Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 12

  • 89 040
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 225
Привет, момичета  Hug
Моето детенце е на 1 г и 3 месеца и вече лекувахме трета бактериална инфекция. Последно пи бисептол, който явно не е подействал, защото пак си имаме бактерии.
Записах се при доц. Буева, но като чета последните мнения, не знам какво да мисля. На мен ми каза че не работи с направления и направо за частния кабинет ми даде час.
А някой да е ходил при д-р Гайтанджиев?

# 61
  • Мнения: 1 494
Хмм, понеже искам не искам, изчетох всички стари теми и всички подобни, да кажа, че досега не съм срещала негативни мнения от Буева.  Аз НЕ съм ходила при нея и дори не я познавам. Само казвам какво съм чела. Вероятно (поради честото ми контактуване с лекари напоследък) всеки се чувства различно комфортно при лекарите- и чувства необходимост да има усещане за сигурност. Сега като си мисля, това не е равнозначно на това да усетиш добрия специалист, но от друга страна, смятам че е еднакво важно да усещаш увереност в лекуващия. Убедна съм, че да се чувстваш сигурен в лекуващия и лечението е почти толкова важно, колкото той наистина е добър терапевт. Все пак по-важни са качествата на лекаря, а не усещанито ни за него.
                                                                                                                         
                                                                                                                                     ЛИЧНО МНЕНИЕ

# 62
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте след много време в тази тема.
Вече 2 години откакто загърбихме урологичните проблеми, но ето че днес се случи нещо, което ме изкара от строя и ме върна в миналото...
Дъщеря ми /4-годишна/ започна да пишка доста начесто следобед, нещо което не е характерно за нея. После се изпусна на два пъти навън, докато играеше - пишва съвсем малко в гащичките и идва при мен притеснена и после я доизпишквам. После, като се прибрахме продължи да пишка начесто. Питах я около сто пъти - казва, че не я боли нищо, включително докато пишка. Гледах й урината в прозрачен съд и нито е с утайка, нито с мирис, само дето плуват някакви власинки, но не съм сигурна дали е от урината или от съда. Нищо друго й няма, само това често уриниране.
Много ми е притеснено, още повече, че не знам какво да я правя ако продължи така през почивните дни  Rolling Eyes Имате ли идеи какво може да е? Не е пила повече течности от обикновено.

# 63
Az glasuvam s dve raze i dva kraka za doz. Anadoliiska, koqto raboti v detskata pediatrichna klinika kam MA, kakto i za d-r Marinova. Dokato chakahme Bueva da saob6ti pod udobna forma, 4e trqbva da i otidem v kabineta i pokaza qvno nejelanie dori da pogledne deteto /izgubihme okolo 4 4asa/, deteto mi 6te6e da si otide - ako ne bqha doz. Anadoliiska i d-r Marinova.
Bueva ne preglejdala ve4e v Detskiq zentar kam peditriqta, no vse o6te raboti kam nefrologi4noto otdelenie i estestveno - 4astniq i kabinet. Uj bila dobra kato spezialist / kato takava q prepo4achaha/, no tova ne e lekar po prizvanie... za patoanatom pove4e stava..tam pone ne trqbva da proqvqva6 4ove4nost i razbirane kam jivi hora, vapreki 4e vse pak dalji6 nqkakvo uvajenie

# 64
  • Мнения: 545
пишете на кирилица. моля?

# 65
  • Мнения: 42
Не искам да съм крайна, но мога като цяло да подкрепя Анонимен. Би ли се регистрирала и да пишеш на кирилица, ако е възможно, така ще е по-коректно към останалите.
При посещението ни при доц.Буева ми направи грозно впечатление, че ме зарибява да и купя някаква книжка, която само тя разпространявала... Thinking без коментар... погледнах я и нищо не и отговорих. И другото което ми каза, че единия бъбрек е с незнам си колко по-малък от другия. При прегледите при всички нефролози и уролози, които бях се изсмяха едва ли не, т.като тази разлика която ми каза е напълно нормална и не е проблем в нашия случай /и не само, т.като двата бъбрека не са еднакви/. Може би трябва да ходя на прегледи до... безкрай.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз пък съм доволна единствено от д-р Буева. За Анадолийска и Лилова съм без коментар просто  Stop Единствено Буева още при първия ехографски преглед видя какъв е проблемът при дъщеря ми, който после се потвърди и от микционната цистография. Винаги е била много внимателна и търпелива при прегледите и единствено тя събуди доверие у мен и затова си водех детето само при нея, докато отстранихме проблема.

# 67
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Здравейте след много време в тази тема.
Вече 2 години откакто загърбихме урологичните проблеми, но ето че днес се случи нещо, което ме изкара от строя и ме върна в миналото...
Дъщеря ми /4-годишна/ започна да пишка доста начесто следобед, нещо което не е характерно за нея. После се изпусна на два пъти навън, докато играеше - пишва съвсем малко в гащичките и идва при мен притеснена и после я доизпишквам. После, като се прибрахме продължи да пишка начесто. Питах я около сто пъти - казва, че не я боли нищо, включително докато пишка. Гледах й урината в прозрачен съд и нито е с утайка, нито с мирис, само дето плуват някакви власинки, но не съм сигурна дали е от урината или от съда. Нищо друго й няма, само това често уриниране.
Много ми е притеснено, още повече, че не знам какво да я правя ако продължи така през почивните дни  Rolling Eyes Имате ли идеи какво може да е? Не е пила повече течности от обикновено.
Нати, а да не би детето просто да е изстинало щом като няма др. симптоми?
D-r Marinova preglejda v Zentara za detski bolesti kam Pedirtrichnata klinika na MA. Pediatri4nata klinika e na krastovishteto na Dimitar Nestorov i Praga, a Zentarat se namira v edna niska postroika ot drugata strana na Dimitar Nestorov - kato se tragne v posoka Bila - Hipodruma po Prodaljenieto na Praga, parvata uli4ka vlqvo i se izliza na detskiq zentar.
Dnes bqhme na pregled tam i glasuvam s dve raze za neq - izklju4itelno mila i otziv4iva dama, kakto i dozent Anadoliiska - te dvete ni spasiha. A po otnoshenie na Bueva - prosto sam potresena: ne sam se sblaskvala s po-aroganten i nepriqten 4ovek ot neq. Kak raboti s deza vaob6te ne mi e qsno!!!! Izklju4itelno vazmutitelno povedenie!!! Pri tova bqhme izprateni ot nein kolega i stavashe duma za naistina izklju4itelno speshen slu4ai. Taq o4evidno se uplashi, 4e nqma da si platim i ni razigravashe suma ti vreme, a vijdashe mnogo dobre,che deteto mi i izkljutelno zle - bqha mu postavili greshna diagnoza, s mnogo visoka t i silno dehidratirano.  #2gunfire #Cussing out Ochevidno se darji dobre s tezi, koito q poseshtavam v chastniq i kabinet, no qvno v darjavnata bolniza e ei taka mejdu drugoto.  Sick
Изобщо не обичам някой анонимен да дава мнения. Поне се регистрирайте преди да оплювате. И аз за пръв път чувам лоши отзиви за Буева, пък за Анадолийска съм се начелаааааа на такива. А и доколкото разбрах докторите от Педиатрията хвърляли око  в темата, та колко му е такива анонимени да са от тях.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, а да не би детето просто да е изстинало щом като няма др. симптоми?

Явно нещо такова е било, защото на другия ден й нямаше вече нищо. Все едно не е било.

# 69
  • Мнения: 449
От 2 дни Маги започна да се изспуска повече Sad Сега й са мокри и панталонките, а не само пликчетата. Какво става, незнам. Много ми е притеснено. На 15.09. тръгва на предучилищна, как ще кара с тези мокри гащи. Пишка много често, следователно се изспуска всеки път Sad
В момента пие Пиелосептил и й давам чай от Мечо грозде.

# 70
  • Мнения: 1 225
Въпреки резервите, от посещението ни при доц. Буева, сме повече от доволни. Спечели ни доверието с професионализъм и много мило отношение.

# 71
Някой има ли впечатления от д-р Гайдаров от Правителствена болница?

# 72
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Някой има ли впечатления от д-р Гайдаров от Правителствена болница?

Аз. Отлични.
Какво те интересува?

# 73
  • Мнения: 1 494
От 2 дни Маги започна да се изспуска повече Sad Сега й са мокри и панталонките, а не само пликчетата. Какво става, незнам. Много ми е притеснено. На 15.09. тръгва на предучилищна, как ще кара с тези мокри гащи. Пишка много често, следователно се изспуска всеки път Sad
В момента пие Пиелосептил и й давам чай от Мечо грозде.

Според мен ако обясниш на госпожата да и напомня да отиде през два часа примерно до тоалетна, ще и спестиш конфузната ситуация. По-добре госпожата такстично да и каже, отколкото децата да я подиграват.  Hug

# 74
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Някой може ли да ми каже Лилова докога е в отпуск, че в Токуда нещо не можеха да ми отговорят?

Общи условия

Активация на акаунт