Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mars Hotel

Здравейте, дъщеря ми е на 24 дена, кърмя я на поискване. Обикновено интервалът между храненията е 2-3 часа, но по-често около 2. Почти след всяко хранене повръща и се притеснявам. Не е на фонтан, а просто изтича през устичката. Напоследък обаче количеството върнато се увеличава.
Дали я прехранвам, и ако е така, как да процедирам, когато си поиска?
Ще ходим на консултация чак в петък (педи е в отпуска сега), а ми е притеснено. Какво мислите вие?  newsm78
Цитирай

Елин Пелин

Здравей, според мен нямаш място за притеснение, продължавай да си кърмиш на поискване, бебо знае добре колко да изяде и няма опасност от преяждане, това, че повръща си е съвсем нормално за толкова малко бебе(само дано педито да не те разубеди, че те в повечето случай никак не са привърженици на кърменето на поискване Smile)! Успех!
Цитирай

всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин

При нас това се появи след навършване на 2 месеца. Започнахме много да повръщаме, надигнах малко матрачето на детето. После го израстнахме и отмина- трая около 1 месеца. Все пак се консултирай и с педиатъра, но си кърми както до сега.
Цитирай

Варна

След кърменето трябва много внимателно да оригнеш бебето. Това е изключително важно. Два-три пъти трябва да се чуе нещо като "О". Smile, за да си сигурна, че няма да повърне. Никога не слагай детето да легне веднага след кърменето, освен ако не е нощно и детето е полузаспало. Оставяй го на височинка
Цитирай

Mars Hotel

Благодаря на всички!  Hug
Цитирай

Не е повръщане, а връщане на мляко. При някои бебета се получава и трае от 1 до 3-4 месеца. Нарича се още ГЕР - виж повече информация в темата Библиотека на този форум.

Със или без оригване, ако е ГЕР, бебето ще си връща мляко още известно време. Малката ми щерка правеше същите "номера" почти 3 месеца, като постепенно нещата отшумяваха и в 4-тия месец престана. Надигането на матрачето може да помогне - при моята Сияна нямаше разлика - връщаше мляко и в право положение - когато я държахме в ръце.

Оригването също не е задължително - особено ако бебето не се оригне в първите 5 минути след кърмене, не упорствай.
Сияна нощно време си я кърмех легнала до мен, не съм я вдигала да оригва, не съм я държала на по-високо - не връщаше мляко нощем.

Не е тревожно, ако бебето си наддава на тегло и не аспирира върнатото мляко.
Цитирай

Моето ме къпеше буквално с кърма (литрииии) всеки ден до към 6тия месец.. Всичко подгизваше - чаршафи, дрехи.. ужас.. Ей това е повръщане Smile
Ядеше като за световно, повръщаше всичко и пак наново искаше да суче.. Понякога имах чувството, че кърмя близнаци  Crazy
Ако е до големината на мъжка длан е връщане Smile И няма нищо страшно  Peace
За уригването - много рядко уригваше..
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.