Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

daite mi savet.da6terq mi e po4ti na 5 meseca.vse ne i stiga qdeneto.qdem po 5 pati na den-sutrin-180 mlqko,10.30-mlqko(180),v 13:00 qde zel piure,v 16:00 ka6a i v 20:30 180 mlqko.i mlqkoto i e malko i ka6ata.vse pla4e 4e e gladna.neznam kakvo ve4e da pravq.vinagi iska o6te :(spodelete kak vie hranite bebeta ti i mi daite nqkakav savet.

дайте ми съвет.дъщеря ми е по4ти на 5 месеца.все не й стига яденето.ядем по 5 пъти на ден-сутрин-180 мляко,10.30-мляко(180),в 13:00 яде зел пюре,в 16:00 каша и в 20:30 180 мляко.и млякото и е малко и кашата.все пла4е 4е е гладна.незнам какво ве4е да правя.винаги иска още Sadсподелете как вие храните бебета ти и ми даите някакъв съвет.

Моля, пишете на кирилица.
« Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 19:52 от Vivi »
Цитирай

София

Във възрастта до 1год. детето не бива да получава повече от 1л. храна дневно.

от 4 до 6 месечна възраст

средното необходимо количество храна възлиза на около  1/7 от теглото на детето т.е. средно по 140-150мл на килограм тегло.

Ако детето тежи около 7 кг това означава около 1л. храна дневно.

Ако се храни 6пъти дневно порцията ще бъде около 170мл. (+-30мл.)

Ако се храни 5пъти дневно около 200мл. (+-40мл.)

Аз лично не смятам че прекаляваш с храната даже може да и даваш още една порция мляко.

Ние се храним 6 по някога и 7 пъти. Следя да не минем 1 л. на ден.
Цитирай

blagodarq mn za saveta.moje bi si mislq 4e prekalqvam s hranata,za6toto tq sega e 7,500,no prosto za6toto nqma kak da e po-malko.vse pak tq se rodi 3,900.moje bi ima nujda ot o6te malko kam dnevnata dajba hrana.

благодаря мн за съвета.може би си мисля 4е прекалявам с храната,защото тя сега е 7,500,но просто защото няма как да е по-малко.все пак тя се роди 3,900.може би има нужда от още малко към дневната дажба храна

Моля, пишете на кирилица.
« Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 19:53 от Vivi »
Цитирай

София

Не мисля че прекаляваш.За тази възраст и кг можеш да даваш за пет хранения по 200мл или да включиш още едно хранене.
Цитирай

София

храни повече щом не стига
няма да му стане нищо на детето
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

храни повече щом не стига
няма да му стане нищо на детето
PeaceВоди се по детето.
Цитирай

Мисля, че и даваш добре и не я прехранваш
И на нас преди не ни стигаше АМ. Винаги ядеше малко повече отколкото казваха, но с течение на времето и като я захраних нещата се нормализираха . Единствено вечерното хранене и до сега давам 210-240 АМ с бишкота Peace
Цитирай

В полето на неограничените възможности.

Пет пъти на ден за пет месечно, мисля, че е добре.
Моят си на на тази възраст имаше може би даже шест. Thinking

Води се по детето, то ще ти каже най-добре.  Peace
Цитирай

Пловдив

Сина ми, когато беше на възрастта на дъщеря ти изяждаше по 150 мл. кърма на хранене, но се хранеше по 6 пъти за денонощие. Понякога си искаше и още и винаги съм давала. За възрастта си съвсем нормално си яде детето, не се притеснявай  Peace
Цитирай

Стара Загора

колкичеството храна е нормално-не е много
Цитирай

Не прекаляваш с храненето,  дъщеря ми яде 6 пъти на ден, като във всяко хранене присъства млякото, но в различно количество. Килограмите също са нормални/ детето ми също е 7.500/, повод за притеснение щеше да имаш ако детето беше 10 кг. на тази възраст.
Цитирай

Journeys end in lovers meeting.

синът ми няма още 5 месеца и яде повече от твоето бебе като общо количество, също 5 пъти на ден. това не му пречи да е слаб. те си знаят най-добре, сега растат и имат нужда от храна.
Цитирай
здравей синът ми е на 9 месеца като ги навърши на 29юли и е 15 кг [преди 2 седмици се оперирах от херния заради него]така че хич да не ти пука аз го храня със сичко вече и се не му стига давам му когато иска и каквото му се иска ама ми е жив и здрав моя съвет е давай му на детето да яде колкото си иска нищо няма да му стане а като проходи ще отслабне
Цитирай

Левски

Thinkingвече сте на 5 хранения.Ми при нас скоре не го виждам да стане , а сме почти на 6 месеца , като на хранене яде по около 180 мл. кърма/дохранвам и с АМ/-4 пъти дневно и две безмлечни-зеленчуково/цяло бурканче/ и 200 мл каша. Да ми е здраво и ящно слънцето Laughing!Ми така де-нека си хапват бебоците.
По-важно за мен си остават млечните хранения, които не бива да се изместват прекалено рано
Цитирай
здравеите на всички първо искам да се извиня за рядкото ми участие но имам две дечица едното е на 5 и половина а другота на три месеца и ми е доста ктрудно защото ги отглеждам сама но искам да кажа че според мен не е много храненето даже е добре на сестрами детето е на 6 месеца и си похапва доста повечко но си е в нормите явно просто детето е по лакомко  но щом така му е добре моя савет е продалжави да си го храниш по същия начин и наистина можеш да вкл още едно хранене Smile Smile Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора