Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 юли 2008, 09:46 ч.

Въпрос за гърдите след кърмене

• 552
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,
до скоро кърмех изцяло дъщеря си, но кърмата ми намалява и додавам адаптирано. Когато кърмата ми съвсем намалее трябва ли да правя нещо специално? Да пия хапчета или др. процедура? Мерси за отговорите!

# 1
  • София
Никакви лекарства не съм пила.Кърмата ми намаля и спря от самосебе си,въпреки че мн. исках да кърмя и пиех всякакви чайчета.Цедях се от време на време като усещах,че има кърма.Природата всичко е измислила.

# 2
  • София
Кърмих изцяло само първия месец, след това кърмата ми намаля и започнах да дохранвам, когато сина ми стана на 4 месеца започна да се изнервя, че нямам мляко и прекратих кърменето. В гърдите ми за 24 часа се събираха около 40мл от двете. Лекарката ми каза, че няма нужда да пия нищо. Сега след 2 месеца все още имам по няколко капки.

# 3
  • в гори тилилейски
нормално е рано или късно да спреш да кърмиш, причините са много, но можеш да пробваш с разни храни, вече не си спомням какви бяха, но все някоя баба ще ти даде съвет Naughty

# 4
  • Пловдив
Аз не пих никакви лекарства, просто кърмата постепенно започна да ми намалява и накрая спря. Ако усетиш напрежение в гърдите може съвсем малко да изцедиш с помпичка кърма. При мен се получи така на втория ден, откакто бях спряла да кърмя. Изцедих съвсем малко кърма, за да не стимулирам лактацията и това беше. Нищо друго по-специално не съм правила.

# 5
  • София
Здравей, Рай,

не е нужно да правиш нищо, щом си решила да тбиваш, това е правилният начин.
Плавно и постепенно като намаляват кърменията, ще намалява и кърмата.

# 6
чувала съм че се ходи на ултразвук на гърдите след като се спре кърменето, за проверка за проблеми, мастит, т.н.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт