Напивате ли се от мъка и самота?Алкохолът помага ли?

  • 4 567
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 477
Не зи затъпявам моментните чувства с никакъв опиат.Много лесен начин да излезеш от действителността.
Но аз по принцип не употребявам алкохол.

# 31
  • София
  • Мнения: 15 913
Пиенето няма да ти помогне.
Представи си като се върне мъжа ти от чужбина какво ще намери - състарена от пиене жена. 1-2 чашки за отпускане не повече. Разваля кожа, коса, състарява. А мислиш ли за децата - като заминат да учат дали ще искат да се прибират при такава майка?
Май ти пуска тема за кола - нещо и там не ми се връзва с пиене.

# 32
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Алкохол трябва да се пие само по хубави поводи. Иначе не само че няма да ти помогне, ами ще ти засили депресията и самосъжалението до такава степен, че сама няма да можеш да се познаеш. То и алкохолизмът тръгва оттам - от фалшивата заблуда за забрава и утеха. Аз по принцип вечер за кеф удрям две чашки винце или половин чашка уиски или ракия. Но когато не съм на кеф, пропускам. Намери утеха в друго - например почни да спортуваш. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 344
Не пия, изобщо.
Не ми е вкусен алкохола. Не разбирам напиването, особено от мъка. От мъка плача, скитам, зяпам в небето, ....чета книги.
Виж шоколада е друга приказка- никога не отказвам.

# 34
  • София
  • Мнения: 232
щях да кажа, че не съм пила сама,ама се усетих, че съм. като бях тинейджърка и наш'те са забегнали на някъде, ей така щото не ми се спи, скучно ми е и т.н. си пийвах по малко. честно да ви кажа ако няма на кого да кажеш "наздраве" изчезва тръпката от пиенето.
и сега пия по-малко, но винаги с компания. напиванията са само при хубави поводи.
а иначе наистина ще е по-добре да намериш друго занимание. с алкохола трябва да се внимава много!!

# 35
  • Мнения: 2 099
Чаша ,две отпускат.Ама не решават проблеми.Аз обичам да си пийвам,обичам добрите питиета.За мен е удоволствие да седна да пия чашка ,две независимо дали е сутрин,обяд или вечер.Паля си свещи,режа си мезенце и си наливам.Обичам вина и само вина пия.

Едно ще ти кажа,пък ти ако искаш го пропусни и не ми се обиждай:
Не си струва да се разделяте и мъж ти да бачка нейде като черноработник да осигурите децата.Като искат да учат да бачкат.Мене са ме изфърлили на 18 да се справям както мога.Е справих се донякъде,било ми е скапано на моменти,ама много уроци научих така.
Какво съм преживяла не е истина,ама всичкото това мисля ме направи човека който съм сега!

# 36
  • Мнения: X
Ако е инцидентно може и да помогне. Ако стане системно, затъваш още повече в блатото на собственото си самосъжаление. Hug

# 37
  • Мнения: 2 070
Пиенето от мъка не лекува,води до пристрастяване.
и после почваш да пиеш и от радост,и ето ти алкохолик

# 38
  • Мнения: 604
Не пия от мъка, а за кеф!
Когато ми е тъпо ако пийна малко ми става още по- тъпо·

# 39
  • Мнения: 2 716
Аз пия от сабаале та  Joy
Може и да ти помогне. Но май твоето е по-скоро самота  Thinking
Ако намериш с кого да споделиш мъката, пък и на по чашка. Може би ще помогне. Но докато не се завърне милото, няма да ти мине.

# 40
  • Мнения: 183
Почти всеки е обръщал една-две чашки, когато му е нещо чоглаво или след напрегнат ден.Само не допускай да стане системно обръщането...Определено не помага, нито проблеми решава. Wink

# 41
  • Мнения: 2 070
Аз пия от сабаале та  Joy
Може и да ти помогне. Но май твоето е по-скоро самота  Thinking
Ако намериш с кого да споделиш мъката, пък и на по чашка. Може би ще помогне. Но докато не се завърне милото, няма да ти мине.
и като се завърне ,кво,продължавате да пиете ,само че от радост

# 42
  • Мнения: 649
За да се забрави нещо лошо, би било по-добре то да бъде изтрито чрез нещо положително, а не да се прибягва до алкохола.

# 43
  • Мнения: 1 568
Глупости! Да се пие от мъка и самота е тъпо!
Пие се от кеф и с кеф! Запомни го от мене.


Абсолютно съм съгласна! Peace

Когато пиеш от мъка,ти става още по-мъчно след което и повече задълбаваш в проблемите!!!

# 44
  • София
  • Мнения: 6 767
Обикновено пия, за да разтоваря напрежението. От мъка май се е случвало, в ранните тинейджърски години, по някоя любов.  Joy От самота не, сама не мога да пия, не ми се получава.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт