«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-8 от 8 отговора

на върха

ћнени€: 6 454
¬чера от ћетро се снабдих с 400 гр замразени почистени скариди. ўе съм ви много благодарна, ако н€кой ми даде интересна рецепта за т€х Flutter ѕо възможност да не е с майонеза newsm78
÷итирай

—офи€

ћнени€: 750
“очно се засилих да ти давам рецептата и прочетох последното ти изискване ...  Sick

¬се пак, ако не държиш 100% на това да е без майонеза, ще ти дам рецепта за една салата-ордьовър с лек и при€тен вкус, ко€то се прави с малко скариди. ќстаналите можеш да приложиш в другите идеи!  Very Happy

» така:

ј¬ќ јƒќ —Џ— — ј–»ƒ»

2 авокадо - избирай плодове, които са леко омекнали на пипане, но не много меки и в никакъв случай съвсем твърди.
150 гр. скариди
1 кофичка лека майонеза
0.5 кофичка кисело мл€ко (може и цедено)
3-4 сиклидки чесън
3-4 кисели краставички
0.5 €бълка
1 лимон
копър

ќбелваш като картоф и разполов€ваш едното авокадо и вадиш костилката.
ƒругото авокадо обелваш и нар€зваш на малки кубченца. Ќар€зваш и киселите краставички и €бълката на ситно. ƒобов€ш скаридите, пресовани€ чесън, копъра, майонезата и киселото мл€ко, сока от лимона. ƒобав€ш сол на вкус.

ѕоднас€ш така: слагаш едно марулево листо, върху него половинка авокадо, леко покапано със сок от лимон. ќтгоре слагаш 2-3 супени лъжици от сместа. ƒекорираш със стръкче магданоз или копър. »зглежда ето така:
÷итирай

на върха

ћнени€: 6 454
—пасе, това звучи и изглежда мнооого добре Very Happy Ќе знам дали ще го направ€ сега, но рецептата определено е ценна!!! ћного благодар€ Love
÷итирай

в Ѕургас

ћнени€: 3 251
—каридени филийки
ѕродукти:
225 г сурови скариди, обелени, 25 г мас, 1 белтък, леко разбит, 1 супена лъжица ситно нар€зан зелен лук, 1/2 чаена лъжица ситно нар€зан пресен джинджифил, 1 чаена лъжица китайско оризово вино (или сухо шери), 1 супена лъжица размито нишесте (4 части нишесте и 5 части вода), 120- 150 г б€л сусам, 6 големи филии б€л хл€б, олио за пържене, сол и черен пипер на вкус.
Ќачин на приготв€не:
 Ќакълцате скаридите с маста докато се получи еднородна гладка смес. ¬ купа смесете скаридите с останалите съставки, без сусама и хл€ба,
»зсипете сусама в гол€ма чини€ или тавичка. Ќамажете обилно филиите хл€б от едната страна със скаридената смес и след това натиснете намазаната страна върху сусама.
«агрейте гол€мо количество олио в тиган уок и изпържете филиите с намазаната страна надолу до златисто за около 2-3 минути. »звадете и отцедете върху кухненска харти€ или решетка от излишната мазнина. Ќарежете вс€ка фили€ на шест или осем части
÷итирай

в Ѕургас

ћнени€: 3 251
—каридено суфле
ѕродукти:
 500 гр.скариди,нар€зани на ситно, 70 г кашкавал, настърган, 2 супени лъжици доматено пюре, 2 супени лъжици краве масло (маргарин), 2 супени лъжици брашно, 1/4 л пр€сно мл€ко, 2 €йца, сол на вкус, черен пипер на вкус, 1 лимон, нар€зан на кръгчета.
ѕриготв€не:
 ¬ тиган загрейте маслото и в него запържете брашното и внимателно при разбъркване добавете мл€кото. ƒобавете доматеното пюре, настъргани€ кашкавал и подправете със сол и черен пипер. –азбийте желтъците и добавете към леко охладената смес и добре разбъркайте. Ќарежете скаридите на дребно , леко запържете в малко олио, смесете със доматени€ сос и внимателно добавете предварително разбитите на сн€г белтъци. »зсипете в намазана с масло форма и печете във фурна до образуване на зластиста коричка. —ервирайте гарнирано с кръгчета лимон.
÷итирай

√ърци€

ћнени€: 2 349
—кариди с доматен сос

500гр скариди
250гр домати консервирани или тетрапак
200гр сирене
1бр люта чушка
олио
сол

—каридите се измиват и свар€ват.¬ тенджера се сипва олио и леко се подпържват скаридите,след това се изсипват доматите,натрошеното сирене и нар€заната на дребно чушка и солта.ќстав€ се на слаб огън за около 20мин.
“ова количество е за двама души Wink
÷итирай

–усе

ћнени€: 5 567
«дравей,
аз също вземам такива скариди и само ги слагам в ориз със зелен4уци.
ѕревар€вам ги малко за дезинфекци€, и с тази вода вар€ ориза.
—тава вкусно и е лесно и евтино.  chef
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3 724
¬чера и аз купих скариди и просто ги панирах и изпържих  chef
÷итирай

¬арна

ћнени€: 159
¬чера и аз купих скариди и просто ги панирах и изпържих† †:chef:

“ова е и мо€ вариант, бум във вр€лото олио до зачерв€ване и колкото са по дребни скаридите, толкова по хрупкави стават.

÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-8 от 8 отговора