Юлски бебчета`2008 - тема 86

  • 15 310
  • 241
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 782
честито на Кали   bouquet

Тъкмо исках да пиша , обаче нееееееееее ... Бобо е гладен

# 61
  • София
  • Мнения: 123
4стито беб4е на Кали   bouquet  bouquet и 4естит рожден ден на Севги newsm59

Моми4ета ние с това пъп4е го "закършихме",много го боли милото и пла4е,дано скоро да ни падне,4е и той да си отдъхне.Другото което е,4е едното о4енце му се слепи от гурел4ета,снощи му капнах на два пъти по малко кърма,но си е все така.Сега педито ми каза да го по4иствам с преварена вода и да капвам физиологи4ен разтвор.Ако и от това не мине минаваме на антибиоти4ни капки.Оф,много ми е жал за мъни4ето,като ревне......идва ми с него да си рева и аз.
Ина4е през нощта ми се буди само за папане,но се 4удя откога да се пробвам да махам нощното хранене.Вие как сте?

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Руми, не е ли рано да се маха нощното хранене? Ние в началото се будихме по-често, сега си поспиваме по 5 часа нощем, мисля че те сами си показват с времето. Лекарката ми каза да махаме нощното хранене от 2 месец, но аз ще се водя по бебчо.

Какво му е на пъпчето, защо го боли?

Ние очичките почистваме всеки път след къпане с памуче с физиологичен разтвор, минава се само веднъж от външния към вътрешния край без да повтаряш.

# 63
  • София
  • Мнения: 553
Браво! Честито на Кали ! Да й е жив и здрав бебока !  bouquet
 
ЧРД на Сеевги! Много здраве и късмет !  bouquet

# 64
  • Мнения: 925
Браво на Кали-76!   bouquet
ЧРД на Сеевги!
Благодаря за отговорите за контейнерите за кърма. Значи ще търся по-големи контейнери или и аз ще си взема чаши на Авент.
Моето чаве не ме оставя да се наям, все на ръце иска. Колчем го сложа в кошчето, надава вой. Само баща му успява да го приспива в кошчето, пеейки му песни на Ред Хот, Стинг и подобни  hahaha

# 65
  • Мнения: 690
Мия със сапун, защото винаги е акана и има често има и засъхнало ако. Дали защото е уморена или защото я мазах с Бюбхена, но беше будна и само се кокори. Сега е пред заспиване и май ще мога да закуся Simple Smile

Майра, нещо днес ъпгрейдват фейсбука и може заради това да иска парола - не са оправили всичко Sad

Уф, Сеевги, все забравям - честит РД и мерси много за почерпката. Много вкусотии си подбрала Simple Smile

# 66
  • Мнения: 367
Честита рожба на Кали  bouquet
Сеевги newsm59
Днес ни падна пъпчето newsm44

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Това ме подсеща - като ви падне пъпчето какво правите с него? newsm78 Нашето си седи в едно пликче, да го хвърлям ли, що ли?

# 68
  • Мнения: 142
Честит рожден ден, Сеевги! Да си жива и здрава, както и цялото ти семейство newsm59 newsm67
Честито синче на Кали!  Да расте здрав, щастлив, умен и добър за радост на мама и тате!
На мамите 2 в 1 пожелавам леко раждане на сладки бебенца и спокойствие докато дойде момента  Hug
Кетито, мерси много за отговорите.  HugОбадих се на педито днес - каза че е нормално и да не се притесняваме. Сутринта и другата му гърдичка е подута, но по-малко, а по-голямата даже е пуснала малко секрет. Бебефона е страхотен направо! Даже не съм знаела че има такъв и с камера Shocked Кърмата изцеждам със стерилизираната помпа на Авент и я събирам в шишенцето.
Джоли, и аз съм на мнение че сапуна изсушава и допълнително усложнява ситуацията. Пробвай да я мажеш обилно с олио по дупенцето преди да сложиш памперса. Това не позволява на кожата да се омокря. Аз слагам Бочко на проблемните места и отгоре обилно олио. Така и много лесно се мие само с водичка после. Почти нищо не залепва по кожичката. Дано ти се оправи по-скоро бебочката Peace
НБМ, и ние още не сме решили какво да го правим това пъпче  newsm78 Нали уж където го хвърлиш, там ще му е късмета или нещо подобно беше. Не че много вярвам на тая работа, но ми се иска да го хвърлим на хубаво място и така не сме решили къде точно Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 219
NBM, неродили сме двете с Майкуб. Друг засега не се обажда. Пъпчето по традиция се хвърля/поставя там, където искаш да се насочи професионално детето ти - в книга, в лекарски кабинет, в кола и пр.
Джолити, кремчето, с което от един път ни е минавало е УНИВЕРТАН. Помагаше ми и едно на Нивеа. Но за първото гарантирам, от педиатър е изписвано.
Симпатюхче, благодаря за загрижеността. Капем капки в ушите, пием хапчета за укрепване на капилярите, сироп за кашлица и се надявам да оздравеем напълно, че бебе чакаме. Добре, че е с макарички, че иначе щяхме да сме в болницата. При него отитите завършват все там. обещават уж до първи клас да се оправи, но... Божа работа.
Майкуб, аз и болезнени контракции нямам.
И сега да честитя на Кали. Все си мисля, че тя , милата, с тези продължителни болки не е попаднала на доктор, който да предизвика раждането досега, че да не я режат по спешност.Кали, честито момченце. Да е живо и здраво и много да те радва!
Севги, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! И АЗ УМИРАМ ЗА ТУРСКА БАКЛАВА! bdbaloni

# 70
  • София
  • Мнения: 53
Майра, гледах инструкциите за смяна на памперс, но и аз забравих да ги коментирам  Embarassed
Голяма сладурка е каката и се справя по-добре от мен при първите ми опити Joy
 
Утре е рождения ден на съпругът ми и 9 -годишнината от сватбата ни. Вчера с малкия поръчахме торта, подаръкът е отдавна скрит и синчето е инструктирано да пази тайна, защото мислех, че ще съм в болницата, ама...май ще празнуваме заедно.
Не е сигурно дали ще празнувате заедно Wink Има голям шанс да му направиш най-специалния подарък, както аз на моя Simple Smile
Имах планирано секцио за 7ми и никакви изгледи за раждане преди това. Бяхме си направили резервация за ресторант за да отпразнуваме рождения ден на татито:) Обаче на 3ти вечерта изведнъж започнаха контракциите и така на 4ти му направих най-хубавия подарък.

Кали, честит син! Да е жив и здрав и много да ви радва:)
Севги, честит рожден ден nbirthday

# 71
  • Мнения: 6 390
Браво на Кали-76! 
Ч естит Рожден Ден на Сеевги!

# 72
  • Мнения: 2 741
Момичета моля за съвет-как се прави чаят от семена от копър- в какви пропорции???  EmbarassedНа пакетчето нищо не пише Rolling Eyes
И понеже беба вода не опитва и въобще не иска да захапе биберон ако го пия аз ще има ли полза или да и го давам с лъжички  newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 334
Честити бебчета на Белинда и на Кали! Много се радвам и за двете, да се възстановяват бързо и да пишат скоро! Да са им живи и здрави дечицата и много да ги радват!

Тези дни нямам време да пиша, само изчитам редовно, а то не е малко Wink Много са ми интересни всички истории на раждане, които споделяте. Чакам и Eurydice да пише Simple Smile

Тити, как е мъничкият? Мярнах го за малко и така се заплеснах по него, толкова ми заприлича на моето Дари Heart Eyes А Деян е с нова прическа, направо едвам го познах - и един пораснал и голям ми се стори Simple Smile Май покрай тези бебета всички деца над 1 година ми изглеждат големи, направо великани Joy
Майра, голяма помощница имаш  Joy

# 74
  • Мнения: 367
за пъпчето-на каката още го пазим не сме решили къде да го хвърлим
тук е разказчето за раждането на Александра
http://ivelinamilkova.blogspot.com/

Общи условия

Активация на акаунт