Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора
Здравейте  Wink
Ще разкажа накратко какво ме мъчи,някой ако е имал подобен проблем моля да за съвет! Praynig
Още преди 2 години ми се беше появило някакво кръвотечение с по тъмно червен до кафеникав цвят,оскъдно,което продължи 3-4 дни и спря.Отидох на гинеколог и той ми каза че съм имала хормонални нарушения и толкова,нито изследвания нито рецепта.Същото се повтори мин год на есен.Отидох аз на друг гинеколог и ми направи изследване,което показа че естествената среда на влагалището била нарушена и ми предписа някакви вагинални таблетки (не помня какви точно) а и че съм имала мъничка раничка която на следващия преглед беше изчезнала.Преди месец и половина отново ми се появи същото кръвотечение,но този път продължи 8 дни и то няколко дни  след менструация.Отидох на 3-ти гинеколог (уж всичките добри) и той ми каза че съм имала възпаление на яйчника и как така другите не го видели.Предписа ми оргаметрил и оспамокс,а след това от 1-вия ден на менструацията и регулон.Почнах да ги пия,кръвотечението спря след няколко дни,след това менструацията ми закъсня с 8 дни(дойде ми на 10.07),беше  оскъдна и до днес още имам оскъдно кръвотечение с кафеникав цвят,болки ниско долу,понякога е много гъсто понякога по червенее и е по рядко.Преди седмица отидох при последния гинеколог,предписа ми Methergin за да ми спре това кръвотечение,но още не е спряло и вчера като му се обадих ми каза само да взимам витамин С и калции.А и забравих да кажа че последните две менструации бяха съпроводени с ужасни болки ниско долу,каквито по принцип нямам.
Не са ми правени никакви изследвания на хормони.Сега продължавам да пия регулон.Не знам какво да правя,на кой лекар да се доверя,сега ме "лекува" д-р Йовков (от Бургас съм)  но не знам дали наистина е достатъчно добър и правилно лечение ли ми е назначил Tired Ако някой може да ми даде съвет или поне координати на добър гинеколог в бургас ще съм много ама много благодарна    bouquet
П.С.На 21 год съм,не съм раждала.Иии... не знам дали има връзка но последните месеци ходиа по често до тоалетна.
« Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 16:26 от curls »
Цитирай

БУРГАС

Акоискаш ще ти пиша на лични кординатите на д-рМърмърова аз съм най доволна от нея за сега
Цитирай

там където не искам

Може да се дължи на хормонален дисбаланс.Съветвам те да си намериш добър гинеколог, но за жалост в Бургас не познавам.
Цитирай
Цитат
Може да се дължи на хормонален дисбаланс.
За този дисбаланс някакви хормони мога ли да си изследвам?
Цитирай

София

Да, изследжат се 5-6 хормона в определени дни от цикъла.
Цитирай

София-Троян

Цитонамазка правена ли е? Освен хормонален дисбаланс може кръвотечението да се дължи на полип.
Цитирай
Цитонамазка не ми е правена.
Гинеколога ме гледа с ехограф или видеозон (не знам точно как се казва  Blush) и от там заключи че имам възпаление на яйчника.А тези миоми и полипи могат ли да се видят с видеозон и напипване?
Цитирай

Варна

Тест за бременност правила ли си? Купи си един и си направи. Нищо не губиш, освен три-четири лева.
Цитирай
Да,правила съм-отр
Цитирай

София-Троян

Цитонамазка не ми е правена.
.А тези миоми и полипи могат ли да се видят с видеозон и напипване?
Миомата може да се види на добър ехограф,но все пак зависи какъв е размера и къде е разположена. Аз имам периодично кървене между циклите и цитонамазката показа евентуално наличие на полип, за това те съветвам и да си направиш това изследване. Знам,че ако няма чисто физиологическа причина,тогава може да ти пуснат хормонални изследвания.
Цитирай

Здравей, и аз имам проблеми с цикъла. Продължително кървене, но само като зацапване. На ехограф нищо нередно не се вижда. Правиха ми хормонални изследвания и се установи, че естрадиола е много малко, само 85. Изписах ми Утрогестан. Сега го пия. Според мен настоявай за хормонални изследвания.
Цитирай
Благодаря за съветите   bouquet
Като има някакви резултати ще пиша
Цитирай

Под тепетата

И на мен се е случвало,отиди си на лекар отново,но като нищо може да е и овулацията.Поне при мен се оказа точно така,при някои жени се случва по време на овулация да има леко до средно и силно кръвотечение.Изчезна от само себе си-искам да кажа,че не е задължително да се появява всеки месец,желая ти успех. Peace
Цитирай
Здравей zdravka77 !
Не ми се вярва да е от овулацията.От 10.07 не е спряло да ми тече-първо 6-7 дни менструация ,след това оскъдно кръвотечение и вчера ми подрани и ми дойде.И предния месец беше подобно.
Утре ще си правя изследвания за полови хормони и ще видим какво ще покажат  Praynig
Хубав ден на всички  Smile
Цитирай
ох и аз съм така и незнам какво да правя къде да ходя побърквам се същите проблеми ги имам по същия начин и аз не съм раждала Confused
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора