частните занимални - притеснения

  • 11 488
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Преди няколко месеца писах за впечатленията/притесненията си от една такава. Тогава обикалях и проучвах къде да запиша хлапето за следващата учебна година.  Беше прекрасна като база, обаче ме притесниха методите им на работа, през цялото време с децата работи психолох, има строги правила и наказания при нарушаването им, индивидуалността там не се толерира - меко казано...  Записах сина ми на една друга за през лятото, където всичко изглеждаше читаво, докато веднъж не станах свидетел на лекция пред децата.  Ще напиша само думите, които чух, без свои коментари, за да чуя вашето мнение.  На сина ми много агресивно се обясняваше, че той е никой, неговите  чувства и желания не означават абсолютно нищо. Важни са всички останали, той е на последно място. Тогава ме забелязаха на вратата и продължиха със следното: на първо място са мама и тати, после учителките и децата от занималнята. Трябва да се прави всичко възможно да се погрижиш за другите и най-накрая за себе си.  Друг път му се обясняваше колко добър е бил в еди какво си в предишния си живот, и как  е трябвало сега само да си го припомни.  Днес пък ми каза, че искал да се научи да лети във въздуха, щото учителките казали, че йогите можели.. Последно ми бе изнесена пак така агресивно и една лекция на мен, но сега ще я спестя.
Та искам да разбера дали четейки само тези няколко примера  ви хрумват същите неща, които и на мен, или ме гони параноята.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Секта? Shocked

# 2
  • Мнения: 7 263
Минзухар хич не те гони параноя - моля те пиши коя е занималнята / по-добре тук, но ако прецениш и на ЛС, тъй като в момента търся занималня и изобщо не бих искала детето ми да попадне там/!
Имай предвид, че за много училища, занимални и школи родителите дори не подозират как живеят там децата им през деня и на какво са подложени, а понякога като разберат е много болезнено и изисква доста време и средства за възстановяване психиката на детето.

# 3
  • Мнения: 2 401
Има ли някакъв начин да се разбере дали някоя от преподавателките  в подобни заведения членува в някаква религиозна организация?
В интерес на истината частните занимални са просто перфектната мишена за тези индивиди. Малки деца, на платежоспособни родители.. Контрол - никакъв, те не са в ресора на просветното министерство, както и на което и да било друго, доколкото ми е известно.

# 4
  • Мнения: 4 877
Има ли някакъв начин да се разбере дали някоя от преподавателките  в подобни заведения членува в някаква религиозна организация?
В интерес на истината частните занимални са просто перфектната мишена за тези индивиди. Малки деца, на платежоспособни родители.. Контрол - никакъв, те не са в ресора на просветното министерство, както и на което и да било друго, доколкото ми е известно.


в един училищен блог съм срещала какви са изискванията за отваряне на частни занимални http://bglog.net/Obrazovanie/20289
Както виждаш, има си работа и разрешителни от министерства. Но стига да са законни.
Иначе нямам представа, но ми стана интересно.
Защо не се обадиш в Инспектората по образование и питай към коя институция да се обърнещ? На сайта на РИО - СОфия съм виждала техни телефони.

# 5
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 828
Имай предвид, че за много училища, занимални и школи родителите дори не подозират как живеят там децата им през деня и на какво са подложени, а понякога като разберат е много болезнено и изисква доста време и средства за възстановяване психиката на детето.

 Peace абсолютно! казвам го от позицията на работил в занималня и поводът на напускането ми беше именно отношението на на собственичката на занималнята към децата и коренната й промяна при появата на родителите. заради това лицемерие, меко казано, и грубо поведение спрямо децата си грабнах чукалата и далече, далече... . във Варна, доколкото съм запозната, много малко занимални имат разрешителни за развиване на дейността си.

# 6
  • Мнения: 2 401

в един училищен блог съм срещала какви са изискванията за отваряне на частни занимални http://bglog.net/Obrazovanie/20289
Както виждаш, има си работа и разрешителни от министерства. Но стига да са законни.

Понеже не бях съвсем сигурна звъннах на една дружка, която неотдавна откри такава занималня. Та ето как стоят нещата с частните занимални (за деца над 6 г. възраст). Единствените условия са: да регистрираш фирма и да разполагаш с финанси. Абсолютно нищо друго. Ходили са в Инспектората, за да разберат какви документи и разрешителни са необходими и това е бил и отговора на служителката.  Единствено разрешително от ХЕИ се изисква, при положение, че планираш кухня.  
Та, в такъв случай какво излиза? Бъдете мноооого, ама много внимателни и питайте, говорете с  децата.  Трябва да споделя още нещо, въпросните две занимални не се рекламират, нямат и нтернет страница, нямали нужда - казват, желаещите били повече от капацитета.

# 7
  • Мнения: 34
Минзухар, хич даже не те гони параноята, ами тези там просто не са си наред. Дъщеря ми ходи също на частна занималня - цялото минало лято и целия 1-ви клас, нищо подобно не съм чула от нея и от госпожите там. Всички деца /повечето от класа й посещават тази занималня/ отиват с голямо желание, дори не иска да си пише в къщи домашните, защото госпожата там й помагала и била много добра. Незнам, може би е на късмет и ти пожелавам успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 236
Има ли някакъв начин да се разбере дали някоя от преподавателките  в подобни заведения членува в някаква религиозна организация?
В интерес на истината частните занимални са просто перфектната мишена за тези индивиди. Малки деца, на платежоспособни родители.. Контрол - никакъв, те не са в ресора на просветното министерство, както и на което и да било друго, доколкото ми е известно.


в един училищен блог съм срещала какви са изискванията за отваряне на частни занимални http://bglog.net/Obrazovanie/20289
Както виждаш, има си работа и разрешителни от министерства. Но стига да са законни.
Иначе нямам представа, но ми стана интересно.
Защо не се обадиш в Инспектората по образование и питай към коя институция да се обърнещ? На сайта на РИО - СОфия съм виждала техни телефони.
Въпросната занималня може да си има всички разрешителни и лицензи, документално да бъде абсолютно изрядна, но преподаваталите да членуват в някоя секта /без да се афишират открито/ и да "зарибяват" дечицата  Shocked. Премести детето и иницирай проверка за да няма други потърпевши.

# 9
  • Мнения: 934
  На сина ми много агресивно се обясняваше, че той е никой, неговите  чувства и желания не означават абсолютно нищо. Важни са всички останали, той е на последно място.
И ти на тези им поверяваш детето си, че и пари им плащаш???

# 10
  • София
  • Мнения: 171
запис

# 11
  • Мнения: 2 401
Запис, запис, ама няма интерес към темата. А на мен ми се изправя косата при мисълта, къде може би се целят ония  "вярващите" откачалки. Доста мислих какво да предприема по въпроса, обаче като не съм сигурна мога ли да метна такова тежко обвинение срещу възпитателките..

# 12
  • Мнения: 1 217
В нашето училище има частна занималня,където уж преподавали едни от най-добрите госпожи.Дръжки! По цял ден обикалят училището децата,не намирам голяма разлика.А това,което описваш,никога не бих го преглътнала.И да не са секта,такива думи не могат да говорят на децата.Една майка каза,че си водела детето при някаква педагожка в следобедните часове,пак имала частна занималня,но били не повече от 5-6дечица.

# 13
  • Мнения: 934
И да не са секта,такива думи не могат да говорят на децата.
Именно! Секта или не, очевидно унижават детето и не се държат добре с него. Дори и да е много удобна занималнята, бих го махнала оттам.

# 14
  • Мнения: 1 885
Майчиното шесто чувства рядко ще те излъже.  Можеш ли да подпиташ учителката уж като заинтересована, за да измъкнеш нещо ?или

Общи условия

Активация на акаунт