Слуз в памперса :( - 4етох много, не разбрах нищо, притесних се

  • 2 193
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Здравейте на вси4ки
Из4етох много по темата, която пускам, но пове4е се обърках, отколкото да намеря отговор на това, което ме тревожи. От няколко дни в акитата на Калоян има слуз, а и цвета е променен от гор4и4ния жълт, на зелено. Също така има и нещо като за4ервяване на дупето (малко, но все пак го има)
Каква може да е при4ината? Алергия към някоя храна, която аз поемам? Приемам лецитин от няколко дни за отпушване на канали, тъй като имах 4увството, 4е са ми леко запушени (напипвах разни малки бу4ици в гърдите), може ли да има някаква реакция спрямо тази хранителна добавка?
Също така забелязвам, 4е по вътрешността  на устата му има нещо като бели налепи, дали това не е мле4ница и ако да, тя може ли да повлияе на консистенцията на изпражненията? Какви са симптомите на мле4ницата? (аз за съжаление не му давам вода след кърмене, въпреки 4е съм 4ела, 4е това може да доведе до гъби4на инфекция в устата).
Ина4е като цяло детето  си е весело, спи през нощта, през деня също си поспива....днес оба4е е много пла4лив, свива крака като при колики и пла4е силно и продължително, само на гърда се успокоява....не знам какво става, ще се консултирам и с педи
Моля за съвет и споделен от вас опит!
Благодаря предварително и извинете ме за объркания и объркващ пост

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 13:38 от etaniel

# 1
  • Мнения: 469
доколкото знам ако има млечница няма да иска да суче/яде защото ще го болят налепите. не се коси за водата, и аз не съм давала вода а млечница не сме имали, а и според източници във този форум това даване на вода не е ефективно.

сигурно нещо е раздразнило стомахчето на бебето, възможно е да е нещо което си яла. лецитина едва ли, може би си консумирала повече млечни продукти или по-разхлабващи? щом не ака прекалено на често и воднисто, аз мисля че ще отзвучи за няколко дни.

 

# 2
  • София
  • Мнения: 1 235
Напълно е възможно зачервяването по дупето да е от млечницата. Ако не я лекуваш може да се появи и обрив.  Хубаво е да се консултираш с педиатър да погледне бебчо. Аз за млечницата мажех с Фунгостатин, като омотавах на показалеца си стерилни марли и така почиствах устната кухина (на всякъде имаше полепи). Процедурата не е приятна, но бъди настоятелна, за да се изчисти хубаво. За слузта не знам дали има връзка с млечницата или стомахчето се е раздразнило от нещо което си яла. Стискам палци бързо да се оправите.

# 3
  • Мнения: 1 479
Говорих с педи по тел и ми каза да мажа с Дактарин орал гел по 3-4 пъти на ден, а за слузта в акото да пие 4ай от шипки и оризова вода  Thinking не знам дали това ще даде резултат.
Ще се опитам да съм настоятелна с мле4ницата да я махнем, ще мажа и аз със стерилни марли, и ще му изплаквам устата с води4ка след кърмене. Дано да отмине и дано това да не повлияе на храненето му (на мен засега не ми влияе, тъй като го кърмя със силиконови зърна и няма директен допир с моето зърно) например да се откаже да су4е или да се разпространи към стомаха.
Моля ли други майки с опит да се вклю4ат

# 4
  • Мнения: 1 479
Със сигурност имаме мле4ница  Cry появиха му се обривите по дупето редом с налепите по устата....това как се 4исти не ми се мисли....с кой акъл и аз не му давах води4ка да си изплакне устата след кърмене  #2gunfire аз от опит знам колко са упорити гъби4ките шибани....можете ли да ми кажете с какво да му мажа обривите по дупето? В библиотеката 4етох за Нистатин, но той ма й не е най ефикасния....някой пробвал ли е оцетения разтвор?

# 5
  • Мнения: 1 479
Аз да питам, някой знае ли дали този Дактарин орал гел мога да мажа зърната си? Ако не, с какво мога да мажа зърната си (въпреки 4е при мен като 4е ли няма симптоми, не ме боли, нямам видими промени на зърната, само от време на време имам един странен мирис на сутиена)....
Благодаря ви...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 235
За съжаление не знам с какво може да мажеш дупето. Знам ли ако имаш може да сложиш малко пудра да се успокои кожата, а утре питай педиатъра. Можеш, даже е хубаво да си мажеш зърната. По възможност стой повече време без сутиен и гледай винаги да е сух. При нас млечницата мина за около седмица, но е добре поне 2-3 дни след като са се махнали налепите да продължиш да мажеш. Аз лично бих изчакала с даването на чайчетата, защото са запичащи. Дано бързо мине обривчето.

# 7
  • Мнения: 3 926
Зърната се мажат с това, с което мажеш и устата на бебето Peace
Що се отнася до водата за изплакване - и с нея, и без нея, предразположеното към гъбички бебе ще ги развие. Така че не се коси Peace Силиконовото зърно, обаче може да е спомогнало мъничко за наличието на гъбичната инфекция. По принцип бебетата, които са само на кърма от гърда рядко развиват млечница, но като цяло предразположеността към гъбички е наследствена (тук цитирам хомеопатични теории)
Що се отнася до дупето - там не знам дали трябва да мажеш с Дактарин.
Виж слузта в аките може би не се дължи на млечницата. Реорганизирай си начина на хранене и виж дали няма да има промяна. Мини няколко дни на бавни въглехидрати (картофи, ориз, макаронени изделия) като изключиш млечните и след това постепенно включвай овчи продукти.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 512
Здравей,
и моето бебе имаше млечница и го мажех с Дактарин два пъти,с увита около пръста марля и върху нея лекарството. Половин час след това не трябва да приема никакви течности. Дупето му не е било зачервено и не знам там с какво се маже. И аз кърмя с каучукови зърна и нямах някакви признаци за млечница по мен и не съм се мазала с нищо, педиатърката също не ми е казвала да се мажа. И аз не му давах вода за изплакване на устата, сега започнах, въпреки че не вярвам, че ще помогне, затова и не съм особено постоянна.
За слузта и моето бебе има. Педиатърката ми каза, че или е от храна, която аз съм яла - млечни продукти,мед, шоколад, пържено или втория вариянт -  непоносимост към АМ, тъй като аз го дохранвам след кърмене.
Вие ако сте само на кърма, може би е само от нещо, която си яла.

# 9
  • Мнения: 45
Здравей слуз в акото имаме и ние, но педиатъра ни каза че било от коликите. И май ще се окаже прав защото коликите понамаляха и все по-рядко виждам и слуз.

# 10
  • Мнения: 840
А какво по-точно представлява тая слуз? Как я забелязахте по памперса? Има ли цвят и как я различавате от акитата?
Sorry за тъпите въпроси и че така се намесвам в темичката, но бях питала преди няколко дни и никой не успя да ми обясни какво точно представлява.Мерси предварително bouquet

etaniel пожелавам ви по-бързо да се оправяте  Hug

# 11
  • Мнения: 3 926
Слузта може да е два вида - като полу-прозрачна/кафеникава/зеленикава топчица с различни размери. Седи като желирано топче в пампата. Или тънички нишки, които се разтягат като залепиш по-сухата част на пампата към акито и бавно отлепиш. Ако се разтягат едни тънки нишчици като сополи - това пак е слуз.
Като цяло наличието й се свързва с някакви храносмилателни нарушения, като коликите също са вид такива нарушения. Така че еднократно не е проблем, дори многократно не е проблем, стига бебето да е спокойно при изхождане, да няма прекалено силни колики, да не се появяват ситни обриви на типичните за алергичен обрив места Peace
Надявам се съм била ясна Grinning

# 12
  • Мнения: 1 479
То4но както Асенцето го описва е....за съжалние ве4е пове4е от седмица са така акитата. Но той като цяло не е неспокоен, изхожда си се както преди - на всяко хранене по малко, няма някакви забележими признаци, 4е нещ оне му е наред.

Аз си мислех дали не може да са слезли от гъби4ките в устата към с томах4ето, тъй като има за4ервяване и по дупето като при мле4ница (е не толкова много де)...

Пак ще питам педи

А как  мислите в такъв слу4ай да слагам ли ваксина Пентаксим за ДТК (или как там беше)?

# 13
  • Мнения: 840
Асенце  Hug много изчерпателно  Heart Eyes
Сега ще следя по-внимателно за такава слуз, да видим как е положението при нас Thinking

# 14
  • Мнения: 141
Мамчета, да ви успокоя малко. Сега сме на 9 месеца, до 6 месец, докато не се захранихме си имахме и слуз, и зелено аки, че и кръв и слуз в акито. В момента в които след навършен шести месец запозчнах да захранвам с пюренца, всичко отшумя. Бях изчела каквото има във форума, де   що пише за акитата. Бях забелязала, че има връзка с храненето ми и акито на бебето, например  като ядях зеле акаше зелено. Моят съвет е не се шашкайте толкова много. По съвет на педи мажех дупето само със крем Здраве, в интерес на истината много бях доволна, но  това при условие че е само зачервен. Всъщност и до ден днешен малко зачерви ли се крем Здраве и толкова. Ние и до сега се кърмим, но вече смело всичко си похапвам

Общи условия

Активация на акаунт