ДА ПОКАЖА ЛИ ЧЕ МИ Е ОБИДНОг?

  • 6 111
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 308
   Ако става въпрос за приятели, просто ще кажа, че тържеството е еди кога си и ако решат да дойдат са добре дошли, но няма да променям нищо. Когато става въпрос за близки роднини без да ни молят се съобразяваме, кой кога е на работа, ще пътува ли или има някакви неотложни ангажименти. Ако тържеството не може да се направи в друг ден, просто ще пропуснат тържеството. Не мисля, че ще е чак толкова фатално.

   За проблема, който ти имаш - защо говориш със снаха си, а не с брат си? Ако всички живеете в един град, нека първо отидат да уважат едните, а после другите. Просто при вас или при другите празнуващи ще се изчака с духането на свещичките.

# 16
  • Мнения: 25 589
Ако всички живеете в един град, нека първо отидат да уважат едните, а после другите. Просто при вас или при другите празнуващи ще се изчака с духането на свещичките.

Да, бе. Те гостите ще търчат като коне цяла нощ от единия дом до другия...  Whistling
Не виждам какъв е проблемът да се празнуват заедно празниците на децата или в два поредни дни? Или по-важно е да си ги мерим "кой е по-по-най-уважаван от родата"? 

# 17
Може би бих се засегнала, но ще изясня нещата в "движение" и
за такова нещо няма да прекратя отношенията с нея. И при нас се
е случвало това, но отиваме и на двата празника за помалко. И пак не знам дали е доброто решение.

# 18
  • Мнения: 308
Ако всички живеете в един град, нека първо отидат да уважат едните, а после другите. Просто при вас или при другите празнуващи ще се изчака с духането на свещичките.

Да, бе. Те гостите ще търчат като коне цяла нощ от единия дом до другия...  Whistling
Не виждам какъв е проблемът да се празнуват заедно празниците на децата или в два поредни дни? Или по-важно е да си ги мерим "кой е по-по-най-уважаван от родата"? 

   Ние правим рожденните дни на децата през деня, но и вечер да е, не виждам проблем. И що пък да е задължително да търчат като коне цяла нощ. Не ти ли се случвало в една вечер да отидеш на гости на повече от един човек. На мен ми се е случвало (най-вече на именни дни), но не моля да отложат празненството. На мен пък не ми харесва идеята да се празнува заедно. Все пак всеки си е поканил приятели и роднини, които другите не познават, а и това задължава да се направи в заведение, а не в домашна обстановка. И разбира се пак е вид ограничение.

# 19
  • Мнения: 25 589
В Петрич може и пет човека да уважите в една вечер, но в град като София, например, ще е доста сложничко.  Laughing
Явно не става въпрос за дневно гости, а за вечерно, иначе нямаше да съществува дилемата. Освен, ако и тържеството не е обявено за един и същи час.  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 229
Според мен не преувеличаваш - тъпо е от тяхна страна да ти НАМЕКВАТ да изместваш празника заради тях?! newsm78
Не виждам какъв е проблемът да има 2 рождени дни и да отидат за по час - час и половина на всеки - не е толкова трудно, за какво търчане като коне става дума. Празникът да не свършва за 2 часа, че да бързат. Rolling Eyes И през деня да е, и вечер, няма значение. Ако са ти достатъчно близки, няма да има проблем, че са си тръгнали рано и са изпуснали свещите или са дошли по-късно.

# 21
  • Мнения: 308
В Петрич може и пет човека да уважите в една вечер, но в град като София, например, ще е доста сложничко.  Laughing
Явно не става въпрос за дневно гости, а за вечерно, иначе нямаше да съществува дилемата. Освен, ако и тържеството не е обявено за един и същи час.  newsm78
   
   В наше село така правим. Не става въпрос за пет човека, не става въпрос за всеки ден. Дори и в София е възможно при добро желание. Казах си мнението, ти твоето също. Нужно ли е да разтягаме локуми и да се опитваме да се обедим една друга в правотата си. То е ясно, че всеки има свое разбиране за нещата. Разбирането на снахата е, че рожденника трябва да се съобрази с тях, а не обратното.

# 22
  • Мнения: 4 300
Не бих се обидила, но и не би мис танало много приятно. Но в крайна сметка аз каня, а да идва който иска и може.
Съвсем наскоро правихме прощъпулник на детето, обадихме се предния ден да поканим лелята и братовчедката на мъжа ми. Те се разсърди че късно сме й казали, имала била друга работа. Ами ок, разбирам че имаш работа и не се сърдя че не я зарязваш заради мен. Но и аз за да се обадя толкова късно съм имала причини. Ако не тоя път, следващия ще дойдат и това е. В крайна сметка не може да се угоди на всички, домакините правят нещата както могат, а гостите се съобразяват доколкото могат.

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И аз съм на мнение, че се прави "от мухата- слон". Умишлено търсене на конфикти, липса на истински проблеми или просто глезене. Не си струва  Peace

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Прррр, добре че нямам братя, сестри, снахи, зълви, девери, племенници, балдъзи, баджанаци и какви ли още не.

Винаги настръхвам от тези насилствено наложени порядки, с които трябва да се съобразяваш, а после да има и за какво да се сърдиш.

Апропо, на авторката ще й се наложи да вземе някакво решение. Не искам да съм на нейно място.

# 25
  • Мнения: 388
Според мен не преувеличаваш - празника си е твой, правиш си го когато на теб ти е удобно, а който има желание да дойде, ще намери начин.
И на мен ми се случи (и то дори в момента е такава ситуацията), мои много близки приятели са канени на сватба в същия ден когато е моята - е, другите хора са им роднини, нормално е да предпочетат тях, но ще дойдат преди това на моята да ме видят и след това ще отидат на другата...
Наскоро ми се случи нещо което ме обиди много - сестрата на приятеля ми си тръгна по средата на годежа ни за да се срещне с приятели - но аз си му казах че съм се обидила много, а пък той намери начин да й каже на нея че и двамата сме се засегнали...
Така че говори с брат си и му обясни че се обиждаш когато те карат да си съобразяваш празниците с тях!

# 26
  • Мнения: 740
Нито бих се обидила, нито бих си го сложила на сърцето.
Аз каня, а който може и иска идва.
Не бих се съобразила с други, но и те не са длъжни да се съобразяват с мен.
Заради такива дреболии няма да си хабя нервите. Naughty

# 27
  • софия
  • Мнения: 2 140
Не бих се обидила. NaughtyНо няма да се съобразявам с претенциите на другите.Празникът си е твой,ще си празнуваш,когато си искаш.Който желае да заповяда!

# 28
  • Мнения: 2 803
Това  дали ще празнувам и кога си е мое решение. Който иска да ме уважи, ще го направи. Когато на един ден ми се случи да съм на два повода за празнуване, винаги ходя и на двата, ако ще и за един час. Никой няма право да ти определя, кога да празнуваш и ти не си длъжна да се съобразяваш с мнението на псевдо приятелки. Само те съветвам да не трупаш напрежение, но под някаква форма, ако ще и шеговита, да си казваш това което мислиш.

# 29
  • Мнения: 203
Аз лично не бих се съобразила с тях...колкото и да са ми близки...празник е определен ден и ако аз лично имам възможност да си го празнувам в точно този ден би било най-добре...естествено бих се засегнала дори и да не го коментирам ..ако искат да дойдат, ако не проблема си е техен...като не дойдат заради друга покана ще имам едно на ум какво им е мнението за мен.
Принципно винаги биха могли да минат и за 10 мин. да те уважат.
    другото което мисля е , че няма проблем ако искат да сменя дата защото държат да дойдат, а не защото искат да отидат другаде

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 18:53 от jojo&vik

Общи условия

Активация на акаунт