Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 12

  • 88 755
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 914
Ани     приеми  го  като   инфо    без  да   налагам  мнението  си   Hug

Във     Франция      при  урологични и  бъбречни  инфекции   на  момченцата  се  прави  обрязване    Blush

ние  също  го  правихме  на  фона  на  операцията  за  рефлюкса и  ни  казаха  че ако  сме  го  направили по рано  можело  и  много  неща  да  се  избегнат  Tired

Пате    писах ти  на  лични  благодаря  за  инфото    bouquet


Картаден     мила    моята   ситуация    е  по  лоша   в  някои  отношения  от  мамите  в  България   Cry  тук  няма  даже  детски  нефролог   и  условията  са  същите  както  ги  описваш  по  болниците   н о   слава  богу  имам  мъж  коъто  е  винаги  до  мен  и  си  правим  операциите  по  частни  клиники    и ходихме  два  пъти  в  Париж    Necker   на  свои  разноски  и  от  година  и  половина  не  си  даваме  детето  да  прави  перитониална  диализа  а  се  поддържаме   с  диети   и  скъпоструващи  лекарства   и  анализи  през  15  дни   и  все  в частни  лабо 

Наближава  и  да  се  прави  трансплантацията  на  бъбрек     но  се  надяваме  че  ще  е  без   диализа  защото  н е    мога  да   издържа  да  видя  това  а  и  детето  е  много  подвижно  и   умно  и   мисля  ще  е  по  добре  за  нас  да  я  направим  директно  без  диализа

Дай бог  на  всички   дечица    здраве  и   ако  някой   иска   да  ме  попита  нещо   може  да ми  пита  на  лични Hug

# 31
  • Мнения: 3 181
Аз исках, но баща му не разрешава, не страдам от презразсъдъци за разлика от него-здравето на детето е най-важно. Нищо, че ще стане на 4 месеца след няколко дни , бебо има ужасни газове, докато разбера от какво си свива крачета от газовете, или че го боли при уриниране е мъка Confused

# 32
  • Мнения: 1 494
Ani27, от моя скромен опит с педиатрите...малко съм им изгубила доверие. Както всеки, занимаваш се с широк спектър от работа, според мен, не може да се специализира достатъчно, така и за тях. Той явно иска да стимулира имунната система, което не е лошо. Но според мен още едно мнение на  специалист няма да е излишно. Ние мазахме бубата на с Дипрогента, когато го дозабелиха.
Повтарям се, но Лилова ни каза, че при вземане на урина не бива да се облива с перманганат, защото дори и една капка да попадне, тя ще понижи количеството на бактериите и резултата няма да е реален.

# 33
  • Мнения: 3 181
Вчера имахме протеус 10 на 5 в две лаборатории. Днес само от едната 10 на 3, занесох проба в трета лаборатория. Относно педиатрите-нашият е доста добър, постоянно се информира за всички новости, той беше на същото мнение, като проф. във Виена, че детето не се нуждае от операция, за разлика от нашите доктори -уролозите в Пирогов(Момчилов). Баните с калиев перманганат съм правила досега само веднъж, вечер, сутринта го измивам с преварена вода само, преди пробата за стерилна урина

# 34
Здравейте,отново.Забравих да попитам знаете ли дали д-р Буева работи със здравната каса,дали да взема направление ,или е само платено.И трябва ли да си запазя час предварително,за да мога да си организирам пътуването и евентуално нощувка ...

# 35
  • Мнения: 42
Забравих да питам, тези които дават Пиелосептил - как го давате и по колко пъти на ден. На Маги е изсписан 2 пъти по една капсула на ден. Но преди, след хранене или по време на хранене. Колко време го пие непрекъснато и после пауза правили се newsm78
За Пиелосептил - не знаех че го има и на капсули. Давам го от 2г. Трябва да е на гладно, защото иначе повръща. Давам вечер, количеството се определя от кг. на детето. Нашия пиелосептил е на прах, разтваря се и е годен 14 дни, държи се в хладилник.
Аз го давам 2-3ч след като е заспала /докъто спи с една спринцовка/ и е минало достатъчно време от храненето.

# 36
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
ani27, съветвам ви да отидете за мнение и при д-р Гайдаров в правителствена болница.

Подсетихте ме да добавя че имам и една опаковка пиелосептил на капсули. Нейния срок на годност мисля че е до 2010. 

# 37
  • Мнения: 449
Маги отново е с бактерии, този път Ентерококус фекалис 10`5 Cry Какви бяха тези бактерии, няма минаване. То не бяха първо Ешерихия коли, веднага след тях Протеус мирабилис и последните пъти все Ешерихия коли Cry От днес започнах да давам Пиелосептил и сега незнам какво да правя. Да го спирам ли или да го давам заедно с АБ. На Маги Пиелосептила е изсписан 2 пъти на ден, а като чета вие го давате само веднъж. Сега ме е страх да не предозирам и да даде някъде другаде отражение. Тя пие капсули от 50мг.

# 38
  • Мнения: 449
Днес дадох на ми преведат какво пише на листовката на Пиелосептил. Лекарката/туркиня/, е казала, че е противопоказно да се дава на деца. Много странични действия имало и веднага да го спираме Rolling Eyes Утре ще дам листовката на една моя съседка, която работи в Спешния център и ще е на смяна заедно с една лекарка, която също е туркиня. И тя ако каже, че не е подходящо за деца, няма да го давам. Но тогава, какво да пием, как ще се излекуваме от тези бактерии Sad Не може непрекъснато да е на АБ Cry

# 39
  • Мнения: 42
chere6ka  Shocked #Crazy не ми вкарвай такива филми, моля те, че смо това ми липсва сега... Аз също го бях давала да го превеждат, но не си спомням да е пишело да не е подходящо за деца  newsm78 Да не би да има различни опаковки от този продукт - за деца и възрастни  newsm78 Пиши пак като ти го преведат, и аз ще си издиря превода, ако не съм го изхвърлила, че беше отдавна.

# 40
  • Мнения: 308
Да не ме разберете грешно, но защо не питате педиатрите/или друг лекар/ за чай.Нашият личен/членува в някакво дружество на уролозите, иначе е анестезиолог/ ни каза да пием чай за бактериите.Обаче ние скоро не сме имали. А и аз отдавна спрях да се притеснявам за бактерии/детето си расте, яде,не боледува/, пускам урина 1-2 годишно.Дано съм ви била полезна.Знам как се притеснявах и аз преди, но може би е по-добре да си спокоен, тогава всичко минава по-лесно.Е, това си е мое виждане/подкрепено от лекаря ни, де/ за нещата. Hug на всички.

# 41
Здравейте!
Много се надявам чрез форума да установия контакт с родители на дете, оперирано от хипоспадиас в Детска Хирургия Пловдив, по възможноцт дотигнало вече пубертетна възраст...Благодаря предварително!

# 42
  • Мнения: 449
PATE, на Маги й е изсписан Пиелосептил на капсули от 50мг. Прочетох, че го има на суспензия, която се разтваря, но нали съставките са едни и същи newsm78
hisa, спомняш ли си какъв чай сте пили или ако можеш да попиташ вашия лекар. Досега никой не ми е казвал за чай. Всъщност, сега се сещам, че ми каза една лекарка за чай от полски хвощ. Но на самата кутия пише да се дава на деца над 10г и мен ме е страх да й го давам.

# 43
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
chere6ka, на Марти след операцията му бяха изписали пиелосептил да пие, но той го повръщаше и му го смениха с цефаклор. Изключително доволна съм от него защото първо е с приятен вкус и го пие без проблем и второ - има го в нашите аптеки и нямам затруднения с намирането.
Освен това доколкото разбрах вие пиете пиелосептил на капсули. Дали не са ви донесли капсули за възрастни и затова така да ти е казала лекарката? Ние го пиехме на сироп.
Ако се притесняваш и искаш да смениш пиелосептила попитай лекраката ти какво мисли за цефаклора. Нашата лекарка ни беше дала да пием и 6 месеца уростим за деца което е нещо като имуностимулант срещу бактериални инфекции. Уростим пие от години и свекърва ми защото има хроничен пиелонефрит и също е много доволна от него.

# 44
  • Мнения: 449
martisun, дано лекарката да го е чувала това лекарство. А ти как го даваше, каква беше дозировката, по колко пъти на ден и каква продължителност. Иначе уростим е пила, но нямаше подобрение от него. Пила е и Имунобор уро, Уринал, но без резултат Cry

Общи условия

Активация на акаунт