Някой да си разпознава детето от тези тук?

  • 11 090
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Много просто- майките на "тези деца" също твърдят, че децата им не са "такива". Laughing
Никой не отрича семейният фактор, само дето той не е единствен и изолиран.
Безсмислено е да се обвинява общо "семейството", тъй като очевидно децата на тези общности, които се занимават с подобни забавления, са станали такива и поради липсата на интерес от страна на близките си. И като това си го кажем тук, та какво? Въпросът е въпреки това какво да правим, защото това положение е от както има хора по света.

# 46
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
току що погледнах през прозореца и какво да видя - вече са заформили купона - бира+водка. две девойки и един младеж пукат ли пукат от 4 часА след обяд ooooh! ай сега познайте до довечера каква картинка ще са Tired
какви са тези родители, които не си поглеждат детето в какво състояние се прибира вкъщи - пияно, заляно. защото тези пред нашия блок се докарват до такава степен, че едва се влачат! и пак повтарям - това са деца на по 14-15 години Shocked

# 47
  • Мнения: 4 585
Прасунчо, снимай и тях.
Някой говори ли на тийновете си, че няма безстопанствени блага, и това, че са навън, не ги прави ничии. Трамваят го плаща мама и татко, я с билетчета, я с данъци, също и на лелката да го измие, и препаратите, които ползва. И колкото повече рушат, толкова по-нататък ще имаме нов, с климатик и нам сво си.
Също и с вагоните, с пейките.
При нас изкривиха чисто нови кошчета за смет, после започнаха да ги клатят, докато се отчупят двете тръби до земята, а една сутрин видях едно захлупена на главата на една статуя, представляваща жена с житни класове.
"графит", и още един.

# 48
  • Мнения: 294
Прасунчо, снимай и тях.
Някой говори ли на тийновете си, че няма безстопанствени блага, и това, че са навън, не ги прави ничии. Трамваят го плаща мама и татко, я с билетчета, я с данъци, също и на лелката да го измие, и препаратите, които ползва. И колкото повече рушат, толкова по-нататък ще имаме нов, с климатик и нам сво си.
Също и с вагоните, с пейките.
При нас изкривиха чисто нови кошчета за смет, после започнаха да ги клатят, докато се отчупят двете тръби до земята, а една сутрин видях едно захлупена на главата на една статуя, представляваща жена с житни класове.
"графит",и още един.

Грабвайте фотоапаратите и ги изтипосвайте тук хлапетата! Хак, нека им е на тия деца, яка им душа на майките!

# 49
  • Мнения: 4 513
Интересно ако по някоя ТВ има предаване точно за такива снимки, дали ще има много подадени сигнали? Защото ние тук си пишем, обаче колко майки на тийнове четат? А по ТВ биха ги разпознали много хора. Но аз поне не знам за такова предаване.
По-важно обаче е това - дали ако родителите на тези деца наистина разберат какви ги вършат чедата им, ще има последствия или просто ще махнат с ръка. Мен това повече ме тревожи. Имах познати, които след всяка издънка на детето си (а те бяха сериозни) му правеха по-голям подарък - да покажат, че го обичат и му прощават. Познайте какъв ефект имаше.  Confused

# 50
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Анту, предполагам, че зависи от родителите. Ако си спомняш, преди няколко месеца имаше такъв скандал с клип от час по английски. Та родителят такъв джангър вдигна, колко му било добро детето, как такива неща не правело - и то след като беше гледал клипчето.

# 51
  • Мнения: 388
Какво да ви кажа... бях на стаж един месец в едно училище... децата (8-ми клас) големи сладури, много готини... когато са на себе си... то идва дрогирано в час и не знае къде се намира... заспива посредата на часа... после на заседанието за изключването му (на него не му пука че ще го изключат - ще отиде в друго училище) майка му(тя една мила и свита женица) става и казва - аз знам за проблема, ама нищо не мога да направя когато той не си е в къщи (то не че в къщи може да направи нещо)... а той се дрогира докато е на училище...
Други пък едни, 9-ти клас, в елитна софийска гимназия (и там не се влиза току така уж), те абсолютни гаменчета - в час не внимават, закъсняват, влизат когато си поискат, не се обаждат че са благоволили да влязат(ако не ги е забелязала учителката случайно) и накрая щяха да я набият защото е писала отсъствие на едното... а с това отсъствие надхвърлял някаква граница и щели да го изключат... еми да си се обадил... но така се нахвърлиха на учителката... и то само защото бащата е спонсор... а класа разбира се е на негова страна...  #Crazy

# 52
  • София
  • Мнения: 4 039
Тази работа, със снимането, е доста противозаконна,мисля.  Naughty Това са малолетни и не бива да се нимат без съгласие на родителите. А и не мисля,че е редно- това да не е стена за назидание.
 Аз наистина не съм наясно как бих реагирала ако е мой син, кой има правомощия да направи нещо, щом родителите очевидно не се справят. В крайна сметка повечето не сме били кротки агънца, имало е изцепки, признавам си, но се израстнаха и отшумяха. За някои. Други си останаха хулигани на дребно, трети се доразвиха... Има го във всяко поколение и не мисля,че младите са лоши.  Laughing И на всички ни е ясно за ролята на семейството, обществото и т.н. при оформяне на характера, няма какво да го нищим. По-скоро ми е интересно каква би трябвало да е нашата позиция конкретно, като част от това общество. Judy каза за ДПС, не знаех,че още съществува. Навремето беше някаква хипотетична заплаха, ако някой много се издъни  Wink . Но тогава можеха да ти намалят поведението за глупусти и да ти провалят живота, не мисля и ,че това е решението.  Stop

# 53
  • Мнения: 4 513
Анту, предполагам, че зависи от родителите. Ако си спомняш, преди няколко месеца имаше такъв скандал с клип от час по английски. Та родителят такъв джангър вдигна, колко му било добро детето, как такива неща не правело - и то след като беше гледал клипчето.
Ау, спомням си, да.  ooooh! Само че за този случай май така и не стана ясно кой крив, кой прав. Но таткото така усилено защитаваше синчето...  Confused

# 54
  • Мнения: 294
http://www.youtube.com/watch?v=vVvstlQIQNc
За това клипче става дума нали? #Cussing out

# 55
  • София
  • Мнения: 2 430
 EmbarassedАз преди месец ударих шамар на подобни хлапета EmbarassedСега съжалявам,ама тогава хич Crossing ArmsНа светофара на Борис ІІІ където е пазара с Красно село(или поляна) бъркам две хлапета по на 14-15год,си прехвърляха футболна топка от единият на другият тротоар,удряйки пресичащите пешеходци по главите уж случайно,след това тръгват колите и по тях топката,една от колата рязко зави,представете си минавате с колата и нещо ви се удря в стъклото.Гледах ги,и не се стърпях,докопах хлапето от моята страна и бам един шамар,той се опули,мига след това други хора се развикаха и хлапето избяга

# 56
  • София
  • Мнения: 2 430
Леле ще ги размажа тия малките.Какво стана със случая?Май някои ги изключиха

# 57
  • Мнения: 294
Леле ще ги размажа тия малките.Какво стана със случая?Май някои ги изключиха

http://zazz.bg/play:6d89fc3f , http://zazz.bg/play:71ebcf96   ах горките дечица  #2gunfire манипулатори!

# 58
  • Мнения: 125
Madam Stasita малко им е било! Ама ако питаш майките им...
Аз работя на пазар. Има и кафе и някой е сложил 2 люлки и една пързалка, та се събират майки с деца непрекъснато (малки дечица...люлките са за малки). Един ден, обаче, две хлапета на по 10 решиха, че е ОК да ритат топка между магазините (имам впредвид 2 редици магазини едни с/у други, между тях - празни сергии). Еми не искам да ви обясня колко пъти засветкаха топката право в някой пазаруващ. Но когато една ударена жена им направи забележка, се появи майката на едното и и се разкрещя. На жената, ударена от топка, ритната от детето и посред пазар ooooh!. Довода на майката-орлица беше, че децата нямало къде да играят - ами не е така - в радиус от 50 метра има една градинка и две детски площадки.
Няма да ви казвам, че има толкова витрини, които децата можеха да счупят.
А за клипчето #Cussing out Незнам какво да кажа изобщо.
Скоро очаквам първото си детенце, надявам се да успея да го науча, че неговата свобода се простира дотам, откъдето започва свободата на другите.

# 59
  • Мнения: 4 513
Мда. Обаче когато преди около 1500 мои публикации пуснах тема за грубостта и невъзпитаността на децата, ми скочиха разни "стари" форумки, че не съм разбирала тийнейджърите и съм преувеличавала.  Tired
Не мисля, че бой, ритници, размазване и т.н. е правилен подход в случая. Не го мисля най-вече, защото смятам, че ако набиеш 15-годишен младеж, после най-много той да набие теб. Нещата там явно вече са "изтървани". Просто вие, които имате малки деца, внимавайте как ги възпитавате, това е. И се молете децата ви да попаднат сред свестни деца.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт