Хиперактивност с дефицит на концентрация - тема 5

  • 32 120
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ето Ви една книжка за противоположностите http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=240.
Ние имаме една друга-малък формат,на спирала и се прелиства и се намират,ама е при майка ми и не мога да се сетя на кое издателство е.

# 61
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Открих и нашата - http://www.fiut.bg/index.php?page=shop.product_details&flypa … art&Itemid=32.
Много е занимателна,купихме я миналата година по съвет на логопедката ,когато ходехме за коригиране на заекването.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 351
За противоположностите.Показват се противоположни неща с много голяма противоположност между тях.Много малка топка, и мноого голяма топка.Кой е по висок - Веси или тати, защото мама и тати са с малка разлика във височината  Wink.Разгледай склада за идеи на Деси.Ще ти дойдат идеи.Не е толкова важно детето да разпознава и работи с картинки.По важно е да ги разпознава и използва в ежедневието си.
Примерно - като оправиш едното легло - веднага покажи разликата оправено и съседното неоправено.Като измиваш накаляните обувки - измий първата и постави до все още неизмитата и обясни разликата. Hug

# 63
  • Мнения: 4 451
Благодаря ви, момичета за ценните идеи. Hug Непременно ще се възползвам от тях!
Напоследък Мими започна да и се приспива все по-рано вечер, в нетипично за нея време. Снощи например заспа в 22.30ч.  Shocked Според моя логичен съпруг Mr. Green, причината е, че започва да използва повече мозъка си и съответно това я изморява. Но пък тази сутрин ни сюрпризира със събуждане в 5ч. сутринта, та днес ще се опитам да я преспя на обяд. Дано не се окаже мисия невъзможна.

# 64
  • Мнения: 4 451
Забелязала съм, че Мими много обича книжки със стикери. Все такива иска да купуваме, когато влезем в книжарница. Но много зле се справя с изрязването. При вас как е тази "операция". Сега седи до мен и си изрязва сама стикерите, но не умее да спазва контур, реже доста накълцано (ако мога така да се изразя), не спазва самата форма на картинката (кръг, квадрат и т.н.).

# 65
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Вие пък къде сте намирали такива за изрязване?Ние сме взимали само аткива със стикери,които сами си се отлепят,не се налага да се изрязват...
Ние имаме тези http://www.pan-bg.eu/?viewID=2&cid=21.

# 66
  • Мнения: 214
Мари_Анка, нашата педагожка учеше Ицко да реже, като на една лента от хартия е начертала къси и дълги черти.
Късата е колкото веднъж да резне с ножичката, така че да се затвори, а дългата за два пъти.Всеки път го караше да прави по един или съответно два разреза, за да свикне да не кълца ,а да реже. Дано съм се изразила правилно и да ти е от полза. 

# 67
  • Мнения: 4 451
Светле, такива са все момичешките книжки. Laughing За Уинкс, Уитч и подобни. На средната страница има само стикери, които трябва сам да изрежеш и залепиш.
Мерси, Зламома, за идеята. Мими прави кукли при психоложката и знам, че там режат конци за косичка. Също и дава да реже шарени хартийки в произволни форми, които после тя лепи на бял лист. Става хубава картина. Wink

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Вчера Вани за първи път по САМОИНИЦИАТИВА реши да твори - почна на един лист най напред със сухото лепило да маца. Аз се сетих за апликации с цветни салфетки и му дадох една розова, за да къса и да лепи, и той веднага включи какво са правили в градината и ми вика" Дъво, дъво" - тоест да му нарисувам дърво - нарисувах аз на листа дърво и той почна да го облепя с хартийките. После му викам - ами трева няма ли2 И вани надраска и стръкчета, много му се зарадвах. Но....когато го напънах да направим още едно дърво, той отсече" Н- икам" - тоест не искам. ooooh!

# 69
  • Мнения: 4 451
Moмичета, аз да се оплача, че не мога да се побера в кожата си! #Cussing out Дойде преди малко свекърва ми, за да вземе малката, че с Мими ще ходим в Пловдив. И още от вратата се започна: "Кой те разраждаше теб? Дренски, нали? Сега трябва да отидете с Васко при него и да му направите скандал, задето ни съсипа детето (разбирайте Мими). Само той е виновен! Shocked Една позната каза, че пълната упойка е много вредна за плода, той трябваше да ти го обясни. И сигурно не е извадил бебето на време, щото то трябва много бързо да се действа."
Излишно е да споменавам как се почувствах, когато детето ми беше наречено "съсипано". Все едно че от нея вече нищо не става, отписана един вид. #Cussing out Close И как след толкова години не спря да търси причината, а вместо това не ме попита например, дали имам нужда да погледа малко Мими или от някаква друга помощ?! И като е решила да си блъска главата с този въпрос, нужно ли е да ми споделя мислите си, които всеки път така ужасно ме нараняват...

# 70
  • Мнения: 534
В безсилие търсим причините къде ли не-моята свекърва ни е обвинявала че синът ни е такъв,защото до 3 години ограничавахме гледането на телвизия само до лека нощ(т.е. гледаше само това)и така е пропуснал много.
Когато обръщаме внимание на хората които ни нараняват,навлизаме в омагьосан кръг на недоволство  и самосажаление.Всичко щеше да е лесно ,ако можеше да поговорим с тях и споделяйки чувствата си да променим нещата.Но в повечето случаи това е обречена кауза.
За да не таиш в себе си гняв,все пак и кажи какво чувстваш!

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Марианка, знам, че сме много раними, изнервени, но....аз като гледам Мими, а пък като я чух как хубаво и уверено ми ирецитира едно стихче...ама ти имаш толкова прекрасна щерка, аз и се радвам и си викам дай Боже е моят Вани да почне да ми рецитира скоро. Махни с ръка, не гледай назад, а само напред, защото Мими мнооого дръпна, всички дечица правят големи крачки, но ние дето сме се взрели в тях с майчини очи( нали знаеш поговорката - да не се случва на децата това дето си мислят майките, защото те виждат по черно и от " душманите") не можем да отбележим винаги напредъка им.
Прегръдки на всички.  bouquet

# 72
  • Мнения: 798
Мари_Aнка, миличка, най-много ни нараняват упреците на близките хора...Може би , защото точно от тях очакваме разбиране и подкрепа. На свекърва ти сигурно също й е болно за детето и иска всичко да е наред. Едва ли иска да те нарани, просто не разбира, че от такива думи няма нужда...Радвай се, че търси причина извън семейството...има свекърви, които биха казали , че ти си виновна. Сигурна съм, че те е заболяло, но винаги след това си можеш да си кажеш, че нея също я боли и че в крайна сметка и тя иска внуците й да са добре.От това няма да ти стане по-добре..., но поне може да намали яда и горчилката към човека, който те е наранил , без да го иска.

Мими е страхотна сладурана, децата са силни същества и правят големи крачки напред , дори понякога ние да не ги виждаме.
  bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 5 009
Мари_Aнка, напълно споделям възмущението ти. След такъв коментар бих се засегнала - звучи така, сякаш е можело нещо да прочета, да се информирам и предприема предварително, но аз не съм го направила. И най-вече - кавилификацията, лепнатият етикет на "съсипано дете".  Но има такива хора - без такт и без умение да се изразяват и без мисъл за това как звучат за околните.
Тази зима Валери доста боледува /досега не ни се беше случвало/ и отнесох коментар от близък възрастен човек - ама какво му направихте на това дете, толкова здраво беше !
Сякаш сме счупили порцеланова ваза и оттук нататък нещата никога не могат да бъдат поправени.  Такива коментари би могла да чуеш по различни поводи, но просто тази тема е много чуствителна за теб и това допълнително те натоварва. Аз казвам директо как се чувствам след такива коментари и колко неуместни ги намирам.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 351
Марианка, напълно си права да се ядосваш.Ако детето на зълва ти беше с проблем, надали щеше да я праща Злобила при лекаря да вдига скандал, а ще си мери приказките.Не и пука за твоята болка, а иска само да излее собствения си гняв някъде.Не е много уместно да пиша тук цялото си мнение, и не мога да ти дам съвет - ти си знаеш най добре, как да постъпиш.Но определено това "съсипано дете" носи 50% от гените на нейното дете, и 25% е нейна плът и кръв.И е крайно време тази Злобила да почне да си гледа внучето, няма ти да и го гледаш я  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт