Много си скубе косата на заспиване - търся съвети :)

  • 4 653
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Моята девойка си е свикнала на заспиване да си играе с косата ми. Предполагам е свързано с това, че докато суче косата ми е вързана на плитка  и винаги близо до нея. Така е още от съвсем малка.
В един момент, обаче нежната игра се превърна в жестоко скубане. Аз започнах да си крия косата, но тя веднага посяга към нейната нежна косица и започва да дърпа. Мушка пръсти - все едно се реше и дърпа, а винаги има нещо заплетено. Чак чувам как се късат косъмчетата  Shocked Често това е причина отново да и дам да дърпа моята коса.
Сега в жегите аз съм все вързана на кок и познайте как се скубе  #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 574
Моята дъщеря не е кърмена,но също докато си пие млякото си скубе косата,затова гледам нещо да държи в ръцете си-одеалото или някоя мека играчка.Аз си мисля,че го прави когато й се спи,защото през останалото време не се скубе,нито ушите си дърпа.Може и нервната им система още да е недоразвита.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Има нямамва причина, но каква е...
Аз съм пробвала да и давам плюшена играчка от онези мекичките, но много рядко минава номера
Вече започвам да си мисля да и взема някаква перука и да ис я мачка до побъркване  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 71
Ами за дърпането на ушите четох, че е от ръстящи зъби. Но пък косата -  newsm78
И двамата ми сина си играят с косата, когато заспиват, но не я скубят. Винаги заспиват с големи плюшни играчки.
Пробвай с кукла.

# 4
  • Мнения: 2 447
Моят мъник се приспива като си мачка пелената и я качва на главата си.Пробвай да му дадеш нещо друго в ръката

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Моят мъник се приспива като си мачка пелената и я качва на главата си............
И моя  Peace Дай й нещо любимо в ръката, като играчка или предмет, за да не се скубе. Само за това се сещам. Иначе и ние минахме през такъв период, само че сина ми ме скубеше не по време на кърмене, а докато го гушках  Simple Smile. Сега вече не проявява интерес към косата ми  Simple Smile.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ами... нейното любимо нещо са циците ми и косата  Embarassed
Тя е вече голяма, че да свиква с други вещи, май.
Пак ще пробвам да търся заместител.

# 7
  • Мнения: 9 814
От близо 1 година кърмене, на моето дете, което е почти на 4 години, му остана навика да си играе с косата ми.
Спасение не открих. Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
спасение няма Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 322
Привет! Аз не разбрах, кърмите ли се още? Ако е така ще споделя нашия опит: слагам си кърмаческия сутиен и тя почва да дърпа него. Иначе и нашата дъщеря често си дърпа косата точно над ушите и то много силно! Ако я оскубя аз сигурно ще опищи квартала, но понеже си го прави тя се чувства добре... Това мазохизъм ли е? Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 982
Ние нямаме коса, която да дърпа и скубе, но малкият напрекъснато ми държи ръцете докато се кърмим.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 И аз се опитвам да и създам нови навици докато се кърмим, но то това все едно и е в ДНК-то  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 958
И ние минахме през този период  Peace
Слава богу спря, защото ми се виждаше болезнено това скубане. Сега пък като е нервна преди заспиване и се чеше по главата, ама много зверски.   newsm78

# 13
  • Мнения: 2 829
И моя мишок е така, само че като порастна започна по-леко да ми гали косата. Опитай да и дадеш да си заплете ръчичката в косата ти и да я притиснеш към главата си или възглавницата (лекичко, като гушване), така може и да миряса, защото ще усеща костата ти в ръката си, а няма да може да дърпа. Преви и забележка като те заболи и тя постепенно ще свикне да не дърпа толкова силно. И до ден днешен се случва да ме оскубе силно, но вече е рядкост-диването свикна да има мярка и по-нежно да си играе с косата ми.
Успех и на теб!

# 14
  • Мнения: 4 510
Моят хубостник е на 2 и половина и още си ровичка из косата на заспиване.  Grinning Малкият и той май започва същия навик. Не съм се притеснявала досега, реших, че е някакъв детски навик, който ще отмине с времето. Те сами не могат да си причинят болка.

Общи условия

Активация на акаунт