Tired Имаме още едно изследване в сряда кръвно, ще видя и от там какво ще излезе!
А за Klebsiellа някой знае ли нещо?  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 02:47 от nikiki

# 3
  • Мнения: 4 753
Значи, въпросната антибиограма, която ще е готова на 30.07. ще покаже от какви антибиотици се повлиява Klebsiellа, демек с кои антибиотици може и с кои не може да се излекува точно вашия щам. Съвета ми е след като си вземеш антибиограмата да се посъветваш с добър лекар, защото при наличието вече на Кандида, нов прием на антибиотик може да влоши нещата и е най-добре лечението да се назначи много внимателно. От това, което си намерила в интернет за Кандидата, може да използваш съветите за начина на хранене...
"След първата поява на гъбичките, желателно е добра хигиена и то дълго време, поемане на повече витамин С и повече кисели вещества, за да може да се възстанови киселинния баланс на организма. Гъбичките се развиват добре в по-сладка среда и за това е хубаво по време на лечението, да се ограничава захарта, да се яде повече кисело мляко, или да се пие сок от грейпфрут."  Peace

# 4
  • Мнения: 2 015
На нас ни откриха същите гъбички и бактерия.За Klebsiellа пише, че се поддава на Gentamicin, Norfloxacin, Biseptol.Днес мисля да ида до личната да видим какво ще ми каже.Гърления секрет го направих сама.Всички ми казваха, че така боледуват децата, но моя имаше дъх в устата.Излезе това.Чудех се, дали да пробвам с хомеопатия newsm78?

# 5
  • Мнения: 506
Днес ходих до лабораторията, платих за антибиограмата и още утре ще е готова!..хъм..ще пиша ако разбера нещо ново..
Михаела незная за хомеопатията, но ще попитам! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 555
На мен преди известно време ми бяха открили Клебсиела пнеумониа - с Ципрофкласацин се оправих.  Peace След като вземеш антибиограмата и се посъветваш с добър лекар бързо ще ги премахнете.

# 7
  • Мнения: 132
За Кандидата няма да пиша - сиурно си разбрала вече достатъчно, но ето какво знам за Клебсиелата. На моята бебка и намериха Клебсиела в нослето в след раждането, лекуваха я 10 дни, 2 курса по 5 дни с 2 различни антибиотика, защото антибиограмата не беше готова, когато са започнали първия, изписаха ни с чисти секрети. За Клебсиелата разбрах, че не е шега работа и трябва да се махне от където е изолирана, тя най-често била вътреболнична и страшно упорита. Нашия педи разказа как я изолирали от самите стерилирзатори, където са температури от почти 200 градуса и няколко бара налягане в продължение на няколко часа...
Така че, хубаво е, че знаете за нея и с подходящия АБ се надявам да я махнете лесно и бързо, че са много упорити тия гадове  #2gunfire

Успех!

# 8
  • Мнения: 506
Уфф, направо ми гръмва главата  #Crazy .. ок, Клепсиелата се лекува с АБ, но при наличието Кандидата АБ-те са напълно противопоказни!! newsm78 И сега какво??? Да избирам кое от двете да лекувам, защото ако лекувам Клеписиелата, ще "храня" Кандидата" и докога така......мисля си , че каквото й да пише в антибиограмата, няма да ми свърши работа... И все пак, довечера ще се обадя на една роднина спец. УНГ в София, ще и обясня какво и как и ще видя какво ще ми каже и тя... Tired
Благодаря ви момичета, многоооо!   bouquet
пп. тъпото е, че никъде не намирам нищо за боледували и от двете или дали има съвместимост между тях или е борба за оцеляване в организма на детето ми между бактерия и гъбична инфекция!!!
Tired

# 9
  • Мнения: 2 015
Уфф, направо ми гръмва главата  #Crazy .. ок, Клепсиелата се лекува с АБ, но при наличието Кандидата АБ-те са напълно противопоказни!! newsm78 И сега какво??? Да избирам кое от двете да лекувам, защото ако лекувам Клеписиелата, ще "храня" Кандидата" и докога така......мисля си , че каквото й да пише в антибиограмата, няма да ми свърши работа... И все пак, довечера ще се обадя на една роднина спец. УНГ в София, ще и обясня какво и как и ще видя какво ще ми каже и тя... Tired
Благодаря ви момичета, многоооо!   bouquet
пп. тъпото е, че никъде не намирам нищо за боледували и от двете или дали има съвместимост между тях или е борба за оцеляване в организма на детето ми между бактерия и гъбична инфекция!!!
Tired
Моля ти се, после пиши, че и ние сме така и не знам какво да го правя!Бяхме на почивка във Варна и ги показах на един специалист УНГ.Изобщо не им обърна внимание щом изследванията не са правени в тяхната лаборатория.Тук в Свищов хич не се и надявам за адекватно лечение.
Имам един въпрос, дали може да е от АМ.Моя син вечер пие мляко, та взех да си мисля, да ли не е от него?Знам ли вече newsm78!

# 10
  • Мнения: 2 471
Боже Нинкааа, какво ли не ти се случи ooooh! Ще следа темата и да нацелуваш Криста Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 015
На нас ни изписаха бисептол.Да пием Суметролин 5дни(не е АБ) и после 5дни едни хапчета.Като свършим тия хапчета почивка два-три дни и ще повторим секрета.Така ни наредиха тук Thinking.

# 12
  • Мнения: 251
 ooooh!Стига бе,сега и това ли ще мъчи Крис?Нинка,просто нямам думи.За съжаление нищо не знам за тези бактерии/гъби,но и аз като Дени ще следя темата и ще се моля за бързото разрешаване на проблема на малкото слънчице Praynig Praynig Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 170
На нас ни изписаха бисептол.Да пием Суметролин 5дни(не е АБ) и после 5дни едни хапчета.Като свършим тия хапчета почивка два-три дни и ще повторим секрета.Така ни наредиха тук Thinking.

  Сина ми  от Суметролина  получи страхотен обрив  под памперса-точно кандида. Внимавай, прочети упътването мисля, че пишеше за странични реакции точно гъбички. Може би трябва да се консултираш с педиатъра какво точно да правиш ако ви излезе дори лек обрив, защото се лекува трудно и е болезнено за детенце.

# 14
  • Мнения: 2 015
На нас ни изписаха бисептол.Да пием Суметролин 5дни(не е АБ) и после 5дни едни хапчета.Като свършим тия хапчета почивка два-три дни и ще повторим секрета.Така ни наредиха тук Thinking.

  Сина ми  от Суметролина  получи страхотен обрив  под памперса-точно кандида. Внимавай, прочети упътването мисля, че пишеше за странични реакции точно гъбички. Може би трябва да се консултираш с педиатъра какво точно да правиш ако ви излезе дори лек обрив, защото се лекува трудно и е болезнено за детенце.
На него добре му понася.
Ох, иначе аз се поуспокоих малко, че от три седмици е добре.Дано бързо да ги премахнем тия бацили Praynig!

Общи условия

Активация на акаунт