Използвали ли сте Gyno-Pevaryl 50 по време на бременност?

  • 31 958
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте,
Знам че форумът е пълен с въпроси по темата за гъбичките, но аз не открих еднозначен отговор на въпросите си.

В 14г.с. съм.
Имам гъбички от деня на закрепването на оплоденото яйце, т.е. вече 3 месеца.
Най-сетне ми предписаха лечение - 15дни глобули Gyno-Pevaryl 50

Бих искала да ви попитам следното:
1. Кога е подходящо да се започне лечението на гъбички по време на бременност?
2. Ако плодът е по-малък от очакваното за съответната г.с., дали трябва да се изчака?

Благодаря на всички мами, които ще вземат отношение   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 998
И на мен ми бяха предписали Gyno-Pevaryl, само че 150 и за 6 дни. Обаче аз бях в 21 или 22 г.с. и плодът си отговаряше на седмиците. Лекарят каза, че е по-опасно да си седя с гъбите. Нямах някакви странични ефекти, а подобрение имаше още на втория ден.
За твое успокоение винаги може да се консултираш с втори лекар.

# 2
  • Мнения: 85
Здравей! И на мен ми бяха изписали Гино-певарил, бях 17, 18 г.с. и от самото начало на бремеността имах гъбички Sad По принцип зная, че е нормално, бременните да са предразположени към гъбични инфекции.Не се притеснявай не са опасни за бебето, след края на третия месец все пак има плацента, която го защитава.И аз се бях шашнала като теб, но трябва да знаеш, че е много по-добре да се лекува, отколкото да си ходеш с гъбите.При мен дори втори курс на лечение се наложи, понеже бяха много упорити. Не се притеснявай, слагай си ги, все пак лекар ти ги е предписал Wink а за отклонението в г.с. - не се притеснявай плюс, минус 2 седмици не е проблем Simple Smile И не забравяй най-важното е да мислиш позитивно!Желая ти успех Hug

# 3
  • Мнения: 1 546
Аз също съм ползвала това лекарство, не помня точно коя седмица бях, но беше след 20 г.с. със сигурност. След като минах първия курс на лечение гадините пак се появиха Close и повторих курса.
Щом ти ги е предписа лекар - слагай смело. Wink

# 4
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Към 7я месец усетих досадния сърбеж и естествено беше от проклетите гъбички.  Облекчение настъпва доста бързо от ползването на лекарството. Твоя лекар адекватно е назначил лечение от 15 дни, а не по-малко, както често се случва. Но, за да не е временен ефекта от цялата процедура, се изискват малко допълнителни усилия: изваряване на бельото за 30 мин. с вода, в която има лъжица сода и настърган сапун за пране. След това следва гладене. Същото и с бельото на партньора. Ползват се само 2-3 оборотни чифта, докато не се установи, че няма следа от гадината, за да не изварявате всичко на ново и съвсем да скапете гащите. По напътсвия на акушерката ми, трябваше всяка сутрин и вечер да се измивам с вода със сода. Освен глобулите трябваше да се мажа и с крема по лигавицата и външните полови органи. За партньора също сутрин и вечер - мазане. Трябва да се внимава крема да се пипа само с чисти ръце. Никакво  пране на бельото в пералня. Ами това е, дано не ви се е завило свят  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 982
МОят лекар ми ги изписа чак в 9 месец. До тогава си ходих с тях.

# 6
  • Мнения: 86
Предписаха ми ги два пъти за цялата бременност-в четвъртия и в седмия месец.За да има ефект от лечението трябва да се слагат поне 10 дни,много са неприятни ,но....

# 7
  • Мнения: 2 039
Ползвах всичко де що има на пазара, няма проблеми  Peace Всичко изчезва след раждането  Wink Hug

# 8
  • Мнения: 340
За гъбички и бременност, безопасни глобули са Canesten. На упътването трябва да пише. Слагат се без апликатора. Лечението е мощно и трае 3 дни. И аз мисля, че е опасно да си седиш с инфекцията.

Gyno-Pevaryl може да съм ползвала през първата бременност, но не помня. Щом толкова много момичета са го вземали, сигурно е ок.

# 9
и аз ги ползвах,но в 9 месец

# 10
  • Мнения: 822
Значи в 7-мия месец използвах Гино-певарил 150 - те са 3 капсулки за 3 дни. Още след първата капсулка почувствах страшно облекчение. Абсолютно е ок за бременни.
Сега съм в края на 8-мия месец и започнах да слагам пак Гино-певарил, ама тоя път 50 мг, 10 капсулки за 10 дни, без да имам симптоми - сърбеж, зачервяване. Докторът каза за да се прочистят родовите пътища, ако нещо евентуално се е насадило пак.  Mr. Green

За въпросите ти - знам, че лечение на гъбични и т.н. инфекции започва след 3-тия месец. Също така знам, че е нормално изоставане/избързване в растежа на плода +- 2 г.с. ( ехографът не винаги е точен). Слагай смело глобулките, щом са ти предписани от лекар.

# 11
  • Мнения: 6 438
Аз също ползвах Гино Певарил  Peace Мисля,че не е от голямо значение дали бебето си отговаря на седмиците.
След като ги спрях,гъбичките отново се появиха  Tired Май по-добре лек от раждането няма  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 101
Почти през цялата бременност си бях с гъбички, ту изчезваха ту се появяваха. Лекувах ги с Гино- Певарил, въпреки че в 8мия месец като ходих на Доплер се оказа,че бебето изостава с няколко дни. Иначе според мойта акушерка, това лекарство е слабо!!!

# 13
Мойта лекарка ми изписа Гино Певарил в шести месец. Имаше ефект докато го ползвах, но след като спрях пак се появи някакъв секрет, само че без сърбежа. Няма оттърване от тия гадове  Sick

# 14
  • Мнения: 164
и моят гинеколог ми изписа днес гинопеварил малко се притеснявам да ги ползвам но прочетох че на много бременни се изписват което означава че не са вредни за плода

Общи условия

Активация на акаунт