Екскурзия в Египет Хургада

  • 980
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, със съпруга ми решихме да посетим Египет. Хотела който ни предлагат от фирма Алфатур е Minamark в Хургада. Някои ходил ли е там. Интересува ме хубав ли е хотела, как е храната и каде точно в Хургада се намира, Близо ли е до морето, до някоя дискотека, до магазинчета и т.н.

# 1
  • Мнения: 3 215
Доколкото се осведомих от tripadvisor.com, хотелът се намира в центъра на Хургада и е близо до магазините и плажа.Имаше някакви оплаквания от храната,но не моха да ги коментирам,защото не съм отсядала там.
Съветвам те да погледнеш Справочника за чужбина.Има няколко теми за Египет там с много съвети,впечатления и т.н.
Приятно изкарване от мен!  bouquet

# 2
  • Мнения: 331
е, попадна точно на човека. Бяхме там миналата година. Хотелът не е лош. Състои се от един основен корпус и двуетажни постройки. Ние бяхме в основния. Стаите в него са много големи, с доста големи тераси. Вътре са о.к., не е супер лукс, но са доста, доста прилични. Хотелът е в центъра на Хургада и в основния корпус в стаите е доста шумно до 2 часа през нощта, но на нас това не ни пречеше. Магазини колкото искаш около него. Същият си има собствен плаж-на самия хотел, на който дават безплатно и кърпи. Плажът не е голям, но не усетихме недостиг да има на шезлонги, а и ние сме си ранобудни по принцип. Задължително си вземете плажни обувчици, защото в морето пясъкът е доста, доста едър, примесен със счупени миди и дори може да се порежете. Това обаче се компенсира от кораволото рифче, което го има на около 20-30 метра точно направо от плажа. Рибите и другите морски обитатели на това рифче бяха абсолютно невероятни. Храната-какво да ти кажа, не беше кой знае какво, гладни няма да останете, но им куца малко. Напр. свършват доматите и си стои празна купата. От личен опит ти казвам-така може да си стои и 1 час празна, но ако кажеш на някого - носят нова, ако не им кажеш, не носят. Е, след вторя ден просто казвах на някого и носеха, от това, което се е свършило, а искам да си взема. За сметка на това зеленчуците бяха много вкусни. Плодове доста малко има, да не кажа почти няма, но не е толкова лошо колкото прозвуча, зависи с какво ще сравнявате. Сладолед има през целия ден на плажа - за деца, но и за мен-просто детето взимаше и за мен... Хотела е на доста по-малка територия от тези в Турция напр., но по пътя за плажа има страхотни цветя, дето се вият до втория етаж и така е в продължение на почти 50-60 метра - много е приятно. Анимацията е гола вода, има 1 ли, две момчета ли бяха дето се стараеха нещо да правят, ама ... Ама ние ходихме по екскурзии и много, много не стояхме и в хотела, та това не ме е дразнило.
Ако те интересува нещо още - питай, може и на лични

Общи условия

Активация на акаунт