какво правите когато имате съмнения за болни деца около Вас?

  • 2 107
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 003
Досега ми се е случвало само веднъж. Около Рая се въртеше едно момиченце с ужасен червен обрив по тялото, даже искаше да се качи в количката й. Оказа се, че обривът съвсем не е безобиден. Детето беше болно, а майка му спокойно го беше извела на място, където винаги е пълно с бебета и малки деца. Twisted Evil Веднага си тръгнахме и за щастие дъщеря ми не се зарази.

# 16
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
...Гледам да съм в добри отношения с мамите
И аз обичам да съм в добри отношения с мамите, но в случая тактично бих и обяснила, че предпочитам да не събираме децата, имайки предвид опасността от евентуално заразяване.
не искам да ме разбирате погрешно;естествено че не бих рискувала здравето на сина си и не съм го правила;просто не съм толкова директназащото знам че ще се обиди и по принцип
Ако наистина ти е приятелка и е разумна жена, никога не би се обидила. Даже ние с моите приятелки (ама наистина такива, а не някакви "псевдо"приятелки) винаги се предупреждаваме една друга, ако някое от децата е болничко и има опасност другото да прихване вируса и не ги събираме.
Един пресен случай: преди две седмици ми се наложи да замина и детето трябваше да го вземе свекърът и да го заведе на село. Обаче той се забави по независещи от него причини и помолих приятелката ми да погледа щерката, докато дойде дядо и. Та тя си ме предупреди, че малката и дъщеричка е повръщала и има разстройство, за да знам и да преценя какво да правя. Е, понеже нямах друг изход, и пратих моята щерка с надеждата да се размине. Просто нямаше кой друг да я гледа. Впоследствие тя също прихвана вируса, но в случая приятелката ми ме беше предупредила, така че няма вина.

# 17
  • Мнения: 2 090
Не ми се е случвало да ме излъжат,когато е очевадно обратното,напротив.Случвало се е познати майки да излязат с болно дете и да сме заедно на детската площадка,винаги ми казват:"Малко сме болни(сополиви,кашлящи ит.н.),ако искате малко по-далече от нас... Wink.Така и правя,майките също се съобразяват,никоя не вре болното си дете при здравите Peace(естествено говоря за по-безобидни симптоми,а не за разни заразни болести,обриви,конюнктивити и т.н. при които просто е недопустим всякакъв контакт с други деца Naughty)
За приятелката ти  просто нямам думи  Rolling Eyes,на нейно място не бих си търсила компания за разходка или игра с други деца.Моето в момента също е болничко и с температура,излизаме,не съм го затворила вкъщи,но ходим на една полянка близо до блока ни и играем двамата,предупредила съм приятелките си с които се виждаме по принцип че няколко дни няма беснеят заедно децата ни Wink.

# 18
  • Мнения: 2 587
Попадала съм само веднъж в подобна ситуация.Една позната дойде на гости "за да си играят децата" като междо другото се оплака на тръгване че голямата й дъщеря е с варицела и я е оставила на бабата вкъщи.Нищо не можех да направя.

# 19
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Измислям си причина да не събирам децата. Ако се повтаря спирам контактите с въросното лице. Здравето на детето ми е най-важно

# 20
  • Мнения: 9 814
 LaughingДа, често ми се е случвало да ми обясняват как видимо болно дете е страшно здраво, но просто му растат зъби.
К`во да се прави манталитет.

# 21
  • Мнения: 9 973
вечния номер със зъбите е и при нас

# 22
  • Мнения: 1 674
Попадала съм само веднъж в подобна ситуация.Една позната дойде на гости "за да си играят децата" като междо другото се оплака на тръгване че голямата й дъщеря е с варицела и я е оставила на бабата вкъщи.Нищо не можех да направя.
Ама,че наглост!

# 23
  • Мнения: 1 763
Не ми се е случвало. Скоро на една приятелка детето беше изкарало летния грип. Според лекарят им било здраво, незаразно, даже го беше пуснала на ясла. Видяхме се с нея в парка, детето кашляше и имаше сополи, но моето дете  не се зарази. Явно лекарят е бил прав.
Иначе задължително трябва да се предупреждава. Аз имам слънчева алергия и в началото на лятото се сдобивам с ужасен червен обрив по цялото тяло. Винаги обяснявам на познати и непознати, че не съм болна, а алергична и не мога да ги заразя.

# 24
  • Мнения: 2 015
вечния номер със зъбите е и при нас
И на мен ми писна от това #Cussing out.Наистина ли майките толкова си вярват, че е от зъби newsm78?
Измислям си причина да не събирам децата. Ако се повтаря спирам контактите с въросното лице. Здравето на детето ми е най-важно
Peace

# 25
  • Мнения: 537
Ами на мен не ми се е случвало, с майките,с които дружа винаги се предупреждаваме, но ми се е случвало отивам в градинката и там има 2-3 дечица, които кихат, кашлят, сополи, а майките им се правят на две и половина все едно не го чуват, че кашля.  #Cussing out Това мен много ме дразни, аз по принцип не я водя където има много деца, когато е болна, а когато е на оздравяване и има деца, гледам да я държа на разстояние, все си мисля, че и другите майки трябва да мислят така, но....

# 26
  • Мнения: 1 586
И на мен ми се случи нещо подобно съвсем скоро,звънна ми една приятелка да се видим,тя и детето в болнични,че имал разстройство и повръщал цяла седмица......... Shocked #Crazy Казах и,че вече излизам и бързам........... ooooh!

# 27
  • Мнения: 789
Е приятелка да иска да се видите, когато детето й е болно.... Това не мога да го проумея. Моите приятелки директно ми отказват да се виждаме, ако децата им са болни.

А на площадката като се появи някое видимо болно дете, си вземам моето, казвам й, че това дете е болно и че не искам да седи до него, и отиваме на другия край. Често има протести от нейна страна, защото й развалям играта, но това е положението. Гадно ми е, че тя трябва да е ощетена, без да има вина, ама като има родители, които не мислят с главата си, така ще е  Confused

# 28
  • София
  • Мнения: 1 524
Болна тема. Просто си тръгвам, ако реша, че има болно дете. Да ми дойде на гости болно дете - идея си нямам как ще реагирам.
Преди седмица имах гости от друг град. Първо аз се разболях, после другата мама се тръшна, да не ви обяснявам как се страхувах и за моето и за нейното дете, е не се заразиха, явно сме били настинали.

# 29
  • Мнения: 4 784
Попадала съм нееднократно в подобна ситуация. Ограничавам си веднага контактите с тези хора. Ако се присъединят така нагло към детето ми и мен се изнасям на секундата, без да увъртам, който си иска да се сърди. Ако разбера предварително, въобще не се срещаме и си правя изводите, т.е все по - редки контакти с тях, щом са толкова "съвестни" хора.

Общи условия

Активация на акаунт