Въпрос относно ЕЕГ

  • 14 352
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
знаете ли какво толкова трябва да му се гледа на това ЕЕГ?
Много време ли трябва за разчитане?
При какви показатели ЕЕГ-то е добро и при какви лошо?

Мерси много  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 540
Не зная,дали имаш знания какво представлява самото ЕЕГ изследване!
С това изследване се проследяват ел.вълнте на мозъка в различните му точки.На главата се слага мрежеста щапка и на определени места се поставят щипки с електроди ,които предават ел.пулсациите на мозъка и всичко това се записва на хартия!Нещо подобно на кардиограмата.
Едно ЕЕГ трябва да бъде с продължителност 15-20мин.и през това време трябва да има наблюдаващ лекар ,който да го разчете.На пациента се дава един лист с най-важните части от енцефалограмата -ЕЕГ.И се описва,какво е видял лекаря !
По време  на самото изследване ,пациента трябва да е спокоен ,да не говори и да спазва инструкциите на провеждащия самото изследване!

# 2
  • Мнения: 5 680
По време  на самото изследване ,пациента трябва да е спокоен ,да не говори и да спазва инструкциите на провеждащия самото изследване!
Абсолютно точно  Peace. Ако става въпрос за дете то го приспиват с упойка, тъй като не може да се гарантира спокойствието му толкова време. На децата по принцип се прави в спящо състояние.

# 3
  • Мнения: 1 596
Много благодаря,
че сте отговорили.
Аз ги знам тези неща,мисълта ми беше дълго време ли отнема разчитането(с дни имам предвид) или просто от един поглед може да се каже резултата.

# 4
  • Мнения: 5 680
Още същия ден е готов резултата  Peace

# 5
  • Мнения: 1 596
Мерси Пепи Simple Smile

# 6
  • варна
  • Мнения: 101
предстои ни ямр в края на септември и искам да използвам пълната упойка и за двете изследвания но дали в болница токуда правят това изследване и ако да към кой лекар да се обърна

# 7
  • Мнения: 1 040
в токуда добър невролог е д-р Христова ако искаш да ти дам телефона пиши на лични Peace

# 8
  • варна
  • Мнения: 101
да допълня 4е става въпрос за 8 месе4но бебе

# 9
  • Мнения: 1 710
Защо искаш и за ЕЕГ-то пълна упойка? Няма нужда. Обикновено бебетата успяват да заспят и всичко е ок.
А за ЯМР-то в токуда имате запазен час - или?
Това, което би усложнило обстановката е, че обикновено ЯМР си е в отделен кабинет, в който едва ли има ЕЕГ. Но все пак питай в болницата. Успех.

# 10
  • Мнения: 317
Доколкото знам ЕЕГ наистина трябва да се прави в условия на физиологичен сън - без упойка, иначе резултатите не са съвсем достоверни.
Успех Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 333
ЕЕГ-то в Токуда е в съвсем друга зала от ЯМР. Апарата е неподвижен и няма как да се занесе в др кабинет, зала Sad

ЕЕГ-може да се прави и с упойка, почти невъзможно е да се направи по врмее на физиологичен сън.... как да накараш който и да е пациент да заспи в точно определен час, когато се поровежда изследването ...
А малките деца верно лесно им се порви ЕЕГ... по-честичко са сънени, докато с големите си е трудна почти невъзможна

# 12
  • Мнения: 1 040
ние като правихме на моя син еег-та и те бяха по начесто до годинката нямах проблеми правих така че все като отидем на еег му се приспива малко му измествах режима и досега не са му слагали упойка за еег но сега вече е на 2 години и е много трудно.Ради писах ти на лични

# 13
  • София
  • Мнения: 1 333
И аз до двете й годинки почти нямах проблем... отивахме винаги покрай часа й за сън и ставаше, ама сега е мък а... и винаги е нервна и буйстваща по време на изследването Sad

Под упойка се разбират много неща ... могат да му дадат няколко капки или стрито хапченце Дормикум, Радедорм, Ривотрил- все успокояващи, приспивателни и така да запи и да направите ЕЕГ-то .... не е инжекция упойката, няма да бъде в дълъг сън, да излиза от упойка пак с др лекарство ... изобщо не е като за ЯМР или операциите...
Но най-важното е да питаш направо в болницата дали може д аизползваш че е упоено детето от ЯМР, д аго направите и после веднага да отидете на ЕЕГ в другия кабинет.
Това трябва да се съгласува с анестезиолога и невролога.... щото анестезиолога носи отговроност за живота бна детето ти докато е под анестезия и той само може д акаже дали ще разреши, а от невролог ати зависи това да те вземе веднага като отидеш пред кабинета ... з ада не би да се събуди детето и всичко д асе провали ...
Имай предвид че др. Христова (невроложката) преглежда само понеделник ... но все пак й звънни и питай дали може да се направи нещо .... защото тя работи и в детско отделение и ако на вас в друг ден ви правят ЯМР , а тя е на работа в отделението по същото време, може да дойде и да направи ЕЕГ при нейно желание естествено...

Стискам Ви палци и се моля всичко да мине супер  Praynig Hug

Надявам се да съм била полезна.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 09:16 от nandy

# 14
  • варна
  • Мнения: 101
благодаря много за отговорите бих преспала малката но тя през деня подремва за по 10 15 мин и то ако сме в къщи сънят за нас е голям проблем а не искам да я товаря с още лекарства/ опияти/

Общи условия

Активация на акаунт