помощ за самоосигуряване

  • 4 902
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Реших да започна да се самоосигурявам. Отдох в агенцията по вписванията и си извадих БУЛСТАТ. И сега какво? Доколкото разбрах трябва 1-во да отида в НОИ и да си извадя осигурителна книжка, а после в НАП да си плащам осигуровките. Имам обаче няколко конкретни въпроса: 1. Как да разбера какъв размер ще са ми вноските (знам че максимумът за самоосигуряване е 2000 лв.). 2. Мога ли да започна да се осигурявам на една сума, която в последствие да увелича? Всичко, което можете да ми кажете ще ми е от полза и ще ми спести часове на лутане (с дете на 1 год. и 3 мес.). Много благодаря   bouquet!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 524
попитай тук по-добре:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316815.0

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
попитай в майчинството счетоводно Peace

# 3
  • Мнения: 60
Има много полезни калкулатори в нета, с които можеш да си изчислиш осигуровките на дадена сума - подробно по фондове! А иначе сумата на която да се осигуряваш зависи от теб- колко искаш да получаваш по време на болничния по майчинство ( 9 месеца) и дали ще ти тежат и вноските за осигуровки ( все пак осигуровките на 2 000лв не са малко пари )При всички случаи имаш изгода от висок осигурителен доход - изчислявала съм го до стотинка ( бивш счетоводител съм - професинално изкривяване )! Но имай предвид, че фактически не получаваш 90% от осигурителния доход, а по-скоро 100% от нетния доход след облагане( неточно се изрязявам от икономическа гледна точка, но е горе долу вярно - има подробна информация за изчисляване на коефициента в майчинство счетоводно )! Ако ми кажеш точно сума на която ще се осигуряваш - ще ти изчисля вноските и майчинството след това! Сумата върху която се осигуряваш може да се променя и всеки месец ако желаеш ( но не го препоръчвам - разправия е! )

Общи условия

Активация на акаунт