За годините м/у ражданията...

  • 1 575
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Момичета,моля да споделите своя опит относно раждането след повечко годинки.Имам двама сина,които родих през 2,5години.Първото раждане беше ужасно дълго и мъчително,а второто супер бързо и лесно.През септември чакам третия си син baby_neutral,обаче малко ме притесняват годините м/у ражданията-8г. ThinkingЧула съм,че ако са повечко е като първо раждане,а акушерката ми твърди,че всяко следващо е по-лесно  newsm78!А според вас?

# 1
  • Мнения: 9 973
чувала съм,че третото е най-бързо

# 2
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз имам две деца с разлика 13 години -второто родих по бързо и по -лесно, но болките си бяха еднакво силни!!

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При мен разликата между ражданията е 7 години, второто беше много по-бързо и без разкъсвания.И аз съм чувала, че всяко следващо е още по-бързо и леко.Успех Peace

# 4
  • Мнения: 3 268
Браво,майче!3 деца,това е щастие и отговорност!Завиждам ти благородно!Всичко е божа работа.Пожелавам ти късмет!Иначе разликата между моите деца е почти 13 години.Всичко ще е наред,ще видиш.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 15:43 от stefani6

# 5
  • Мнения: 2 807
Чула съм,че ако са повечко е като първо раждане,а акушерката ми твърди,че всяко следващо е по-лесно  newsm78!А според вас?


Моите раждания и трите са като първо такова, въпреки , че децата са с малка разлика помежду си.
Всяко следващо бебе раждах много по-бързо, но пак със същите непоносимо силни болки, (които ме караха да мисля, че всеки момент умирам  Laughing ) и с мнооооого разкъсвания - вътрешни и външни.  Tired

За мен не бързото раждане, а това с по-малко разкъсвания и усложнения,(които при мен ги нямаше) е леко раждане.

Истината обаче е, че всичко е индивидуално  Wink

Леко, бързо и безболезнено раждане желая!  Hug

И добре дошла в отбора на многодетните родители    bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 069
Първото ми раждане беше продължително но поносимо.
Второто беше кошмарно, много тежко, продължително, бях на кислород и цялата посиняла.
Третото беше секцио, а разликата в годините между 2-то 3-то бяха 18 г.

# 7
  • Мнения: 2 171
Моите раждания и трите са като първо такова, въпреки , че децата са с малка разлика помежду си.
Всяко следващо бебе раждах много по-бързо, но пак със същите непоносимо силни болки, (които ме караха да мисля, че всеки момент умирам  Laughing ) и с мнооооого разкъсвания - вътрешни и външни.  Tired

За мен не бързото раждане, а това с по-малко разкъсвания и усложнения,(които при мен ги нямаше) е леко раждане.

Истината обаче е, че всичко е индивидуално  Wink

Същото е и при мен, с разликата, че ражданията са ми две, през 2,9 год. Второто беше по-бързо като време, но кошмарно като болка. И пак с много вътрешни и външни шевове.

# 8
  • Мнения: 340
И аз си мисля, че е индивидуално. На мен ми предстои второ раждане след повече от 10г. и общо взето бих искала да мине без особени проблеми, като първото. А ако може с по-малко болка, няма да има по-доволен човек от мен. Силно се надявам на това, тъй като първия път механично при преглед се получи всички води да ми изтекат, а родих около 16-17 часа след това.

Няма правила при тези работи, по принцип не си приличали уж ражданията, но някои неща може да се повторят.

Пък и всеки ще ти каже, изхождайки само от своя опит.

Леко раждане  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 388
При мен разликата е 15 г. между двете раждания. Второто беше по-бързо, но също толкова болезнено като първото и също имах всички възможни разкъсвания- шийка, влагалище, епизиотомия, въпреки,че второто бебе беше 3 кг. , а първото- 3,700 кг!!!

# 10
  • Мнения: 750
При мен разликата е 10г., родих по голямо бебе и не се получи нормално раждане, макар да започна така завърши със секцио. Всичко е индивидуално. Като започнаха болките се сетих, че си бях обещала никога да не изпитвам тази дивашка болка пак  Laughing

# 11
  • Мнения: 121
mama na trima вкл.мъж, спокойно !, вярвай  в това и всичко ще е о'к!
При мен подейства.  Laughing
Големият го родих 3850/52см без проблем. Малкият се тръсна 4150/52см- с един външен шев.
До голяма степен раждането зависи от акушерката!
Бързо и леко раждане!  Heart Eyes

А на всички момичета, които са писали за болката ще кажа -Няма раждане без болка! Но после като си гушнеш съкровището всичко отминава и се забравя! Точно тези слънчица са наградата за болките, през които сме минали....

# 12
  • Мнения: 327
Ако по-бързо,значи и по-лесно,тогава е права.При мен поне беше така Peace

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Дори да е по-трудно раждането няма да си върнеш детето нали? Wink

# 14
  • Мнения: 3 092
Кой знае .... аз лично ти пожелавам да  е лесно и всичко да мине наред .
Няма правила и всеки изхожда от собствения си опит .
Късмет  !

Общи условия

Активация на акаунт