при раздяла

  • 2 554
  • 19
  •   1
Отговори
Мили момичета, незнам какво да правя и единствената ми помощ сте вие.
С мъжа ми сме женени от 19г. имаме 3 деца.От 3 месеца не живеем заедно, аз се изнесох от сем. жилище като си взех само дрехите.Мъжът ми не иска децата,не ги търси и т.н. Мога ли по някакъв начин да процедирам са да ми плаща  издръжка без развод Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 71
Защо не се разведеш при това положение??? Доколкото ми е известно, можеш да го съдиш за издръжка при развод, но и тогава не е сигурно, че ще ти я дава, ако не ще, та ще трябва пак да се разправяш. В сегашната ситуация е въпрос на добра воля от негова страна, а както личи той няма такава...... Ако нямаш намерение да се събирате, вземи се разведи, това мога да те посъветвам. Съди го за издръжка и започни живота си отначало. Желая ти успех! Hug

# 2
Между другото тои буквално ме изгони от сем.жилище, близки ме съветват той да напусне, но  да си призная ме е страх от това което може да последва от негова страна....

# 3
  • София
  • Мнения: 71
Между другото тои буквално ме изгони от сем.жилище, близки ме съветват той да напусне, но  да си призная ме е страх от това което може да последва от негова страна....
Добре де, жилището чие е??? Негово ли е, твое ли е, общо ли е, под наем ли е????? Щом си с деца, на теб се полага да живееш в жилището, не на него. Ама ако трябва да се съдите за всичко......то става дявол на магаре. В голяма каша си изпаднала, не ти завиждам направо! Но от друга страна ситуацията със сигурност има разрешение. Най-добре си направи консултация с адвокат, за да си наясно какви права имаш и какво можеш да напрвиш.

# 4
  • Мнения: 4 965
Нещо не се връзва или премълчаваш...
Как така ти си се изнесла преди 3 месеца сама, пък той те изгонил и как си се изнесла сама, а децата при него ли са (нали уж не ги търси)?
Т.е. къде са в случая децата, нищо не казваш за тях, а само за парите и жилището...
 newsm78

# 5
  • Мнения: 2 478
Наистина трябва да заведеш бракоразводно дело.
Не може той да те изгони от семейното ви жилище с непълнолетни деца.А децата са непълнолетни,нали?
А за издръжката трябва да има съдебно решение.А то ще стане факт,след като мине делото.Така че си намери адвокат.Веднага!!!
Трябва бързо да се вземеш в ръце.Не мога дори да предположа колко усилия ще ти трябват за това,но е за твое добро.
А за моралната страна на въпроса няма да говоря.Как някой,който е живял толкова години с децата си,после няма да се интересува от тях и нуждите им newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 71
Вземи опиши по-подробно и пълно ситуацията, та да може да ти се даде адекватен съвет. Със сигурност не си единствената, изпадала в подобно положение, все ще се намери някой, който да може да ти помогне от личен опит. Наистина, така нещата категорично не са ясни и всеки ще си предполага най-различни неща, които може да са на светлинни години от истината. Хората са добронамерени, помогни им да ти помогнат. Peace

# 7
така.... тава  от 2,3г.  насам съм тормозена за това,че съм изневерявала....но не е така Sad.Накрая на съвместния ни живот беше толкова озлобен, че хвърли по мен чаша, разцепи ми главата и ми каза да се изнасям.Останах още една нощ в къщи.На сутринта с пубертет на 14, дете на 2.11м., голямата е на 18г.тя е самостоятелна но и тримата преживяват страхотен шок, при мен са , а аз живея при мама.
Жилището ни е общинско

# 8
  • София
  • Мнения: 71
Ти извади ли си медицинско, като ти сцепи главата? Можеш ли да си позволиш консултация с адвокат? Ако тук има юристи, могат, при добро желание, и тук да ти кажат какво можеш да направиш. Ако не - непременно адвокат, и то бързо. Не знам колко струва консултацията, но едва ли е непосилно много. За съжаление, да се разправяш с озлобен и агресивен човек е трудна работа и никога не можеш да си сигурна какви простотии може да сътвори. Жалко за теб и децата!

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Нищо не разбирам.... Rolling Eyes,прилича ми на пиянска история.....
Какъвто и да ти е проблема.....,обърни се към адвокат,едва ли можем да ти помогнем със съвет.

# 10
  • Мнения: 103
Първото което трябва да направиш е да се консултираш с адвокат, най добре с няколко. Предполагам че има вариант жилището да остане на тебе с децата. Преди да се разведете издръжка няма да ти плаща предполагам, затова действай по бързо. Не си оставяи време за самосъжаление, децата са при тебе, здрави сте, всичко друго ще се оправи.Можеш да пуснеш въпрос във форума за самотни родители, там пишат и мами адвокатки, предполагам че ще ти дадат адекватен отговор. 

# 11
благодаря за подрепата Hug

# 12
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Разбира се, че можеш да го осъдиш на издръжка и без развод. Но ще трябва да докажеш в съда, че сте разделени ако той оспори това. Говоря от личен опит  Mr. Green
Но наистина е добре да говориш с адвокат, имаш право да живееш в жилището.
Късмет и горе главата, не си първата  Peace

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Имаш право на издръжка за децата и без развод Peace За голямото дете - също имаш право на издръжка ако тя още учи, но е приета в държавно училище и по държавна поръчка, а не платено обучение. Също така имаш право да живееш в жилището, дори и то да е само негово,  докато и малкото дете навърши 18г. След като жилището е общинско, то остава за теб и децата, той е този, който трябва да напусне. Обърни се към адвокат за да ти задейства процедурата и ако се налага да извади ограничителна заповед.

# 14
  • Мнения: 183
Вие така или иначе в момента сте във "фактическа раздяла".А колкото до издръжката именно фактическа раздяла е основание да търсиш от съпруга  си издръжка за децата от брака, ако не са навършили пълнолетие, или ако са на възраст до 25год.
Задължително се консултирай с адвокат.Така ще си знаеш правата, пък всички знаем че, човек който си знае правата става по-труден за манипулиране.

Горе главата.Всяко зло за добро.Утре е първия ден от новия ти живот... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт