Гърция - 12

  • 26 748
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Момичета, много съм ви благодарна за отзивчивостта и съветите    bouquet
Може би прибързано поставих незаслужен етикет на гръцката здравна система, ама като съм неориентирана и изпаднах в стрес...
Още повече, че съпругът ми е в София по работа и се връща след седмица...

# 61
  • Мнения: 4 275
Здравейте, момичета!
Извинявайте за нахлуването в темата ви, но се надявам тук да получа отговори на въпросите ми.  Praynig
Януари месец бях в Солун до Cosmos Mall, отидохме разбира се в периода на разпродажбите Simple Smile
Та преди малко се прибирам от обиколка из българските молове ... пълна скръб ... Не знам дали тази година по-рано са изкарали новите колекции, но ... намалени неща почти нямаше, а дори и да имаше ... цените бяха ...  ooooh!
И колкото повече обикалям тука, толкова повече ми се идва на шопинг до Солун.
Та, въпросът ми е ... до кога са намаленията там? Ако дойда следващия уикенд (16 Август), дали ще си заслужава?
Имам възможност да отида до главната търговска улица Виа Егнатия, но дали няма да е твърде скъпо там?
Другият вариант е Серес, че е по-близо до границата. Какво ще ме посъветвате?
Да идвам или не Simple Smile Embarassed
Благодаря ви предварително  Blush

# 62
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Аз в момента не съм в Солун,но мисля,че до края на август са намаленията.Много от магазините започнаха с намаленията още в средата на юли и понеже аз обикалях към края на месеца-някои от номерата се бяха изчерпали още тогава.
  В магазините по "Егнатия" по принцип не е скъпо.Марковите магазини са по ул. "Тсимиски"-заслужава си и там да отидеш,защото има големи намаления и интересни дрешки.
  В момента обаче ,не знам как стоят нещата и не мога да те посъветвам.

# 63
  • Мнения: 4 275
det[/color], благодаря ти за отовора!  bouquet
Звучи обнадеждаващо!  Hug
Надявам се да има още включвания! Flutter
Все пак отговорът ти почти ме нави да се разходя до Солун.
Ако не за пазар, то поне ще си направя приятна разходка!  Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 2 149
Олимпия надявам се да сте овладели положението Hug
Аз водя Йоана на частен педиатър,на две крачки от вкъщи,там ни бият ваксините,прегледи,всичко.Много съм доволна,верно всичко си плащаме,но ми е сигурно и съм спокойна.В началото докато не бях още ориентирана,ходихме до Митера,там има много детски педиатри,изключително съм доволна от отношението Laughing
За сега не ни се е налагало да търсим спешна помощ,надявам се да не разбера точната процедура Praynig
aLLy Simple Smile със сигурност няма да останеш разочаровама от разходката до Солун,едва ли всичко се е изчерпало Wink

# 65
  • Мнения: 1 372
Сузи, честит рожденик на патерици! Да ти е жив и здрав и много да те радва!

# 66
  • загубено
  • Мнения: 6 476
Сузи,честит рожденик и от мен  bouquet
Весело и щастливо детство!

Олимпия,момичетата са ти казали за болниците.
Двете са една до друга и винаги едната е дежурна.
Взимаш такси,казваш "Педон" и те карат.
Дано не ти се налага повече Peace
Чака се доста,ние с детенце сме лежали в "Аг.София".
Това са 2 големи,дет болници.Иначе не мисля че ще те върнат и от друга в която има дет отделение.
За частните,няма да има проблем също.

# 67
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
aLLy Simple Smile, намаленията са до края на месеца. Тук обаче на 15 е празник и не съм сигурна дали ще работят магазините на 16.

# 68
  • Мнения: 4 275
aLLy Simple Smile със сигурност няма да останеш разочаровама от разходката до Солун,едва ли всичко се е изчерпало Wink

И аз така мисля, все пак има 2-3 седмици до края на месеца  Hug
aLLy Simple Smile, намаленията са до края на месеца. Тук обаче на 15 е празник и не съм сигурна дали ще работят магазините на 16.

Аууу ... това е много полезно инфо. То като петък е празник, наистина е вероятно да не се работи и в събота.
Като гледам всичко тръгна наопаки обаче. Май ще ми се размине шопинг тура тази седмица.
Поради отпускарския сезон нямало достатъчно записани за екскурзията. И най-вероятно няма да се състои. Щях да пътувам с рейса, ама... На 23 Август съм на сватба и така. А за по-нататък няма за кога!
Благодаря ви за отзивчивостта, момичета!  Heart Eyes  bouquet

# 69
  • Мнения: 1 567
OLYMPIA, здрасти и от мен.
Включвам се малко късно.... но сега имах възможност.
За спешните случаи не се плаща. Нищо. Нито прегледът, нито евентуалните изследвания (кръв, урина) и т.н. Не знам как е в Атина и как дежурат педиатричните клиники, но винаги има поне една, която дежури. Независимо какъе е денят или е празник.
Има един тел, на който се обаждаш и ти дават инфо за дежурните болници, по клиники. В началото трябва да избереш за кой град иде реч Солун или Атина.
 
Има единен имунизационене каледндар ( в някои от предишните теми бях дала линк), в който има подробен списък на ваксините, които са безплатни.
Не мога да разбера защо плащате нещо, което ви се дава от държавата безплатно. Тук наистина съм в шах newsm78 newsm78 newsm78 newsm78. Говоря за самата ваксина, а не за плегледът....

За ваксината. Да, можеш. Купи си я от аптеката. Запази касовата бележка. Отиди на педиатър, който ще постави ваксината и ще му платиш прегледът. Сега, не знам мъжът ти каква застраховка има тук в Гърция. Ако е пратен от Гърция да работи в чужбина, мисля, че би трябвало и тук да има някаква застараховка. Ако има, би трябвало с касовата бележка да се иде в касата и да вземат обратно парите. Разбира се това означава, че и децата трябва да са записани на негово  име за здравно осигуряване.

За 40 Т. Има свещички анти пиретик. Купи си от аптеката. Съхранявай ги в хладилника. При висока Т слагаш една. Веднага смъква Т. И естествено изпитаните компреси с вода и оцет. На челцето и крачетата. Също хладък душ. Наистина смъква Т. (Аз на Елпида преди два-три месеца го прилагах много успешно, когато имаше за 24 ч. 39.9. Бях луднала меко казано)

# 70
  • Мнения: 2 149
veselinap моя мъж е избрал да си плаща всичко,защото първо работи и иска да води детето когато на него му е удобно,а не да виси по опашки в ИКА.И както ми е казал няма доверие на държаните учреждения и в това число лекари.Естествено всеки си има право на избор,аз не му се противопоставям,а найстина така ни е много удобно newsm10
Предполагам,че си има начини,да си купим ние ваксината както казваш,но после няма кой да се занимава и да чака да ни осребрят к.бележка.Аз честно казано сега от теб чувам това,до сега си мислех,че безплатни са само ваксините които си биеш при педиатър от ИКА Thinking

# 71
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
veselinap, много ти благодаря   bouquet
Винаги се включваш с подробна и полезна информация; когато имам време ще се връщам в старите теми за линкове и други твои постове, за да си водя бележки  Peace
Съпругът ми е същият като на mery_79 , няма доверие на държавните лекари...А и как да има, като преди три години отиде с болки в корема в три различни болници, навсякъде му взимаха кръв и правеха изследвания, изписаха му антибиотик и без малко да го пратят на оня свят...
Отидохме в Динан (съпругът ми има застраховка в англ.застр.компания) и там веднага му отвориха корема - перитонит! Добре, че не пуши и пие, здравото тяло е издържало по-дълго време. Аз бях бременна с малкия и много изживях нещата...
Значи, операцията и престоя му излязоха 5000евро, като застрахователите му възстановиха повече от 4хил.евро.
Още не знам какво точно ще направим, когато дойдем тук, засега събирам инфо и систематизирам  Peace
Благодаря ви на всички, толкова се радвам, че ви "познавам", толкова радости изживяхме заедно - бременности, раждания, първи рождени дни, кръщаване...
Хубаво би било ако можем да се събираме даже и един път годишно (примерно на 3март) Peace

# 72
  • Мнения: 4
Здравейте момичета!След завръщането ни в Солун се надявам,че намирам всички ви в добро здраве и отлично настроение.Да задам и един въпрос-колко от вас живеят в Сдлун,познавате ли се лично и срещате ли се понякога?

# 73
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Аз живея в Солун.Все още не съм се срещнала с никоя от майките ,които живеят в града.Много ще се радвам да си организираме среща и да се запознаем.Ако искате можем да го направим през септември,когато свършат отпуските.   Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 567
Да задам и един въпрос-колко от вас живеят в Солун,познавате ли се лично и срещате ли се понякога?

И аз съм от Солунските мами. Не, с никоя не съм се срещала и не познавам никоя... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Идеята за среща подкрепям ....Може в някое παιδότοπος, та и децата са си играят ....
Аз от вдруги ден сум отпускар.... newsm44 newsm44 и ще се кача до София. Така че завиждайте.... smile3534 smile3534 smile3534

Общи условия

Активация на акаунт