Какво животинче бихте подарили на детето си?

  • 3 082
  • 77
  •   1
Отговори
Потърсих, но не намерих такава тема...Извинявам се, ако се повтарям Rolling Eyes
Смятате ли,че по някакъв начин животно би допринесло за възпитанието на детето?
Интересно ми е, защото наши приятели купиха игуана на детенцето си.... Shocked

# 1
  • Мнения: 34
Ау, игуана! Звучи ми толкова студено и недружелюбно! Аз й подарих преди две години голям аквариум с рибки, но мисля че това не предполага условия за контакт. Просто някакъв ангажимент да ги храни два пъти на ден. Като порасне бих й купила малко коте или кученце, което няма да става много голямо.

# 2
  • Мнения: 6 991
 Laughing
Зависи колко е голямо.
Всяко животинче може да допринесе за възпитанието, стига детето да не го умори от гушкане, ако е по-малко.
Братовчед ми искаше да гали морското свинче на кака си, но го удряше по главата без да се усети  Confused Беше на годинка и половина, а каката криеше хайванчето.
Имаше една тема на скоро за грижите покрай куче и че все се прехвърляли върху родителя...
Та за дете бих заложила на коте/морско свинче/хамстер, че по-лесно се гледат и не е толкова трудоемко за родителя, ако на детето му писне да се грижи. Може би и зайче.
А тия хора са купили игуаната за собствен кеф, предполагам. Яко звучи. И крокодилче във ваната също  Laughing

# 3
  • Мнения: 17 402
Риби имаме отдавна, не я впечатляват хич. Котки обича, имаме, но не вкъщи. Обещах зайче, още не съм купила, щот преговаряме с баща й. А детето си пита- къде ми е зайчето? Оф, лоша съм, лоша! Grinning

# 4
  • Мнения: 649
Маймуна или катеричка!!!!

# 5
  • Мнения: 2 229
Ако е за гушкане и да е сладко - зайче Heart Eyes, някакво малко хамстерче или морско свинче, по предпочитания, малко по-голяма отговорност - котенце. Heart Eyes
Рибите никога не съм ги долюбвала и са абсолютно отбиване на номера според мен, ако детето иска животинче, а родителите не. Laughing Студени и бездушни са ми, не ме кефят! Tired

# 6
  • Мнения: 6 991
О, аз много ги харесвам рибите. Ама голяма хамалогия ми се вижда със смяната на водата, пък пазене на температура, светлина и прочие...Иначе съм прекарвала часове да зяпам рибки и да ми обясняват коя какво и прочие  Grinning

# 7
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Още е малък за животинче,но като порастне малко, бих му взела само куче.Мразя котките. Whistling
Рибките не са много интересни,имах като малка и изобщо не им обръщах внимание.Папагалите са много шумни и на мен ми миришат. Rolling Eyes
Затова само куче. Peace

# 8
  • Мнения: 1 447
Бяхме и взели зайче,и тя много се привърза към него.Но се разболя и умря,доста плака милата.За сега мисля повече да не вземаме животинче,по нататък може би.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 762
Гледали сме / пиша така, защото предимно аз съм се занимавала  Laughing / риби, папагали, канарчета, доста дълго време водни костенурки и около 3 години игуана. Това задължително в компанията на куче  ooooh! Игуаната е най- неприятното от изброените домашно животно. То не е такова, ама на  newsm78 Както и да организирате нещата урината и изпражненията ще си миришат  Naughty Мисълта ми е, че децата ще се зарадват на всяко животинче. Самите родители трябва да помислят кое ще е по- малък ангажимент за тях, защото грижата ще е предимно тяхна.  Peace

# 10
  • Мнения: 252
Аз съм израснала с котета - винаги сме имали (при родителите ми) и преди две години взех и за вкъщи - бяла ангорка с две различни очи която се оказа глуха (в последствие това се оказа + а не минус - не чуваше когато дете крещи по нея и не се стряскаше когато се прибрахме с бебка от ревовете и т.н.). Но пак си е голяма грижа и колкото и чисто да държиш мирише. има и друго дали ще попаднеш на добро животно, защото има някои които са диви и зли в червата си правят на пук на инат абе луда работа.
Но и според мен е хубаво децата да живеят с животни - когато видя някое дете да тромози животно направо побеснявам и съм сигурна че покрай котката в къщи на моите деца никога няма да им дойде на ум да тромозят някое животинче.

# 11
  • Мнения: 2 448
Никакво, само плюшено. Не ми се занимава с животни, имам горчив опит от моето детство.

# 12
  • Мнения: 511
Ние си имаме-рибки и зайче. Peace
Глефаме си ги и им се радваме,давамеим да ядат,но за почистването отговорността пада на нашия тати Whistling
Аз съм много гнуслива и не мога.

# 13
  • Мнения: 17 402
Ео, рибите не са сложни, бре! КАто ти писне да им сменяш води, лекарства, а те да измират- оставяш ги и сами се гледат Grinning

# 14
  • Мнения: X
Бих му подарила най-различни животни,ако живеехме в къща с двор. В тесния апартамент май само котка може да се впише,ако през по-голямата част от деня стои скрита под леглото, горката.

Общи условия

Активация на акаунт