Отговори
  • Мнения: 43
От няколко дни бебчо започна след като приключва кърменето да плаче и да не иска да захапе гърдата. Проверих дали има мляко, но се притеснявам да не е малко и да не му стига. Зная че във втория месец се появява при бебетата и така наречената "бебешка стачка". Може ли някой с подобен проблем да ни посъветва?

# 1
Az imam absolutno syshtia problem! Kato stisna gyrdata izliza oshte mljako, no ne znam dyshteria mi kato suche dali vliza neshto v ustata i ?!?!? Ponezhe i az sym obyrkana, shte se radvam da chuia mnenieto na po-opitnite majki-krymachki! Bebeto mi e na dva meseca, no pravi tozi nomer ot okolo sedmica-dva. Probvam da ja smenjam na drugata gyrda i ponjakoga kade, no drug pyt se razplakva oshte poveche. Sled tova i ot shishe ne iska da jade...

# 2
  • Мнения: 2 401
При мен нещо подобно започна да се случва, когато беба беше на два месеца и досега от време на време прави така, причините са различни, понякога е по-нервна, случвало се е когато е по-топло, да се дърпа ако я сложа в мен и тогава лягаме една до друга на леглото, а когато беше по-малка и ми се струваше по-нервна я кърмех права и леко я полюшвах докато тя сучеше, а сега се разхождам с нея докато се успокои и после пак пробвам дали иска и често след това си суче съвсем спокойно. Иначе предполагам, че във вашия случай може и просто бебетата да са започнали по-бързо да се насукват и затова  не искат повече да сучат, а едва ли кърмата им е малко.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Здравейте, мамчета! При нас причина за този проблем беше по-слабата вече струя мляко в края на кърменето, която изнервяше бебо. Задното мляко слиза по-трудно.Иво трябваше да дърпа по-силно, което на тази крехка възраст коства повече усилия. Особено когато е бил много гладен. Стремях се да намаля интервалите между храненията и да увелича лактацията също. Когато заревеше го разсейвах за малко и после , хоп-пак на гърдите да си досуче. Мина като период, но не особено бързо. Спомням си, че бях отчаяна даже, че нямам кърма, но впоследствие се оказа , че сме наддали повече от добре. Успех!

# 4
  • Мнения: 984
Понякога на вътрешните страни на бузките и по езичето се появява т.н. "млечница" и афтички, които много изнервят бебетата. По-слабата струйка ан задното мляко изисква повече усилия, което пък може да раздразва млечницата.

От друга страна, бебето може да плаче, защото след хранене му и тежко на стомахчето. Може би кърменето трябва да е на по-малки интервали за кратко време. Това пък е изнервящо за майката.

От трета страна - възможно е млякото да не достига. Тогава най-добрия вариант е да започнеш да изцеждаш /дори  инищо на не потича в началото/ и да даваш добавката с лъжичка.

Това мога да споделя като опит. Hug

# 5
  • Мнения: 43
Благодаря за споделения опит! Ще пробваме да се справим с този проблем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт