Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 12

  • 89 009
  • 293
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 907
Няма защо ще ти стиска ме палци всичко да бъде наред

А кои доктор ви назначиха от Пирогов, докато бях там за този вид операции много хвалеха Чаначев

# 151
  • Мнения: 595
Чаначев. Той беше сигурен, че трябва операция, а аз не съм толкова сигурна, или просто нямам достатъчно информация. Иначе ми се видя много свестен и загрижен човек, действа бързо, не те кара да чакаш, от друг познат уролог също чух страхотни отзиви за д-р Чаначев. Но каквото и да чуя, друго е да го преживея и детето ми също и затова тия дни със страх ставам със страх лягам. Надявам се професора във Виена да ни поеме и да сме сигурни поне в диагнозата. За другото бих се доверила на д-р Чаначев - още повече, че този познат ми каза, че като оператор, д-р Чаначев е най-добрия в България и го познават много повече в чужбина, отколкото тук, че има защитени научни трудове в тая област, една лоша дума не съм чула за него и най-вече ми се струва човечен, внимателен е към децата. Просто искам да съм сигурна, че имаме правилна диагноза, а не утре да цъфне с друго.

# 152
  • Мнения: 1 907
 Ами сега когато знам точно какъв е вашия проблем наистина ти препоръчвам Чаначев, не сам общувала с него лично но мисля че може да му се има доверие.Дори сам чула че бил единствения доктор на Балканския полуостров, които правел операция свързана с изграждане на пикочен мехур и много добър в правенето на такива подобни операции.Чула съм че е добър и в ендоскопското лечение, така че споко, всичко ще бъде наред.Но ти все пак виж и мнението на доктора от Австрия.


Ще стискам палци!!!

# 153
  • Мнения: 10
Здравей Daniela S, съчувствам ти за притеснението, скоро и аз бях в подобно положение.Моето дете е с вродена стеноза на уретера и затова след много изследвания, прегледи и изчаквания стигнах ме до операция.Операцията ни беше преди 4 месеца направия доктор Момчилов в Пирогов, от когото съм много доволна мисля че на него може да му се има доверие.Мисля че при вас също е неизбежна операцията, защото иначе ще ви се увреди бъбрека,  но искам да ти кажа да не се притесняваш.Наистина ще изживееш един ад, но след това вече нещата ще са много по - добре,  детето ти ще бъде здраво.

Ще се молим  Praynig нещата при вас да се оправят и детенцето ти да бъде живо и здраво.
Здравейте аз имам също детенце на 4 годинки с неврогенен пикочен мехур и преди 1година й правех ме снимка й нямаше рефлукс към бъбреците но има много често бактерий в урината и ми дига температура.Бих те ли ми казали симпомите при рефлукс какви са за да знам мойта докторка е Буева и като я питам тя все ми казва да не мисля лоши неща.Затова ако знаете моля ви кажете ми.

# 154
  • Мнения: 1 907
Моето дете никога не е имало бактерии, за хидронефрозата знам още от бременоста ми, при нас е вродена и затова проява на симптоми много ,нямаше.Оперирах ме го на 1г. и 4 месецаОще като бременна  от болница Св.София ме насочиха кам Буева, и да ти кажа отначало мислех че е най- добрата нефроложка в Б-я и може да и се има доверие, но уви ooooh!Детето ми беше на 1 месец когата започнах ме да я посещава ме на всеки месец по веднъж.Винаги казваше, че това се оправя само с нарастването на детето и трябва само да ходим само на прегледи при нея.Докато един ден ни каза че раширението е малко нарастнало, може да се наложи операция но да поизчакаме, от този ден до операцията минаха 7 месеца - все казваше чакайте това не е нищо сериозно и може пак само да се стесни.А когато отидох ме за операция, уролога казаха че сме чакали много и разширението е нарастнало много и затова се наложи освен да направят пиелопластика и да изрязват част от раширеното легенче на детето ми.

Съветвам те да се консултираш и с други лекари за твое спокоиствие- Успех Hug

# 155
  • Мнения: 595
Моето детенци имаше бектерии - ешерихия коли, много упиорити и не се махнаха с два антибиотика. Чак на венозния антибиотик изчезнаха, но от тогава не сме спирали лекарствата. Симптомите ни бяха болка при уриниране, особено в края на микцията, мътна, тъмна урина, често ходене по малка нужда, впоследствие вдигна температура. Иначе като цяло общото й състояние е добро. Ние вчера минахме втората консултация, мнението на лекаря е, че детето наистина може да има стеноза и решението е операция. Той е на мнение, че тази операция наистина е лека и няма смисъл от ходене в Австрия и т.н., но аз вчера изпратих всички документи и писмо до лекаря и чакам отговор.

# 156
  • Мнения: 796
Здравейте, момичета,
моето бебче има хидронефроза вдясно, като десният му бъбрек е и двоен. Хидронефрозата беше установена през бременността ми. При нас лечението е операция. Искам само да посъветвам всички мами да попитат уролозите и нефролозите, с които се консултират, дали ВУГ и микционната цистография са достатъчни за придобиване на възможно най-цялостна картина за състоянието на детето.  Правихме две консултации в чужбина, едната при проф. Марбергер, за което благодаря на Ани, че обстойно ме запозна с техния опит и ми даде координатите на професора. Неговото мнение също е, че се налага операция.  Още първият доктор от чужбина настоя за изотопно функционално   изследване на бъбреците, там го наричат MAG3 или изследване в гама камера. Венозната урография дава по-скоро информация за структурата и формата на бъбреците, от тези снимки при нас не се видя къде е "стопът", това се видя от функционалното изследване, както и процентно съотношение на функцията им. Впоследствие разбрах, че в педиатрията правят такова изследване. Чудно ми е само защо никой специалист не ми каза да го  направим тук.
От лекар чух, че д-р Момчилов вече оперира и в болница "Доверие", но лично не съм го проверила, дано е така. Поне не е в мизерията в Пирогов.
Успех на всички в борбата с омразните бактерии, на тези които им предстои оперативно отстраняване на проблема и нека децата ни винаги да са здрави!!! Praynig

# 157
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Дона, прави се тук това изследване, но явно лекарите тук са преценили че ще получат достатъчна информация от другите изследвания.
Внимавай с операцията в частна клиника независимо от доктора защото ако нещо (не дай си боже) се усложни не знаеш дали там разполагат с необходимата техника. От проучването покрай нашата операция разбрах че необходими условия за урологична операция на дете има в Пирогов и в Правителствена. И аз тогава говорих с хирурга на Марти ако може да го оперира в частна клиника защото държах на правителствена а там имаше повредена част в апарата за обдишване на деца, та тогава доцента ми каза - ако е възрастен няма проблем в каквато и да е клиника да го оперирам, но дете е много рисковано да се оперира извън болницата. И си чакахме частта няколко месеца.

# 158
  • Мнения: 3 181
Здравейте.
Благодарение на изотопно функционално   изследване на бъбреците, което ни направиха в Австрия и установиха, че бъбреците функционират ок,  избегнахме операцията.  Не мисля, че е излишно това изследване, както ми каза един от лекарите в Бг. (обясни ми, че в Бг. на бебета не се прави). В Австрия ми бяха обяснили, че дори и резултатите да не са добри и се наложи оперативна намеса, тя ще е много лека и ще се извърши ендоскопски, а не както искаха в Бг. да правят на бебо не 1, а евентуално 2 и 3 операции, пластики и какво ли още не. Хубаво е човек да е информиран. Незнам защо никой тук не ми каза, че 80 % от децата с проблем, като нашият го израстват, а искаха веднага да го оперират?

# 159
  • Мнения: 796
martisun, може би си права, защото тук никой не прави лапароскопска операция за хидронефроза или ВУР, разчитат, че като "отворят" детето ще видят точно къде е проблема. За жалост и при нас операцията ще е отворена. ВУГ при нас показа само че наистина десния бъбрек е двоен и че има хидронефроза в долната част. Не показа къде е обструкцията, нито дали има стестение на уретерите зад пикочния мехур. Независимо от всичко, смятам че изотопното изследване е важно.  Peace
Може би в България на бебета не се  прави функционалното изследване, защото най-вероятно се слага упойка, по време на гама изследването Христиан беше поставен между две торбички с пясък и вързан с колани, за да не мърда, но той си е и кротичък, много не протестираше, ако е по-буйно и плачливо детенце, би се стресирало повече.

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 23:26 от Дона

# 160
  • Мнения: 163
Момичета, поправете ме ако бъркам, но нали сцинтиграфията и функционалното изотопно изследване са едно и също нещо. Ние бяхме посъветвани от лекуващият ни нефролог да направим това изследване, за да видим как функционират бъбреците, по точно оперираният бъбрек. На този етап аз отказах да направим изотопното изследване, защото малкият трябва да бъде под упойка, може би на по-късен етап.
Дона, ВУГ при вас не е показала дали има стеснение или обструкция, функционалното изследване показа ли наличие на стеноза на уретера или коя е причината за хидронефрозата?

# 161
  • Мнения: 1 907
А това изотопно изследване къде се прави, в Пирогов правят ли го, какво точно представлява, какво точно се прави на детето, колко време след операцията трябва да се направи и резултатите му точни ли са ?Ще покаже ли дали бъбреците си поемат своята функция нормално и дали вече няма стеснение?

# 162
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Дона, Марти точно като го отвориха видяха че проблема не е само това което се вижда при изследванията.
При сцинтиграфията (изотопното) като разбрах че искат да приспиват Марти се обадих на лекарката в правителствена която го следи от операцията и тя се съгласи да дойде да му даде дормикум който само го зашемети, не е заспивал.

krassyma, така е. Това изследване показва всеки от бъбреците точно на колко % работи.

elica_2007, прави се в медицинска академия и в Св. Иван Рилски. Скоро разбрах че в Иван Рилски са сложили нов и по-модерен апарат. Ние гоправихме година след операцията за да видим добре ли работят бъбреците. Ако лекаря ви прецени може да го поиска и преди операцията. Или пък вие си го направете. Според мен изследането не е толкова вредно че да не оправдава целта си. Уролога който следи Марти препоръча веднъж годишно да правим такова изследване за да следим как работят бъбреците.
Детето обикновено е приспано. Вкарва му се изотоп във вената и се проследяват бъбреците на нещо като рентген. Болезнено е само вкарването на изотопа. От нас се искаше да си намерим лекар който да сложи абокат за изотопа и да приспи детето. Пирогов предлагат такъв специалист, но аз както писах по-горе взех екип от правителствена. Заплащат се и екипа и изследването. Екипа ще ти вземе около 50 лв а изследването по принцип беше 120 лв но май за децата беше 60, не помня.

# 163
  • Мнения: 1 907
martisun, искам да те попитам кои са вашия уролог и нефролог, доволна ли си от тях?Каде и кой оперира детето ти и какъв точно беше проблема ви, а след операцията нещата оправиха ли се?

# 164
  • Мнения: 796
Момичета, извинете, ако някого съм объркала - сега разбрах, че сцинтиграфия всъщност е изотопното изследване. Peace А, между другото, как изглеждат снимките от сцинтиграфията, като диаграми ли са?
krassyma, при Христиан ВУГ не показа къде е причината за хидронефрозата, макар по време на снимките да го въртяха и настрани - явно търсеха добре да се вижда уретерът. Изобщо снимките не бяха добри, по мнение на специалисти от Бг и на този в чужбина. Тук искам да спомена и името на доц. Богов от МА - с много добри впечатления съм, много обстойно и професионално прегледа Христиан, макар и да не е детски нефролог, разбрах, че и при него водят бебе
нца, видя се, че двете части на бъбрека се хранят от отделни аорти и че въобще наистина има две самостоятелни дренажни системи. Само дето каза, че според него не бива да приема антибиотици до операцията, а всички останали настояват за тази профилактика. Rolling Eyes След изотопното изследване стана ясно, че причината за хидронефрозата е обструкция на мястото, където легенчето се свързва с уретера.

Общи условия

Активация на акаунт