херпес зостер

  • 1 072
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте!Искам да попитам някой боледувал ли е от херпес зостер и докога му е карантинния период.Моят приятел се е разболял от това чудо и ме интересува дали и аз мога да се заразя.Пъпките са му избили в четвърък,а ще се видим сега в петък.Дали ще е отшумяла заразата за около седмица.
Предварително благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Ако не си карала варицела може да се разболееш(от варицела),но не и от херпес зостер Peace

# 2
  • Мнения: 440
Проблемът е ,че наште не си спомнят дали съм карала варицела.Когато детето беше болно пак се чудиха и го взеха при тях за по -сигурно.А сега все ще минат 5-6 дена - даже мисля да спим на отделни легла.

# 3
  • Мнения: 1 512
Болният от Херпес зостер може да бъде заразен само за неболедували от варицела , но това се наблюдава рядко. Ако даден индивид е преболедувал от варицела, за него контактът с болен от херпес зостер не представлява никаква опасност.
Болният от херпес зостер е заразноопасен единствено за неболедувалите от варицела (в тези случаи контактните могат да развият варицела, а не херпес зостер). Тъй като вирусът се намира в течността на мехурчетата от обрива, в посочения по-горе смисъл болният от херпес зостер е заразноопасен до заздравяваняето на мехурчестия кожен обрив (обикновено около седмица след появата му).

# 4
  • Мнения: 440
Благодаря ви.Знячи вероятноста за зараза не е голяма,ще внимавам да съм на разстояние,пък и ще е минала тази опасната седмица.

Общи условия

Активация на акаунт