За първа година в детската градина!

  • 25 387
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 028
момичета, имам следния въпрос,

от градината искат здравно-профилактична карта и лична здравна карта с имунизациите и профилактичните прегледи...

Огнян е в ОДЗ и сега се прехвърля от яслата в градината... тези карти ми се струва, че вече сме ги давали, особено тази с имунизациите...

въпрсът ми е дали наново трябва да ги вадим от личната лекарка или от яслата ще ги прехвърлят към градината по административен път?

# 76
  • София
  • Мнения: 6 259
ray, картона (личната здравна карта) предполагам ще го прехвърлят, а здравно-профилактична карта по принцип се носи на 6 месеца - септември и март.  Peace Там се отбелязват и допълнителните имунизации (ако има такива) - картонът нали си стои в яслата и актуалните мерки, т. е. здравно-профилактична карта е документът, който служи за връзка между педиатъра и ДГ.  Hug

# 77
  • Мнения: 2 028
ray, картона (личната здравна карта) предполагам ще го прехвърлят, а здравно-профилактична карта по принцип се носи на 6 месеца - септември и март.  Peace Там се отбелязват и допълнителните имунизации (ако има такива) - картонът нали си стои в яслата и актуалните мерки, т. е. здравно-профилактична карта е документът, който служи за връзка между педиатъра и ДГ.  Hug

благодаря ти   bouquet

не ми беше ясна разликата между двата документа  ooooh!

# 78
  • Мнения: 2 471
Да следя темата

# 79
  • Мнения: 1 756
И ние сме на градина от септември, не вярвам да има проблем, понеже неговият приятел и приятелка също са в тази група, но да се надяваме
Повече се вълнувам какви занимания ще имат да го записваме, че енергията ни в излишък
 Crazy

# 80
  • Мнения: 22
Здравейте! Днес звънях в детската градина, за която сме записани и ми казаха, че са необходими следните изследвания за влизането ни  на 1-ви септември: Чревно-заразно носителство и за глисти. Също трябва да носим медицинска бележка от личния лекар /че е здрав и няма контакт със заразно болни/ и картон с имунизациите. Направи ми впечатление, че не искат изследвания за кръв и урина. Личната лекарка ми каза, че урина трябва да се пусне и така малко се обърках. Има ли регламент за тези изследвания или да слушам какво са ми казали в детската градина?
И също /става въпрос за София/, знаете ли какви ще са таксите за държавните детски градини и кога се плащат, в началото или края на месеца newsm78?
Благодаря ви за мнението и ви пожелавам прекрасен ден!

# 81
  • Мнения: 2 471
Здравейте! Днес звънях в детската градина, за която сме записани и ми казаха, че са необходими следните изследвания за влизането ни  на 1-ви септември: Чревно-заразно носителство и за глисти. Също трябва да носим медицинска бележка от личния лекар /че е здрав и няма контакт със заразно болни/ и картон с имунизациите. Направи ми впечатление, че не искат изследвания за кръв и урина. Личната лекарка ми каза, че урина трябва да се пусне и така малко се обърках. Има ли регламент за тези изследвания или да слушам какво са ми казали в детската градина?
И също /става въпрос за София/, знаете ли какви ще са таксите за държавните детски градини и кога се плащат, в началото или края на месеца newsm78?
Благодаря ви за мнението и ви пожелавам прекрасен ден!



В системата, чрез която кандидатстваме са си описали тоно, какви изследвания са нужни

# 82
  • Мнения: 22
Благодаря за отговора! Явно ще го боцнат за кръвчица,  за всеки случай. А таксата е останала 40 лв./месец.

# 83
  • София
  • Мнения: 7 023
Въпросът ми сигурно ще ви прозвучи глупаво  Embarassed, но... Какво носят в раниците си дечицата, които отиват на детска градина сутрин, в смисъл знам, че в градината се оставят резрвен комплект бельо и дрехи, пантофките им са там, водичка им дават там. Чудя се какъв размер раничка да купя на малкият, защото сутрин виждам дечица отиващи на детска градина с големи раници и не мога да се сетя какво са сложили вътре.

# 84
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
duffy, таксата се плаща в началото на месеца, например до 8-мо число.
buni, не ти трябва голяма раница. В раницата се слагат резервни дрехи и бельо, пижама. В понеделник детето отива с раницата, в петък си тръгва с нея и връща пижамата за пране. Ти трябва да следиш дали детето е използвало някоя резервна дреха и да подмениш. Пантофите си седят в градината - от време на време си ги искаш, за да ги изпереш.

# 85
  • София
  • Мнения: 7 023
buni, не ти трябва голяма раница...
Благодаря ти.Точно така си го представях и аз и за това се чудя какво носят всеки ден тези дечица (пред блока ни има детска градина) в раниците си.

# 86
  • Мнения: 7 821
duffy, таксата се плаща в началото на месеца, например до 8-мо число.
До 10-то число, но за предходния месец (таксата първо трябва да се изчисли, тя не е еднаква, ако детето е боледувало, с бележка, дните не се плащат, ако е отсъствало по домашни причини, с бележка, се плаща 50% за неприсъствените дни). След тази дата има лихва, но тя не е голяма. Първото плащане ще ти е началото на Октомври за Септември.

# 87
  • Мнения: 386
Здравейте, и ние ще сме "първолаци"..
Най-вече ме притеснява тоалетната тип - иранска, от онези с дупка в пода. Цените, както разбрах за детските тоалетни чинии са покъртителни от 600 лв нагоре...  smile3516
Мислех си, че дечицата  се напикават, заради страха от различното от обичайното им гърне/wc .


Иначе ми харесаха на род. среща с тяхното:
Вашите деца ще бъдат обичани и щастливи тук.

# 88
  • Мнения: 1 312
Най-вече ме притеснява тоалетната тип - иранска, от онези с дупка в пода.
ShockedНе знаех,че има градини с такива тоалетни.
Според мен си е опасно за деца с тази дупка.
Моят какъвто е разсеян нищо чудно да цопне вътре.

# 89
  • Мнения: 390
И нашият батко тръгва на есен на градина. Чака с нетърпение първия "учебен" ден, но да видим като тръгне дали ще има същия ентусиазъм Wink
Искам и аз нещо да попитам по-знаещите мами.
Може ли вместо пантофи, да му купя някакви гуменки, например. Защото той до момента не е носил пантофи или чехли. Не че няма, но така си стоят чисто нови, в момента в който му ги обуя, веднага ги събува. В къщи дори през зимата си ходи по чорапи.

Общи условия

Активация на акаунт