Всичко за епилатора

  • 5 377
  • 29
  •   1
Отговори
Моля ви дайте някакви съвети относно обезкосмяването с епилатор!
След една 1-2 седмици ще си купя епилатор http://www.pazaruvaj.com/epilatori-c3185/braun-silk-epil-xpressi … 81-p25479558.html(най-скъпия).Много го хвалят,а пък и казват,че не боляло в сравнение с тези от 50 лева!Мен специално ме интересува каква козметика да използвам след епилация,защото съм чул ,че излизат червени точки, поя вяват се събежи,зачервявания и т.н.За това Ви моля да споделите някаква ефикасна защита срещу по-горните проблеми!Крем "здраве" ще помогне ли?
Други споделят,че след няколко обезкосмявания с епилатор се появяват подкожни косъмчета и било много неприятно!Така ли е? И ако е така моля споделете как да отсраним този проблем!

# 1
За подкожните косъмчета - обтриване с пемза или утрайка от кафе.
Червени точки остават само ако косъмчетата са по-дълги . Мен не бе боли изобщо- свикнала съм , а и не си спомням някога да ме е боляло. Индивидуално е. Незнам има ли значание какъв точно е епилатора. Аз действам с филипс и то от евтините / моят е на 6 години /.

# 2
  • България-София
  • Мнения: 573
Зависи какво ще епилираш. Моят мъж само веднъж пробва с епилатора ми (на гърдите и подмишниците) и повече няма да повтори... Не заради болката ( и моя не е от 50 лв.), а от ефекта после - подкожни косми и дупчици на почти всеки избиващ косъм. Мъжката "козинка" не е като женската - косъмът е по-дебел с по - голяма луковица..., а съпругът ми е рус и почти няма косми....
Иначе след кола мажем алое вера.
Сега прави само кола маска.

# 3
За подкожните косъмчета - обтриване с пемза или утрайка от кафе.
Червени точки остават само ако косъмчетата са по-дълги . Мен не бе боли изобщо- свикнала съм , а и не си спомням някога да ме е боляло. Индивидуално е. Незнам има ли значание какъв точно е епилатора. Аз действам с филипс и то от евтините / моят е на 6 години /.

да не те боли,защото не ти излизат 3-4 косми от една луковица.т.е нямаш такава козина,за да знаеш каква е болката при мъжете!Но аз  съм мъж и предполагам че ще изтърпя!Ако пък болката е много голяма ,ще си сложа един чорап на устата,за да притъпят болката...
П.П. мерси за съвета с кафето и пемза...ще ми е от полза Simple Smile)))

# 4
Зависи какво ще епилираш. Моят мъж само веднъж пробва с епилатора ми (на гърдите и подмишниците) и повече няма да повтори... Не заради болката ( и моя не е от 50 лв.), а от ефекта после - подкожни косми и дупчици на почти всеки избиващ косъм. Мъжката "козинка" не е като женската - косъмът е по-дебел с по - голяма луковица..., а съпругът ми е рус и почти няма косми....
Иначе след кола мажем алое вера.
Сега прави само кола маска.

Мерси за информацията!Този форум започва да ми харесва...в нито един друг форум не съм получавал такива  съвети:) 10х Simple Smile

# 5
  • Мнения: 77
Мой приятел реши да си вземе епилатор и съответно да се обезкосмява. И понеже до сега ги е бръснал, ходил е на кола маска и т.н. предвидливо реши преди да си махне космите на гърдите да си вземе от аптеката Лидокаин. Ако болката е толкова нечовешка просто ... опитай и ти Simple Smile. За мен е твърде болезнено, дори само като си го представя защото има разлика между женски косъм, третиран с какво ли не повече от 7-8 години (или повече) и мъжки косъм, който се ветрее там от появата на вторични полови белези у съответния индивид...

# 6
Мой приятел реши да си вземе епилатор и съответно да се обезкосмява. И понеже до сега ги е бръснал, ходил е на кола маска и т.н. предвидливо реши преди да си махне космите на гърдите да си вземе от аптеката Лидокаин. Ако болката е толкова нечовешка просто ... опитай и ти Simple Smile. За мен е твърде болезнено, дори само като си го представя защото има разлика между женски косъм, третиран с какво ли не повече от 7-8 години (или повече) и мъжки косъм, който се ветрее там от появата на вторични полови белези у съответния индивид...

хехе това с Лидокаина е добра идея Simple Smile иначе имаш чуство за хумор  Grinning

# 7
прочетох някъде,още един начин за проблема с подкожните косъмчета!А той гласи ,че на всеки две епилации,трябва да се бръсне мястото и така се редуват!На всеки 2 епилации 1 бръснене!

# 8
  • Мнения: 2 229
Ако от бръснене минеш на епилатор ще умреш. Rolling Eyes Направи си кола маска 1-2 пъти и тогава.
И няма смисъл да си купуваш най-скъпия - основният механизъм на епилатора е същият като на този: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020562 - 40 броя пинсети. Цената е заради допълнителните глупости и приставки. Peace (а обезболяващата приставка я имат всички епилатори, дори тези от 50 лв, разликата е, че тези от 50 са с 20 пинсети; всички с по 40 са в основата си еднакви)

# 9
  • Мнения: 77
А тези с 40-те пинсети болят повече защото скубят повече косми наведнъж  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 092
епилаторите с метални  пинсети са вече остаряла технология #Cussing out
новите епилатори са с керамична глава,която освен че не се изтъпява хваща и най-малките косъмчета и ги отскубва с коренчето  bouquet
аз съм много доволна от този:
http://www.zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&a … =6314&hotels=

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 17:08 от kopche

# 11
  • Мнения: 2 229
епилаторите с метални  пинсети са вече остаряла технология #Cussing out
новите епилатори са с керамична глава,която освен че не се изтъпява хваща и най-малките косъмчета и ги отскубва с коренчето  bouquet
аз съм много доволна от този:http://www.zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=6314&hotels=

Кои епилатори имаш предвид като "стари" и кои като "нови"?
Ти май говориш всъщност за Филипс, защото там наистина по-новите модели са с керамични дискове, а по-старите с метални.
Но при Браун такова нещо няма, пинсетите на тези http://www.pazaruvaj.com/epilatori-c3185/braun-silk-epil-xpressi … 81-p25479558.html ; http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020562 са еднакви!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
прочетох някъде,още един начин за проблема с подкожните косъмчета!А той гласи ,че на всеки две епилации,трябва да се бръсне мястото и така се редуват!На всеки 2 епилации 1 бръснене!
Tова е пълна глупост! Бръсненето подхранва косъма, а продължителното епилиране го отслабва. А двете операции заедно се обезмислят взаимно! Naughty

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 14:49 от РЕД

# 13
  • Варна
  • Мнения: 815
прочетох някъде,още един начин за проблема с подкожните косъмчета!А той гласи ,че на всеки две епилации,трябва да се бръсне мястото и така се редуват!На всеки 2 епилации 1 бръснене!
Tова е пълна глупост! Бръсненето подхранва косъма, а продължителното епилиране го отслабва. А двете операции заедно се обезмислят взаимно! Naughty
И аз мисля като теб, РЕД. Между другото и аз съм го чувала това, да се редува едното с другото, но аз не намирам смисъл  Peace
Моят епилатор е този http://images26.snimka.bg/006179373.jpg и съм много доволна. Иначе след епилация се мажа с Керапил на Лед против подкожни косъмчета и засега има ефект  Peace

# 14
  • Мнения: 1 447
За подкожните косъмчета - обтриване с пемза или утрайка от кафе.

За пемзата ясно,а с утайката от кафе как процедираме.

Общи условия

Активация на акаунт